23. schůze, 337. hlasování, 3. dubna 1998, 14:29:00
Zákon o vysokých školách
NÁVRH BYL ZAMÍTNUT
Přítomno: 169 | Je třeba: 85
A Ano: 34 | N Ne: 85 | 0 Nepřihlášen: 31 | Z Zdržel se: 50 |
Volební kraj Hlavní město Praha (A Ano: 3N Ne: 160 Nepřihlášen: 3Z Zdržel se: 2)
- N Jaroslav Bašta
- 0 Eduard Bureš
- Z Petra Buzková
- N František Čech
- A Václav Exner
- N Andrej Gjurič
- N Petr Hulinský
- N Tomáš Kladívko
- N Petr Koháček
- N Milena Kolářová
- 0 Hana Kordová Marvanová
- A Květoslava Kořínková
- Z Zdeněk Krampera
- N Oldřich Kužílek
- N Ivan Mašek
- N Igor Němec
- N Jaroslav Orel
- N Tomáš Páv
- 0 Jiří Payne
- N Ivana Plechatá
- N Michal Prokop
- A Petr Šimůnek
- N Miroslav Tyl
- N Miloslav Výborný
Volební kraj Středočeský (A Ano: 3N Ne: 70 Nepřihlášen: 4Z Zdržel se: 7)
- Z Jan Bláha
- Z Jan Černý
- A Václav Frank
- Z Stanislav Gross
- N Václav Hrubý
- N Josef Janeček
- N Jan Klas
- 0 Ivan Kočárník
- Z Jan Koucký
- Z Václav Krása
- N Libor Kudláček
- 0 Karel Machovec
- 0 Jaroslav Maňásek
- A Hana Škorpilová
- Z Rudolf Šmucr
- N Tomáš Teplík
- N Vlastimil Tlustý
- N Jan Vidím
- 0 Jindřich Vodička
- Z Petr Zajíc
- A Jan Žižka
Volební kraj Jihočeský (A Ano: 2N Ne: 40 Nepřihlášen: 2Z Zdržel se: 6)
- 0 Vojtěch Filip
- Z Zdeněk Jičínský
- A Taťána Jirousová
- Z Jitka Kupčová
- Z Jaroslav Novák
- N Vlasta Parkanová
- N Pavel Pešek
- A Vladimír Špidla
- 0 Václav Svoboda
- N Jaromír Talíř
- N Jan Třebický
- Z Jiří Vlach
- Z Eduard Zeman
- Z Jaroslav Zvěřina
Volební kraj Severočeský (A Ano: 4N Ne: 80 Nepřihlášen: 5Z Zdržel se: 3)
- 0 Vladimír Budinský
- A Květoslava Čelišová
- 0 Petr Čermák
- A Miroslav Grégr
- A Josef Hojdar
- N Josef Holub
- A Josef Houzák
- Z Vlasta Hrůzová
- 0 Robert Kopecký
- Z Vladimír Laštůvka
- N Jaroslav Melichar
- N Stanislav Pěnička
- N Jiří Skalický
- Z Miroslav Sládek
- 0 Martin Smetana
- N František Španbauer
- N Pavel Tollner
- N Oldřich Vojíř
- N Jozef Wagner
- 0 Jindřiška Zachardová
Volební kraj Východočeský (A Ano: 4N Ne: 110 Nepřihlášen: 2Z Zdržel se: 9)
- N Drahoslava Bartošková
- A Rostislav Čevela
- N Zdeňka Horníková
- N Ondřej Huml
- N František Kozel
- Z Michal Kraus
- Z Miloslav Kučera
- N Dušan Kulka
- N Karel Ledvinka
- N Věnceslav Lukáš
- 0 Josef Lux
- Z Pavel Maixner
- A Josef Mandík
- Z Jana Marcová - Petrová
- N Václav Nájemník
- N František Novák
- Z Radomíra Nývltová
- Z Hana Orgoníková
- N Pavel Severa
- 0 Evžen Snítilý
- Z Vlasta Štěpová
- A Jaroslav Štrait
- Z Jan Stráský
- A Alena Svobodová
