22. schůze, 41. hlasování, 22. února 2000, 18:49
Návrh zák. o jazyce ČR
NÁVRH BYL PŘIJAT
Přítomno: 161 | Je třeba: 81
A Ano: 81 | N Ne: 74 | 0 Nepřihlášen: 39 | Z Zdržel se: 6 |
Volební kraj Hlavní město Praha (A Ano: 8N Ne: 50 Nepřihlášen: 9Z Zdržel se: 1)
- Z Jaroslav Bašta
- A Augustin Bubník
- 0 Petra Buzková
- N Ivan David
- 0 Vladimír Doležal
- N Václav Exner
- N Stanislav Fischer
- A Tomáš Kladívko
- A Václav Klaus
- A Martin Kocourek
- A Petr Koháček
- A Libor Krátký
- N Stanislav Křeček
- 0 Monika Mihaličková
- 0 Vladimír Mlynář
- 0 Jiří Payne
- 0 Aleš Rozehnal
- 0 Cyril Svoboda
- 0 Pavel Svoboda
- 0 Karel Šplíchal
- A Lucie Talmanová
- N Jana Volfová
- A Jan Zahradil
Volební kraj Středočeský (A Ano: 9N Ne: 80 Nepřihlášen: 5)
- A Petr Bendl
- N Jan Bláha
- 0 Jarmila Boháčková
- A Milan Cabrnoch
- A Eva Dundáčková
- N Václav Frank
- N Stanislav Gross
- A Josef Janeček
- A Jan Klas
- 0 Václav Krása
- N Jaroslav Maňásek
- 0 Pavel Němec
- A Stanislav Němec
- 0 Vlasta Parkanová
- N Václav Pícl
- N Miloslav Ransdorf
- A Tomáš Teplík
- A Vlastimil Tlustý
- 0 Milan Urban
- A Jan Vidím
- N František Vnouček
- N Jan Žižka
Volební kraj Jihočeský (A Ano: 9N Ne: 30 Nepřihlášen: 2Z Zdržel se: 1)
- A Miroslav Beneš
- A Michal Doktor
- N Vojtěch Filip
- N Zdeněk Jičínský
- N Taťána Jirousová
- A Miroslav Kalousek
- A Jitka Kupčová
- 0 Miroslav Máče
- A Pavel Pešek
- 0 Vladimír Špidla
- A Jaromír Talíř
- A Jiří Vlach
- A Tom Zajíček
- Z Eduard Zeman
- A Jaroslav Zvěřina
Volební kraj Severočeský (A Ano: 7N Ne: 100 Nepřihlášen: 5)
- N Vlastimil Aubrecht
- N Ludmila Brynychová
- N Květoslava Čelišová
- A Jiří Drda
- N Andrej Grega
- 0 Miroslav Grégr
- 0 Josef Hojdar
- N Josef Houzák
- A Libor Ježek
- N Jaromír Kohlíček
- A Robert Kopecký
- A Karel Kühnl
- N Vladimír Laštůvka
- 0 Marie Machatá
- A Jaroslav Melichar
- 0 Miroslav Ouzký
- N Martin Starec
- N František Španbauer
- A Pavel Tollner
- N Josef Vejvoda
- 0 Oldřich Vojíř
- A Milan Zuna
Volební kraj Východočeský (A Ano: 11N Ne: 90 Nepřihlášen: 4Z Zdržel se: 1)
- Z Rostislav Čevela
- A Václav Hanuš
- A Jiří Havlíček
- 0 Zdeňka Horníková
- A Josef Ježek
- N Michal Kraus
- A Josef Krejčí
- 0 Miloslav Kučera ml.
- N Miloslav Kučera st.
