Ing. Karel Hrdy

Ing. Karel Hrdy

Date of birth: in year 1942

Constituency: Northern Bohemia

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Czech National Council. Member from 6. 6. 1992 till 31.12.1992
  • Committee for Public Administration, Regional Development and Environment. Member from 6. 6. 1992 till 6.06.1996
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 6. 6. 1992 till 6.09.1995
  • Unclassified Deputies. Member from 7. 9. 1995 till 27.09.1995
  • Political group Christian Democratic Union - Czechoslovak People's Party. Member from 28. 9. 1995 till 6.06.1996
  • Activities



    ISP (příhlásit)