Ing. Miroslav Krajicek

Ing. Miroslav Krajicek

Date of birth: in year 1946

Constituency: Moravia-Silesia
Elected on the slate of: ODS

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 30. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Constitution and Legal Committee. Member from 22. 7. 1998 till 20.06.2002
  • Subcommittee for Investment Grants in Health Care and Social Spheres. Member from 13. 1. 2000 till 20.06.2002
  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 25. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Social Policy and Health Care. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Investment Grants in Health Care and Social Spheres. Member from 1. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for Investment Grants in Health Care and Social Spheres. Chairman from 1. 10. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Small and Medium-Size Entreprizes Support. Member from 27. 11. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Italy Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - United Kingdom Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Reform of the Pension Scheme and Sickness Insurance. Member from 16. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Australia and New Zealand Inter-Parliamentary Group. Member from 18. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Commission of Enquiry on the Settlement between the Czech Republic and Diag Human. Member from 29. 6. 2004 till 31.03.2005
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Civic Democratic Party. Member from 8. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)