Ing. Petr Zgarba

Ing. Petr Zgarba

Date of birth: in year 1959

Constituency: Vysocina
Elected on the slate of: ČSSD

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 21. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Agricultural Committee. Member from 16. 7. 2002 till 25.04.2005
  • Agricultural Committee. Vice-chairman from 16. 7. 2002 till 25.04.2005
  • Subcommittee for Regional Development. Member from 17. 9. 2002 till 25.04.2005
  • Czech republic - Czech Republic - China Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Russian Federation and Eurasia Inter-Parliamentary Group. Member from 6. 3. 2003 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Latin America Inter-Parliamentary Group. Member from 17. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee on the Food Industry and Veterinary Care. Member from 1. 5. 2003 till 25.04.2005
  • Working Group for resolving the problem of unneeded property and ecological disposal of unneeded munitions of the Ministry of Defense of the Czech Republic. Member from 2. 7. 2003 till 25.04.2005
  • Government of Czech Republic.  from 25. 4. 2005 till 14.11.2005
  • Agricultural Committee. Member from 13. 12. 2005 till 15.06.2006
  • Permanent Delegation to the Central European Initiative. Member from 13. 12. 2005 till 15.06.2006
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Czech Social Democratic Party. Member from 5. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)