Výpůjční služby

Umístění a kontakt:
Sněmovní 4, místnost B 217
tel: 25717 4513
e-mail: knihovna@psp.cz 

*****
DŮLEŽITÉ PROVOZNÍ UPOZORNĚNÍ - uzavření hlavního skladu - stěhování fondu !!!


Z důvodu stěhování hlavního externího skladu knih (okolo 200.000 svazků) jsou od 6. května 2019 značně omezeny výpůjční služby Parlamentní knihovny:
- veškeré výpůjčky z externího skladu (v katalogu lokace EXH) nejsou od 6. května možné až přibližně do poloviny září 2019 (přesný termín obnovení plného provozu bude upřesněn)
- výpůjčky nejnovějších titulů ze skladu ve Sněmovní (cca 5.000 svazků, v katalogu lokace PSS) i výpůjčky  cestovních průvodců jsou i nadále v normálním provozu
- ostatní služby Parlamentní knihovny (rešerše, čítárna periodik, on-line přístupy do databází, podpora uživatelů) zůstávají bez omezení


Omlouváme se za možné komplikace a doufáme, že přijmete toto omezení s pochopením.

*****

Výpůjčky jsou poskytovány interním uživatelům na základě platného čtenářského průkazu.

Absenčně si lze vypůjčit knihy vydané po r. 1945. Knihy ve studovnách, dokumenty vydané před r. 1945, vzácné materiály a periodika je možné studovat pouze prezenčně.

Všechny dokumenty ve fondu knihovny lze nalézt v elektronických katalozích.

Dokumenty lze objednat či rezervovat osobně, telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím osobního hesla přes online katalog.

Do plného zprovoznění nového externího skladu je prozatím expedice mimo provoz.
Objednané tituly jsou expedovány 2x týdně, ve středu a v pátek. Nejnovější publikace (lokace PSS) jsou uloženy v malém skladu ve Sněmovní a jsou k dispozici na počkání.
Část historických periodik (v tuto chvíli ještě nedostupných z našich fondů do doby plného zprovoznění externího skladu) je přístupná přes digitální knihovnu NK Kramerius, do které je možno nahlížet na PC v čítárně časopisů a v legislativní studovně. Podrobnosti zde

Výpůjční lhůta je 28 dní. Výpůjčku je možné prodloužit až pětkrát, pokud vypůjčené tituly nepožaduje jiný uživatel.

Podrobné informace o poskytování výpůjčních služeb jsou uvedeny v Knihovním řádu.Poslední aktualizace: 19. 7. 2019
ISP (příhlásit)