Aktuality

Předsedkyně Výboru pro zdravotnictví, prof. MUDr. Věra Adámková, CSc., v rozhovoru pro Zdravotnický deník představila své priority (23. 1. 2018)

Předsedkyně Výboru pro zdravotnictví v médiích

Profesorka Věra Adámková se po loňských parlamentních volbách stala poslankyní za hnutí ANO a předsedkyní Výboru pro zdravotnictví.

Do politiky ji přivedl pocit spoluodpovědnosti za věci veřejné i dlouholetá známost s rodinou Andreje Babiše. Zdravotní výbor chce vést racionálně, zejména zkrátit rozvleklá jednání. „Pokud si to neřekneme za dvě hodiny, jsou dvě možnosti: buď věc předkladatel neumí vyjádřit a my ji špatně chápeme, nebo jsme všichni trochu neschopní,“ tvrdí.

Ráda by se zasadila o přehodnocení očkování proti tuberkulóze i stále navyšování platů zdravotníků. S dosavadní prací ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je spokojena a bude se ministerstvu snažit spolu s kolegy z výboru pomáhat.  Zdravotnickému deníku se v rozhovoru profesorka Adámkovu mimo jiné svěřila, co jí trápí v českém zdravotnictví, jak vnímá postavení sester a jak by chtěla zlepšit informovanost obyvatel o kvalitě potravin.

Zdroj: Zdravotnický deník

Celý rozhovor s předsedkyní Výboru pro zdravotnictví, prof. MUDr. Věrou Adámkovou, CSc., je k dispozici zde.
Předsedkyně Výboru pro zdravotnictví, prof. MUDr. Věra Adámková, CSc., v rozhovoru pro Zdravotnický deník představila své priority (23. 1. 2018)ISP (příhlásit)