(Jednání zahájeno v 9.00 hodin.)

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Takže dobré ráno všem. Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážený pane ministře, zahajuji dnešní jednací den 56. schůze Poslanecké sněmovny a všechny vás tu vítám. Poprosím, abyste se už usadili na svých místech a pokud možno ztlumili své rozhovory.

Prosím, abyste se všichni přihlásili identifikačními kartami a případně mi oznámili, kdo žádá o vydání karty náhradní.

Sděluji, že o omluvení své neúčasti na dnešním jednání požádali tito poslanci a poslankyně: Petr Adam - osobní důvody, Margita Balaštíková - pracovní důvody, Jan Bartošek do 12 hodin - pracovní důvody, Jan Birke - pracovní důvody, Bohdalová Vlasta - zahraniční cesta, René Číp - zdravotní důvody, Radim Holeček - pracovní důvody, Pavel Holík - zahraniční cesta, Simeon Karamazov - zahraniční cesta, Martin Kolovratník do 11 hodin - pracovní důvody, Rom Kostřica - pracovní důvody...

Paní poslankyně, já se skoro neslyším, co tady říkám, kdyby to šlo... Děkuji.

Radka Maxová do 9.30 - osobní důvody, Miroslava Němcová - zahraniční cesta, Igor Nykl - zdravotní důvody, Pavlína Nytrová do 15 hodin bez udání důvodu, Ladislav Okleštěk - zdravotní důvody, Gabriela Pecková - zdravotní důvody, Markéta Pekarová Adamová - osobní důvody, Lukáš Pleticha do 14.30 - pracovní důvody, Ivo Pojezný - zdravotní důvody, Anna Putnová - zahraniční cesta, Jan Sedláček - pracovní důvody, Zdeněk Soukup od 11 do 13 hodin - zdravotní důvody, Zbyněk Stanjura - osobní důvody, František Vácha - pracovní důvody, Kristýna Zelienková - zahraniční cesta, Jiří Zemánek - pracovní důvody, Jiří Zlatuška - pracovní cesta.

Z členů vlády se omlouvají: Pavel Bělobrádek od 9.45 do 16.15 z pracovních důvodů, Marian Jurečka - zahraniční cesta, Miloslav Ludvík - odpolední jednání z pracovních důvodů, Michaela Marksová od 15.00 z pracovních důvodů, Dan Ťok - pracovní důvody, Kateřina Valachová - pracovní důvody, Lubomír Zaorálek - pracovní důvody.

A dále mi ještě přišla omluva pana poslance Jana Volného, který žádá o omluvení z dnešního dne od 9.00 do 14.00 ze zdravotních důvodů.

Dnešní jednání zahájíme pevně zařazenými body 233, 240, 241 a 245 - návrhy zákonů ve třetím čtení. Po jejich projednání máme pevně zařazené body 24, 158, 292, 172, 9, 181, 161, 156, 182 a 13. Na 12.45 máme pevně zařazené volební body, to jest body 257, 258, 259 a 260. Dále připomínám, že ve 14.30 budeme pokračovat bodem 293 - krizová situace v sociálních službách. (V sále je velmi hlučno.)

Po zahájení jsem evidoval přihlášku s přednostním právem - pan předseda klubu ANO 2011 Jaroslav Faltýnek. Pane předsedo, máte slovo. Znova poprosím kolegy. Začalo jednání této schůze, poprosím, ztište se, usedněte na svá místa. Děkuji.

 

Poslanec Jaroslav Faltýnek: (Nebyl zapnut mikrofon. Předsedající: Ano, už to jede, pane předsedo.) Děkuji za slovo. Hezké ráno, dámy a pánové, vážené kolegyně. Já bych si dovolil poprosit o změnu v programu. Po tom včerejšku, kdy se nám nepodařilo, myslím, že už to byl asi čtvrtý nebo pátý pokus, se dostat k prvnímu čtení insolvenčního zákona, bych si dovolil navrhnout jeho pevné zařazení na zítřek, na čtvrtek 27. dubna, a to za ty pevně zařazené body, které jsou v 11 hodin, výroční zprávy politických stran. Čili za bod 291. Jedná se konkrétně o bod 48, sněmovní tisk 1030, insolvenční zákon, první čtení. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Já vám také děkuji, pane předsedo. Dále se s přihláškou k návrhu na změnu navrženého pořadu přihlásil pan poslanec Augustin Karel Andrle Sylor. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Augustin Karel Andrle Sylor: Dobrý den, dámy a pánové. Jsem tady opět. A opět budu vás prosit a žádat o to, abyste zařadili bod - zákon o významném dnu české státnosti, a to bod č. 940, zákon o státních svátcích, na středu 26., to je dnes, jako bod č. 1 po pevně zařazených bodech. (V sále je trvalý hluk.)

Chtěl jsem vám jenom připomenout, že máme celkem po včerejšku třináct významných dnů. Z toho více jak polovina, to znamená sedm, je určených druhé světové válce. Den památky obětí holocaustu - 27. ledna, 5. května - Květnové povstání českého lidu, 10. června - Vyhlazení obce Lidice, 27. června - Den památky obětí komunistického režimu a 17. listopad - Den válečných veteránů. Nikde v těch významných dnech není žádný český významný panovník, panovnice, osoba -

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Já vás na chvíli přeruším, pane kolego. Je to neohleduplné k řečníkovi, že tady není slyšet v tom sále. Poprosím o klid!

 

Poslanec Augustin Karel Andrle Sylor: Proto bych vás znova prosil, zařaďte bod významný den české státnosti - Den Karla IV. a Elišky Přemyslovny - 14. květen. Vzhledem k tomu, že Karel IV. je, jak víte, Otec vlasti, vyhrál anketu největší Čech, a jeho maminka Eliška Přemyslovna je ve všech historických análech uváděna jako matka vlasti. Takže matka vlasti... matka Otce vlasti.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji, pane poslanče. Je to tedy... 940 je číslo sněmovního dokumentu? Bod 159 na středu 26. 4. jako první bod po pevně zařazených bodech.

Dále se z místa hlásil s návrhem na změnu pořadu pan poslanec Votava. Pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Václav Votava: Děkuji vám, vážený pane místopředsedo. Dobré ráno, kolegyně, kolegové. Dovolte mi, abych vznesl návrh na zařazení nového bodu na dnes, a to za pevně zařazený bod č. 9. Jedná se o bod 174, tisk 1019, a je to návrh poslanců Václava Votavy, Jaroslava Klašky, Ondřeje Benešíka, Adolfa Beznosky, Jiřího Dolejše, Františka Laudáta, Petra Gazdíka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.

Jenom tedy opakuji - zařazení na dnes za bod č. 9.

 

Místopředseda PSP Radek Vondráček: Já vám děkuji, pane poslanče. Ptám se, jestli ještě někdo má zájem. Pan předseda klubu ČSSD Roman Sklenák. Máte slovo, pane předsedo. ***
Přihlásit/registrovat se do ISP