Neautorizováno !


(13.00 hodin)

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Děkuji za slovo, pane předsedající. Dámy a pánové, mám do značné míry pochopení pro toto hlasování. Poslanci vládní koalice si úplně stejně jako my uvědomují, k jakým nepravostem tady docházelo, a prostě nepřejí si, aby se o tom mluvilo. To za prvé.

A za druhé. Je to do určité míry signifikantní. Tak jako nikdo z nás nepochybuje o tom, že ve dnech 28. až 30. března tady neplatila rovnost před zákonem ze strany Policie České republiky, stejně tak i vy jste odmítli dát rovnost před zákonem všem poslancům Poslanecké sněmovny České republiky. Nepochybně každý z nás měl právo se k tomu vyjádřit. Vy jste rozhodli, že směli mluvit pouze ti s přednostním právem. A jako jeden z těch, kteří to přednostní právo mám, se všem ostatním kolegům omlouvám, protože já jsem chtěl, abyste mohli promluvit. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Tak to byl pan předseda TOP 09. Nyní zastupující předsedkyně klubu ODS paní Černochová. Prosím.

 

Poslankyně Jana Černochová: Myslím, že jsme se bohužel dostali do fáze, že členové vládní koalice blokují jakoukoli naši snahu o těch věcech diskutovat a diskutovat i bez rizika toho, že byste nás skutečně mohli napadat z obstrukce. To nikdo neměl v úmyslu. Ta schůze by skončila v jednu hodinu, akorát by se nás řečníků vystřídalo víc.

Ale já bych se chtěla možná zastat, nebo upravit vyjádření pana předsedy Kalouska. Ne všichni členové vládní koalice nepodpořili zařazení tohoto bodu na program. Z tohoto místa bych chtěla poděkovat zástupcům KDU-ČSL, kteří návrh této schůze podpořili. (Potlesk poslanců KDU-ČSL.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Tak ještě předseda klubu KSČM. Prosím, pane předsedo.

 

Poslanec Pavel Kováčik: Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. Pochopil bych, že slovo dostal pan kolega Kalousek, protože se začal hlásit ještě dříve, než začala znít věta o ukončení schůze. My ostatní už si myslím, že jsme spíše měli být na obědě, a proto všem přeji dobrou chuť.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Pane předsedo, musím upřesnit, že já jsem samozřejmě ukončil schůzi 45., ale musím ještě splnit svou povinnost z jednacího řádu - omluvit paní ministryni Šlechtovou, která se omlouvá z odpoledního jednání ze 44. schůze, omluvit pana kolegu Šarapatku, protože ta omluva nebyla načtena, a sdělit, že na pokračující 44. schůzi, která začne ve 14.30, se budeme zabývat ústními interpelacemi.

Děkuji vám, přeji dobrou chuť.

 

(Schůze skončila v 13.03 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP