(15.10 hodin)
(pokračuje Sobotka)

Já nevím, co se ještě musí stát např. v souvislosti s letouny CASA, aby v této Poslanecké sněmovně se objevila vůle se touto věcí zabývat. Já bych jenom ocitoval: Podle informace z generálního štábu došlo v neděli při návratu ze španělské Sevilly k závadě na letounu CASA. Během přistávacího manévru přestal fungovat navigační displej a některé palubní přístroje, následně pak došlo k závadě na pravém motoru a letoun tak přistával jen s jedním motorem. - To znamená, tady mohlo dojít přímo k ohrožení občanů tím, že by nedejbože došlo k letecké katastrofě, a tato Poslanecká sněmovna se touto věcí odmítla zabývat.

Myslím si, že je velká chyba, že se Poslanecká sněmovna odmítla zabývat také otázkou aktuální hospodářské situace a že k této věci nevystoupil ani předseda vlády, ani ministr financí. A je nepochybně chyba, že Poslanecká sněmovna odmítla návrh na to, aby zde byla přednesena informace o pozicích, které Česká republika dnes zastává v rámci jednání uvnitř Evropské unie. Já doufám, že během této schůze Poslanecké sněmovny ještě bude příležitost, abychom se k těmto tématům vrátili, a poslanecký klub sociální demokracie nepochybně bude chtít ještě tato témata znovu otevřít.

Rád bych zopakoval žádost směrem k předsedkyni Poslanecké sněmovny, aby zde byla poskytnuta jasná informace o tom, kdy, v jakých termínech bude možné předkládat návrhy na změnu programu. Myslím si, že je chyba, že paní předsedkyně se do této chvíle k této mé jasně formulované a opakovaně předkládané otázce nevyjádřila. A aby případně měla čas najít odpověď ze strany legislativy a aby se také mohl poradit náš poslanecký klub o dalším postupu, tak chci požádat o přestávku na jednání poslaneckého klubu v délce jedné hodiny. Děkuji.

 

Místopředsedkyně PSP Kateřina Klasnová: Dámy a pánové, já vyhovuji požadavku předsedy poslaneckého klubu ČSSD pana poslance Sobotky a vyhlašuji pauzu do 16.15 hodin.

 

(Jednání přerušeno v 15.12 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP