Ing. Jan Bauer

Ing. Jan Bauer

Date of birth: in year 1969

Constituency: Southern Bohemia
Elected on the slate of: ODS

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 20. 7. 2004 till 15.06.2006
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 20. 7. 2004 till 15.06.2006
  • Committee for European Affairs. Member from 24. 9. 2004 till 15.06.2006
  • Committee for European Affairs. Verifier of committee from 1. 10. 2004 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Regional and Cross-border Cooperation. Member from 12. 10. 2004 till 15.06.2006
  • Subcommittee on Regional and Cross-border Cooperation. Chairman from 12. 10. 2004 till 15.06.2006
  • Chamber of Deputies. Member from 3. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Political Group of the Civic Democratic Party. Member from 8. 6. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on European Affairs. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on Foreign Affairs. Member from 12. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Committee on European Affairs. Vice-chairman from 13. 9. 2006 till 3.06.2010
  • Subcommittee on the Czech Presidency of the Council of the European Union. Member from 16. 11. 2006 till 14.01.2010
  • Subcommittee on the Czech Presidency of the Council of the European Union. Vice-chairman from 16. 11. 2006 till 14.01.2010
  • Working Group of the Parliament for discussion with Members of National Council of Austria concerning Nuclear Power Plant Temelin. Member from 9. 5. 2007 till 10.06.2008
  • Chamber of Deputies. Member from 29. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group Civic Democratic Party. Member from 30. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group Civic Democratic Party. Vice-chairman from 30. 5. 2010 till 11.05.2011
  • Activities



    ISP (příhlásit)