Mgr. Karolina Peake

Mgr. Karolina Peake

Date of birth: in year 1975

Constituency: Capital Prague
Elected on the slate of: VV

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 29. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group Public Affairs Party. Member from 31. 5. 2010 till 18.04.2012
  • Electoral Commission of the Chamber of Deputies. Member from 22. 6. 2010 till 1.07.2011
  • Mandate and Immunity Committee. Member from 24. 6. 2010 till 1.07.2011
  • Committee on Constitutional and Legal Affairs. Member from 7. 7. 2010 till 1.07.2011
  • Steering Committee. Member from 7. 7. 2010 till 1.07.2011
  • Permanent Commission on Family Issues and on Equal Opportunities. Member from 9. 7. 2010 till 1.07.2011
  • Committee on Constitutional and Legal Affairs. Chairwoman from 9. 7. 2010 till 1.07.2011
  • Subcommittee for the preparation of Law Amendments concerning the Rules of Procedure of the Chamber of Deputies. Member from 22. 9. 2010 till 1.07.2011
  • Permanent Commission on Family Issues and on Equal Opportunities. Verifier of commission from 25. 11. 2010 till 1.07.2011
  • Political group Public Affairs Party. Chairwoman from 8. 4. 2011 till 12.07.2011
  • Government of the Czech Republic. Vice-chairperson from 1. 7. 2011 till 10.07.2013
  • Unclassified Deputies. Member from 18. 4. 2012 till 28.08.2013
  • Government of the Czech Republic.  from 12. 12. 2012 till 21.12.2012
  • Activities



    ISP (příhlásit)