Ing. Hana Orgonikova

Ing. Hana Orgonikova

Date of birth: in year 1946
Date of death: in year 2014

Constituency: Eastern Bohemia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Committee for Petitions, Human Rights and Minorities. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Liberal Social Union. Member from 6. 6. 1992 till 11.10.1994
  • Perm. Comm. for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Member from 27. 1. 1993 till 6.06.1996
  • Permanent Commission for the Reform of Public Administration. Member from 29. 9. 1994 till 6.06.1996
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 12. 10. 1994 till 6.06.1996
  • Chamber of Deputies. Member from 1. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Activities



    ISP (příhlásit)