Bc. Pavel Severa

Bc. Pavel Severa

Date of birth: in year 1965

Constituency: Eastern Bohemia
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Committee for Defence and Security. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Committee for Defence and Security. Vice-chairman from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Vice-chairman from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Permanent Commission for oversight of the employment of Operational Technique. Member from 1. 7. 1993 till 6.06.1996
  • Perm. Comm. for oversight of the Security Information Service activiti. Member from 8. 7. 1993 till 6.06.1996
  • Chamber of Deputies. Member from 1. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Committee for Defence and Security. Member from 2. 7. 1996 till 19.06.1998
  • Committee for Defence and Security. Vice-chairman from 3. 7. 1996 till 19.06.1998
  • Permanent Commission for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Member from 4. 7. 1996 till 4.02.1997
  • Permanent Delegation to the North Atlantic Assembly. Member from 4. 7. 1996 till 19.06.1998
  • Perm. Comm. for oversight of the employment of Operational Technique. Member from 25. 7. 1996 till 28.02.1997
  • Perm. Comm. for oversight of the Security Information Service activities. Member from 25. 7. 1996 till 19.06.1998
  • Perm. Comm. for oversight of the Military Intelligence activities. Member from 28. 2. 1997 till 19.06.1998
  • Subcommittee for Penology. Member from 13. 3. 1997 till 19.06.1998
  • Subcommittee for Reporting Services. Member from 13. 3. 1997 till 19.06.1998
  • Activities



    ISP (příhlásit)