(14.00 hodin)

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Já to udělám za svého kolegu Marka Bendu. Dávám procedurální návrh, abychom přerušili projednávání tohoto bodu do okamžiku, kdy Senát schválí novelu Ústavy České republiky o NKÚ. Protože - můžete se smát - na to termín nemají. V okamžiku, kdy jim pošleme tento návrh zákona, mají 30 dnů. Předpokládám, že si vládní většina v Senátu ten zákon může schválit. To znamená, nebudeme mít změnu Ústavy a budeme mít zákon, který aplikuje změny Ústavy. To je velký ústavní problém a první, kdo by měl proti tomu protestovat, je právník Jiří Dienstbier.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Já se omlouvám, to je procedurální návrh, o kterém budu muset dát hlasovat. Přivolám naše kolegy z předsálí. Protinávrh? Pan předseda Sklenák nemá protinávrh. Budeme tedy hlasovat. Je tady žádost o odhlášení. Odhlašuji vás všechny, prosím, abyste se přihlásili svými hlasovacími kartami. (Hluk a šum v jednacím sále.)

 

Budeme hlasovat o návrhu pana předsedy Stanjury, abychom přerušili projednávání tohoto bodu do doby schválení zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu Senátem, zdali jsem to reprodukoval správně.

Zahajuji hlasování o tomto procedurálním návrhu. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 195, přihlášeno je 121 poslankyň a poslanců, pro 7, proti 77. Návrh nebyl přijat.

 

Nyní pan předseda Sklenák. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Roman Sklenák: Já jenom chci připomenout těm, kteří to nevědí, ale určitě mezi ně nepatří pan předseda Stanjura, že právě senátoři přerušili projednávání ústavního zákona do té doby, než jim pošleme tento zákon. Takže samozřejmě všechny kroky, které činí ODS, svědčí o jediném. Prostě nechce, aby se rozšířily kompetence NKÚ. To je potřeba si uvědomit.

A myslím si, že je skutečně nejvyšší čas ukončit dnešní schůzi, a proto dávám návrh, abychom přerušili tuto schůzi do příštího úterý 14 hodin.

 

Místopředseda PSP Petr Gazdík: Tak to je také procedurální návrh, o kterém dám hlasovat bez rozpravy. (Neklid v jednací síni.)

Já zahajuji hlasování o přerušení této 44. schůze Poslanecké sněmovny do úterka 19. 4. do 14 hodin. Kdo je pro, nechť zvedne ruku a zmáčkne tlačítko. Kdo je proti?

Je to hlasování číslo 196, přihlášeno je 119 poslankyň a poslanců, pro 82, proti 6. Návrh byl přijat.

 

Přerušuji jednání 44. schůze Poslanecké sněmovny do úterý 19. 4. do 14 hodin, kdy budeme pokračovat v druhém čtení zákona o peněžním oběhu. Přeji vám hezký víkend.

 

(Jednání skončilo ve 14.03 hodin.)***
Přihlásit/registrovat se do ISP