Tomas Vrbik

Tomas Vrbik

Date of birth: in year 1973

Constituency: Capital Prague
Elected on the slate of: K

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 23. 9. 2003 till 15.06.2006
  • Political group Freedom Union-Democratic Union. Member from 23. 9. 2003 till 2.07.2004
  • Constitution and Legal Committee. Member from 25. 9. 2003 till 14.10.2004
  • Permanent Commission for the work of the Office of the Chamber of Deputies. Member from 25. 9. 2003 till 14.10.2004
  • Investigative Commission for CME vs. Czech Republic. Member from 25. 9. 2003 till 28.02.2005
  • Commission of Enquiry on the Settlement between the Czech Republic and Diag Human. Member from 25. 9. 2003 till 31.03.2005
  • Permanent Commission for the Media. Member from 25. 9. 2003 till 15.06.2006
  • Temopary commission on the Constitution. Member from 25. 9. 2003 till 15.06.2006
  • Constitution and Legal Committee. Verifier of committee from 15. 10. 2003 till 14.10.2004
  • Unclassified Deputies. Member from 2. 7. 2004 till 15.06.2006
  • Committee for Defence and Security. Member from 14. 10. 2004 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Municipal Police. Member from 14. 10. 2004 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Municipal Police. Chairman from 11. 11. 2004 till 15.06.2006
  • Activities



    ISP (příhlásit)