Ing. Dan Tok

Ing. Dan Tok

Date of birth: 4. 3. 1959

Constituency: Karlovy Vary
Elected on the slate of: ANO2011

Seznam činností

  • Government of the Czech Republic.  from 4. 12. 2014 till 13.12.2017
  • Chamber of Deputies. Member from 21. 10. 2017 till 15.04.2019
  • Political group ANO 2011. Member from 24. 10. 2017 till 15.04.2019
  • Government of Czech Republic.  from 13. 12. 2017 till 27.06.2018
  • (czech name) Vlada Ceske republiky.  from 27. 6. 2018 till 30.04.2019
  • Activities



    ISP (příhlásit)