- Z Miloš Titz
- N Anton Zima
Volební kraj Západočeský (A Ano: 2N Ne: 60 Nepřihlášen: 4Z Zdržel se: 6)
- N Pavel Bratinka
- Z František Brožík
- Z Milan Ekert
- Z Milada Emmerová
- Z Josef Krejsa
- 0 Michael Kuneš
- 0 Karel Mach
- A Jiří Maštálka
- N Jiří Papež
- N Anna Röschová
- 0 Jan Ruml
- N František Šnajdauf
- A Rudolf Tomíček
- 0 Miroslav Vacek
- N Stanislav Volák
- N Ivan Vrzal
- Z Petr Vrzáň
- Z Blanka Zajícová
Volební kraj Jihomoravský (A Ano: 11N Ne: 160 Nepřihlášen: 8Z Zdržel se: 6)
- N Libor Ambrozek
- 0 Vlastimil Bařinka
- N Vladimír Bartoš
- A Zuzka Bebarová Rujbrová
- N Josef Borák
- A Vladimír Cisár
- A Miroslav Grebeníček
- 0 Václav Grulich
- N Jan Grůza
- N Čestmír Hofhanzl
- N Jiří Honajzer
- N Jiří Karas
- N Jan Kasal
- A Zdeněk Klanica
- 0 Robert Kolář
- A Jan Kostrhun
- A Pavel Kováčik
- N Tomáš Květák
- A Milan Kynčl
- A Dalibor Matulka
- 0 Miloš Melčák
- 0 Josef Molín
- N Dušan Navrátil
- N Karel Nejezchleb
- N Marie Noveská
- 0 Jaroslav Pešán
- Z Jana Pešková
- 0 Jaroslav Plachý
- N Petr Pleva
- N Martin Přibáň
- Z Laura Rajsiglová
- 0 Jaromír Schling
- N Olga Sehnalová
- A Ladislav Skopal
- A Zdeněk Škromach
- Z Bohuslav Sobotka
- N Michaela Šojdrová
- Z Milan Uhde
- Z Jiří Václavek
- A Miloslav Vlček
- Z Oldřich Vrcha
Volební kraj Severomoravský (A Ano: 5N Ne: 170 Nepřihlášen: 3Z Zdržel se: 11)
- N Marek Benda
- N Jiří Černota
- Z František Chobot
- N Pavel Dostál
- N Eva Fischerová
- 0 Vavřinec Fójcik
- N Jana Gavlasová
- Z Jaroslav Gongol
- A Jiří Hofman
- N Vilém Holáň
- N Jaromír Kalus
- 0 Miroslav Kapoun
- N Václav Klaus
- N Daniel Kroupa
- N Ivan Langer
- Z Milan Loukota
- Z Antonín Macháček
- N Petr Nečas
- Z Jindřich Nehera
- N Jiří Novák
- N Jaroslav Palas
- Z Luděk Polášek
- N Vladimír Procházka
- A Miloslav Ransdorf
- A Svatomír Recman
- N Pavel Šafařík
- N Karel Sehoř
- Z Petr Šulák
- 0 Zdeněk Švrček
- A Dušan Tešnar
- Z Radim Turek
- N Josef Ullmann
- Z Jan Vik
- A Karel Vymětal
- Z Lubomír Zaorálek
- Z Miloš Zeman
Tabulkovy vypis
Volební kraj | Poslanců | A Ano | N Ne | 0 Nepřihlášen | Z Zdržel se | M Omluven |
---|---|---|---|---|---|---|
Hlavní město Praha | 24 | 3 | 16 | 3 | 2 | 0 |
Středočeský | 21 | 3 | 7 | 4 | 7 | 0 |
Jihočeský | 14 | 2 | 4 | 2 | 6 | 0 |
Severočeský | 20 | 4 | 8 | 5 | 3 | 0 |
Východočeský | 26 | 4 | 11 | 2 | 9 | 0 |
Západočeský | 18 | 2 | 6 | 4 | 6 | 0 |
Jihomoravský | 41 | 11 | 16 | 8 | 6 | 0 |
Severomoravský | 36 | 5 | 17 | 3 | 11 | 0 |
Celkem | 200 | 34 | 85 | 31 | 50 | 0 |