Mgr. Vaclav Horacek

Mgr. Vaclav Horacek

Date of birth: in year 1956

Constituency: Liberec
Elected on the slate of: TOP09

Seznam činností

  • The Supervisory Board of the State Fund for Housing Development. Member from 8. 6. 2011 till 8.06.2015
  • Chamber of Deputies. Member from 26. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political group TOP 09 a Starostové. Member from 31. 10. 2013 till 26.10.2017
  • Political group TOP 09 a Starostové. Vice-chairman from 31. 10. 2013 till 11.02.2015
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Member from 4. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Committee on Public Administration and Regional Development. Vice-chairman from 5. 12. 2013 till 26.10.2017
  • Permanent Commission on Oversight over the work of Military Intelligence. Member from 12. 12. 2013 till 26.10.2017
  • The Supervisory Board of the State Fund for Housing Development. Member from 9. 7. 2015 till 9.07.2019
  • Political group TOP 09 a Starostové. Vice-chairman from 8. 12. 2015 till 26.10.2017
  • Activities



    ISP (příhlásit)