Ing. Josef Borak

Ing. Josef Borak

Date of birth: in year 1957

Constituency: Southern Moravia
Elected on the slate of: KDU-ČSL

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 1. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 6. 6. 1996 till 19.06.1998
  • Committee for Defence and Security. Member from 2. 7. 1996 till 12.12.1996
  • Budget Committee. Member from 2. 7. 1996 till 19.06.1998
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Chairman from 9. 7. 1996 till 4.07.1997
  • Organisational Committee. Member from 1. 7. 1997 till 12.02.1998
  • Activities



    ISP (příhlásit)