Mgr. Hynek Fajmon

Mgr. Hynek Fajmon

Date of birth: in year 1968

Constituency: Central Bohemia
Elected on the slate of: ODS

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 1. 3. 2001 till 20.06.2002
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 1. 3. 2001 till 20.06.2002
  • Committee for European Integration. Member from 6. 4. 2001 till 20.06.2002
  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 20.07.2004
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 25. 6. 2002 till 20.07.2004
  • Committee for European Integration. Member from 16. 7. 2002 till 12.05.2004
  • Permanent Delegation to the Assembly of the Western European Union.  from 6. 8. 2002 till 20.07.2004
  • Permanent Delegation to the North Atlantic Assembly.  from 6. 8. 2002 till 20.07.2004
  • Subcommittee for the Preparation of the Proposal of the Conferment or Awarding of State Awards. Member from 13. 11. 2002 till 20.07.2004
  • Czech republic - Czech Republic - United Kingdom Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 20.07.2004
  • Czech republic - Czech Republic - United Kingdom Inter-Parliamentary Group. Chairperson from 11. 12. 2002 till 20.07.2004
  • Czech republic - Czech Republic - USA Inter-Parliamentary Group. Member from 18. 12. 2002 till 20.07.2004
  • European Parliament. Observer from 18. 4. 2003 till 30.04.2004
  • European Parliament. Member from 1. 5. 2004 till 20.07.2004
  • Committee for European Affairs. Member from 12. 5. 2004 till 20.07.2004
  • Activities



    ISP (příhlásit)