Ing. Antonin Seda

Ing. Antonin Seda

Date of birth: in year 1960

Constituency: Zlin
Elected on the slate of: ČSSD

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 21. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Defence and Security. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Permanent Commission for oversight of the Military Intelligence activities. Member from 24. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Permanent Delegation to the North Atlantic Assembly.  from 6. 8. 2002 till 4.11.2004
  • Subcommittee on Municipal Police. Member from 2. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Professional Standing Army of the Czech Republic. Member from 2. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - ASEAN Inter-Parliamentary Group. Member from 18. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Latin America Inter-Parliamentary Group. Member from 17. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Central America and Caribbean. Member from 29. 4. 2003 till 15.06.2006
  • Working Group for resolving the problem of unneeded property and ecological disposal of unneeded munitions of the Ministry of Defense of the Czech Republic. Member from 2. 7. 2003
  • Subcommittee on Corruption Issues. Member from 26. 5. 2004 till 15.06.2006
  • The Board of Directors of the General Health Insurance Company of the Czech Republic. Member from 29. 6. 2004 till 30.04.2006
  • Permanent Delegation to the North Atlantic Assembly.  from 4. 11. 2004 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Aviation and Astronautics. Member from 26. 1. 2005 till 15.06.2006
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Czech Social Democratic Party. Member from 5. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)