Analýzy

Eurozóna +

je přehled ekonomických událostí v EU, který shrnuje údaje k současnému vývoji a podává, mimo jiné formou názorných grafů, srovnání vývoje zemí EU, eurozóny a České republiky. Kromě toho jsou zde podrobnější informace o některých dalších tématech, např. stav vyjednávání obchodní dohody mezi EU a USA (TTIP).

Ekonomický a sociální monitor

je pravidelný měsíční přehled základních ukazatelů z hospodářské, měnové a sociální oblasti. Informace využívají poslanci zejména pro jednání s voliči a pro politická vystoupení, protože v praktické formě shromažďuje všechna data, na která se voliči obvykle dotazují.

Návrh státního rozpočtu na rok 2023 – základní parametry

Studie přináší shrnutí a analýzu nejdůležitějších parametrů návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2023. První část je věnována shrnutí základních parametrů, výdajovým prioritám vlády a výdajovému rámci. Následuje část věnovaná makroekonomické predikci, ze které návrh rozpočtu při odhadu příjmů vychází. Studie se rovněž věnuje vývoji zadlužení, deficitu a fiskálním cílům vlády. Hlavní část přináší základní přehled a analýzu příjmů a výdajů státního rozpočtu na rok 2023 z několika hledisek např. ve srovnání s rokem 2022. Závěr práce přináší přehled výdajů jednotlivých kapitol státního rozpočtu.

Návrh státního závěrečného účtu České republiky za rok 2021 - základní parametry 

Studie přináší shrnutí a analýzu nejdůležitějších údajů obsažených v návrhu státního závěrečného účtu České republiky za rok 2021. První část je věnována zhodnocení ekonomického vývoje v ČR a v Evropě v roce 2021. Následuje shrnutí základních parametrů hospodaření vlády ČR v roce 2021. Jádro práce se věnuje analýze příjmů a výdajů rozpočtu, a to jak ve srovnání se schváleným rozpočtem na rok 2021, tak vůči hospodaření v roce 2020. Struktura textu vychází ze struktury návrhu státního závěrečného účtu za rok 2021.



Navigace sekce Oddělení rozpočtových a ekonomických analýz



ISP (příhlásit)