PhDr. Vaclav Grulich

PhDr. Vaclav Grulich

Date of birth: in year 1932

Constituency: Southern Moravia
Elected on the slate of: ČSSD

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 20. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 24. 6. 1998 till 20.06.2002
  • Political group Czech Social Democratic Party. Vice-chairman from 24. 6. 1998 till 18.08.1998
  • Government of Czech Republic.  from 22. 7. 1998 till 4.04.2000
  • Czech republic - Austria. Member from 4. 2. 1999 till 20.06.2002
  • Committee for Public Administration, Regional Development and Environment. Member from 25. 10. 2000 till 20.06.2002
  • The Supervisory Board of the Viticultural Fund. Member from 27. 3. 2002 till 28.05.2004
  • Activities



    ISP (příhlásit)