JUDr. Zuzka Bebarova Rujbrova

JUDr. Zuzka Bebarova Rujbrova

Date of birth: in year 1951

Constituency: Southern Moravia
Elected on the slate of: KSČM

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 19. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Mandate and Immunity Committee. Member from 11. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Petitions. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Petitions. Chairwoman from 17. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - China Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Mongolia Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Mongolia Inter-Parliamentary Group. Chairperson from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Central America and Caribbean. Member from 29. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Gamekeeping, Fisheries, Apiculture, Gardening and Animal Husbandry. Member from 1. 5. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Judiciary. Member from 12. 6. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Judiciary. Vice-chairwoman from 12. 6. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Juvenile Delinquency. Member from 31. 3. 2005 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Juvenile Delinquency. Vice-chairwoman from 5. 5. 2005 till 15.06.2006
  • Commission of Enquiry on the role of the Goverment, Private Sector and Other Entities in the of Reconstruction and Privatisation of Chemical Industry. Member from 14. 10. 2005 till 15.06.2006
  • The Supervisory Board of the Czech Consolidation Agency. Member from 15. 3. 2006 till 9.05.2007
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 8. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Petitions. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Security. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Petitions. Chairwoman from 13. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Security. Verifier of committee from 13. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Gamekeeping, Fisheries, Apiculture, Gardening and Animal Husbandry. Member from 15. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on Prisons. Member from 16. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Czech republic - Ukraine. Member from 20. 2. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - Mongolia. Member from 16. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - Mongolia. Chairperson from 16. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - the People's Republic of China. Member from 21. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - Venezuela. Member from 23. 10. 2009 till 3.06.2010
  • Investigation Commission for examination of reason and connection with unauthorized conferment of academic degrees at the University of Western Bohemia, School of Law in Pilsen, including investigation of role of Accreditation Commission of Ministry of Education of Czech Republic being responsible for quality control of higher education at public and private universities in Czech Republic. Member from 9. 12. 2009 till 3.06.2010
  • Chamber of Deputies. Member from 29. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 2. 6. 2010 till 28.08.2013
  • Activities



    ISP (příhlásit)