Ing. Katerina Konecna

Ing. Katerina Konecna

Date of birth: in year 1981

Constituency: Moravia-Silesia
Elected on the slate of: KSČM

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 15. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Political group Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 19. 6. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Foreign Affairs. Member from 16. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Committee for Foreign Affairs. Verifier of committee from 17. 7. 2002 till 15.06.2006
  • Permanent Delegation to the Central European Initiative. Member from 6. 8. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for the Youth. Member from 19. 9. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - Cyprus Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - France Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Czech republic - Czech Republic - China Inter-Parliamentary Group. Member from 11. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Drugs and Drug Addiction Issues. Member from 16. 12. 2002 till 15.06.2006
  • Subcommittee for the Presentation of the Czech Republic Abroad. Vice-chairwoman from 13. 3. 2003 till 15.06.2006
  • Subcommittee for the Presentation of the Czech Republic Abroad. Member from 25. 3. 2003 till 15.06.2006
  • European Parliament. Observer from 18. 4. 2003 till 30.04.2004
  • European Parliament. Member from 1. 5. 2004 till 20.07.2004
  • Permanent Delegation to the Parliament. Assembly of the Council of Europe.  from 24. 9. 2004 till 15.06.2006
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Communist Party of Bohemia and Moravia. Member from 8. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Activities



    ISP (příhlásit)