- N Josef Mandík
- 0 Petr Mareš
- N Radko Martínek
- A Václav Nájemník
- A Veronika Nedvědová
- A Hana Orgoníková
- A Alena Páralová
- A Jiří Patočka
- 0 Ivan Pilip
- A Pavel Severa
- N Evžen Snítilý
- N Alena Svobodová
- N Vlasta Štěpová
- N Jaroslav Štrait
- N Miloš Titz
- A Miloslav Výborný
Volební kraj Západočeský (A Ano: 7N Ne: 50 Nepřihlášen: 2Z Zdržel se: 1)
- A Jiří Bílý
- A Václav Brousek
- A František Brožík
- Z Milan Ekert
- N Milada Emmerová
- N Václav Grüner
- N Pavel Hojda
- N Michael Kuneš
- A Pavel Lang
- A Jaroslav Lobkowicz
- 0 Jiří Maštálka
- A Jiří Papež
- A Jan Svoboda
- N Rudolf Tomíček
- 0 Stanislav Volák
Volební kraj Jihomoravský (A Ano: 17N Ne: 170 Nepřihlášen: 5Z Zdržel se: 1)
- A Libor Ambrozek
- A Walter Bartoš
- N Zuzka Bebarová Rujbrová
- N Jiří Brtnický
- N Vladimír Cisár
- N Karel Černý
- N Miroslav Grebeníček
- Z Václav Grulich
- A Jan Grůza
- A Ivana Hanačíková
- A Petr Hort
- 0 Jiří Karas
- A Jan Kasal
- N Zdeněk Klanica
- A Ladislav Korbel
- N Jan Kostrhun
- 0 Zdeněk Koudelka
- N Pavel Kováčik
- 0 Michal Lobkowicz
- N Dalibor Matulka
- A Miroslava Němcová
- A Vladimír Paulík
- A František Pejřil
- A Jaroslav Pešán
- A Jaroslav Plachý
- A Petr Pleva
- N Olga Sehnalová
- 0 Jaromír Schling
- N Ladislav Skopal
- N Bohuslav Sobotka
- N Zdeňka Stránská
- A Pavel Suchánek
- N Zdeněk Škromach
- 0 Michaela Šojdrová
- A Ladislav Šustr
- N Jiří Václavek
- A Eduard Vávra
- N Miloslav Vlček
- N Vojtěch Vymětal
- A Bohuslav Záruba
Volební kraj Severomoravský (A Ano: 13N Ne: 170 Nepřihlášen: 7Z Zdržel se: 1)
- A Marek Benda
- 0 Pavel Dostál
- A Kateřina Dostálová
- N Eva Fischerová
- N Jaroslav Gongol
- N Jiří Hofman
- A Vilém Holáň
- N Pavel Hönig
- N Vladimír Hradil
- A Pavel Hrnčíř
- N František Chobot
- A Radim Chytka
- 0 Josef Jalůvka
- 0 Yvona Jungová
- N Miroslav Kapoun
- 0 Zdeněk Kořistka
- A Miroslav Krajíček
- A Tomáš Kvapil
- 0 Ivan Langer
- N Antonín Macháček
- A Petr Matějů
- A Ludmila Müllerová
- A Petr Nečas
- A František Ondruš
- N Jaroslav Palas
- N Břetislav Petr
- N Luděk Polášek
- N Svatomír Recman
- A Karel Sehoř
- A Pavel Šafařík
- N Petr Šulák
- 0 Zdeněk Švrček
- N Dušan Tešnar
- N Radim Turek
- N Miroslava Vlčková
- N Karel Vymětal
- Z Lubomír Zaorálek
- 0 Miloš Zeman
Tabulkovy vypis
Volební kraj | Poslanců | A Ano | N Ne | 0 Nepřihlášen | Z Zdržel se | M Omluven |
---|---|---|---|---|---|---|
Hlavní město Praha | 23 | 8 | 5 | 9 | 1 | 0 |
Středočeský | 22 | 9 | 8 | 5 | 0 | 0 |
Jihočeský | 15 | 9 | 3 | 2 | 1 | 0 |
Severočeský | 22 | 7 | 10 | 5 | 0 | 0 |
Východočeský | 25 | 11 | 9 | 4 | 1 | 0 |
Západočeský | 15 | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 |
Jihomoravský | 40 | 17 | 17 | 5 | 1 | 0 |
Severomoravský | 38 | 13 | 17 | 7 | 1 | 0 |
Celkem | 200 | 81 | 74 | 39 | 6 | 0 |