Mgr. Roman Sklenak

Mgr. Roman Sklenak

Date of birth: in year 1970

Constituency: Southern Moravia
Elected on the slate of: ČSSD

Seznam činností

  • Chamber of Deputies. Member from 29. 5. 2010 till 28.08.2013
  • Political group Czech Social Democratic Party. Member from 4. 6. 2010 till 28.08.2013
  • Committee on Economic Affairs. Member from 7. 7. 2010 till 5.05.2011
  • Committee on Petitions. Member from 7. 7. 2010 till 18.12.2012
  • Committee on Budgetary Control. Member from 7. 7. 2010 till 28.08.2013
  • Committee on Budgetary Control. Verifier of committee from 8. 7. 2010 till 28.08.2013
  • Subcommittee on Audit over the Financial Management of Public Administration. Member from 20. 1. 2011 till 29.11.2012
  • Subcommittee on Legislation and Control Systems. Member from 20. 1. 2011 till 29.11.2012
  • Subcommittee on Audit over the Financial Management of Public Administration. Chairman from 20. 1. 2011 till 29.11.2012
  • Committee on Social Policy. Member from 5. 5. 2011 till 28.08.2013
  • Subcommittee on Human Rights. Member from 2. 3. 2012 till 28.08.2013
  • Committee on Social Policy. Vice-chairman from 23. 10. 2012 till 28.08.2013
  • Activities



    ISP (příhlásit)