Místopředseda PSP Ivan Langer: Děkuji, pane místopředsedo, moje stanovisko je obdobné, že v tuto chvíli bychom mohli rozhodnout pouze o stažení, jinak bych musel ještě dát slovo zpravodaji o vyřazení z programu, otevřít rozpravu, v rámci které by potom mohly zaznít další návrhy.

Pane poslanče, hlásil jste se o slovo, uděluji vám je.

 

Poslanec Zdeněk Jičínský: Souhlasím s návrhem, který teď podal místopředseda sněmovny Gross.

K tomu, co řekl kolega Svoboda, bych chtěl říci jen jedno. Možná že si pamatujete, kdo jste tu byli v minulém období, že Poslanecká sněmovna měla stále na pořadu schůze ne v tom smyslu, že by byl konkrétně na každé schůzi projednáván, ale byl jako platný návrh podán a počítalo se s ním, poslanecký návrh na změnu rodinného zákona. Ve vhodné chvíli, když se vytvořily vhodné podmínky, byl projednán.

Návrh prováděcího zákona o referendu vůbec neznamená, že ztratil smysl tím, že byl včerejší návrh zamítnut.

Poslanecký klub ČSSD uváží, zda nepodá v dohledné době nový návrh ústavního zákona o referendu. Kromě toho jsem dostal včera pracovní verzi - nevím, zda klub KDU ČSL ten návrh podá - jejich návrhu referenda, který se příliš neliší od našeho návrhu, a v tomto směru náš prováděcí zákon by klidně mohl být k realizaci takovéhoto referenda podle pracovní verze poslanců KDU ČSL. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: Děkuji, pane poslanče, kolegyně a kolegové v tuto chvíli nechám hlasovat o vyřazení bodu č. 9 ze schváleného pořadu.

Zahájil jsem hlasování s pořadovým číslem 23 a táži se: Kdo je pro? Kdo je proti? Děkuji.

V hlasování pořadové číslo 23 z přítomných 183 hlasovalo 129 pro, proti 21. Návrh byl přijat.

 

Na základě tohoto rozhodnutí bude dalším bodem našeho jednání bod s původním číslem

 

11.
Vládní návrh zákona o výkonu trestu odnětí svobody
a o změně některých souvisejících zákonů
/sněmovní tisk 89/ - prvé čtení

 

Z pověření vlády by předložený návrh měl uvést ministr spravedlnosti Otakar Motejl, kterého ovšem ve sněmovně nevidím, a chci si to vykládat pouze dobře, nikoli špatně.

Kolegyně a kolegové, v tuto chvíli je 11.04 hodin. Přerušuji jednání Poslanecké sněmovny do 11.10 hodin, než se vyjasní účast či neúčast ministra spravedlnosti. Děkuji za pochopení.

 

(Po krátké přestávce.)

 

Místopředseda PSP Ivan Langer: Kolegyně a kolegové, je 11.09 hodin, budeme pokračovat po krátkém přerušení v projednávání bodu 11 schváleného pořadu schůze, kterým je "Vládní návrh zákona o výkonu trestu odnětí svobody a o změně některých souvisejících zákonů - prvé čtení".

Prosím, aby se slova ujal z pověření vlády ministr spravedlnosti Otakar Motejl.

***
Přihlásit/registrovat se do ISP