Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

1994

I. volební období

1184

INTERPELACE

poslance Jiřího Vyvadila

na ministra vnitra Jana Rumla

ve věci systémových opatření proti krádežím osobních vozidel

v České republice

Ve smyslu § 89 odst. 1 zákona ČNR Č. 35/1989 Sb., o jednacím řádu České národní rady, v platném znění, předkládám poslancům následující interpelaci poslance Jiřího Vyvadila na ministra vnitra Jana Rumla. Interpelace je přílohou tohoto sněmovního tisku.

V Praze dne 23. září 1994

Milan Uhde v. r.

Příloha


JUDr. JIŘÍ VYVADIL Vážený pan
poslanec PSJan Ruml
Staropramenná 25ministr vnitra České republiky
150 00 PRAHA 5 
Tel./fax: 54 12 72 



 Praha, dne 20. 9. 1994



Vážený pane ministře,

v letních měsících jsem navštívil, tak jako zřejmě tisíce občanů České republiky, zahraničí a konkrétně pak přímořské středisko v Itálii - Bibione. Toto město je známé tím, že v mimosezónním období zde žije cca 2.000 občanů, v sezóně se zde nachází cca 120.000 turistů. Odjížděl jsem do Itálie s pocity, které jsou často prezentovány v našich sdělovacích prostředcích, že je třeba úzkostlivě dbát toho, aby nemohlo dojít k odcizení majetku. Na příkladu této země jsem si však uvědomil, jak výrazně se zhoršuje situace u nás. V tomto městě - i v městech dalších, která jsem měl možnost navštívit - se nachází desetitisíce automobilů a jeví se jako přirozená možnost silná koncentrace zlodějů aut. Přiznávám však, že jsem zde zaznamenal výrazné zajištění pouze favoritů českých turistů a naopak pro mne dnes z České republiky již nepochopitelnou bezstarostnost při opouštění vozidel občany jiných států.

Protože patrně oba dva chceme jít do Evropy, a zřejmě též i většina národa, mám za to, že je třeba si z této Evropy brát ponaučení. Žádám Vás proto o podání informace, jaká systémová opatření přijalo ministerstvo vnitra proti trvale stoupajícím krádežím osobních aut v České republice.

S pozdravem

 
JUDr. Jiří Vyvadil
 
poslanec PS


Bankovní spojení: Komerční banka Praha 1, 129147-011/0100



Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP