RSDr. Petr Brany

RSDr. Petr Brany

Date of birth: in year 1951

Constituency: Southern Bohemia
Elected on the slate of: KSČM

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 19. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Budget Committee. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Permanent Commission for Banking. Member from 24. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - China Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Financial Management of Regional Governments and for the use of European Union Funding. Member from 12. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Financial Management of Regional Governments and for the use of European Union Funding. Chairman from 12. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - ASEAN Inter-Parliamentary Group. Member from 18. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - ASEAN Inter-Parliamentary Group. Chairperson from 18. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Japan Inter-Parliamentary Group. Member from 29. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the state-owned assets, Liabilities and Activities of the Financial Analytical Office. Member from 9. 3. 2005 till 15.06.2006
  • The Presidium of the Land Fund of the Czech Republic. Member from 16. 12. 2005 till 31.12.2009
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 8. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on the Budget. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Permanent Commission on Banking. Member from 8. 11. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on the Financial Management of Regional Governments and for the use of European Union Funding. Member from 1. 12. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on the Financial Management of Regional Governments and for the use of European Union Funding. Chairman from 6. 12. 2006 till 3.06.2010
  • Czech republic - ASEAN. Member from 1. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - Austria. Member from 1. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Czech republic - the People's Republic of China. Member from 21. 3. 2007 till 3.06.2010
  • Chamber of Deputies. Member from 29. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 2. 6. 2010 till 28.08.2013
  • Activities



    ISP (příhlásit)