Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

1996

2. volební období

rozpočtový výbor

Zápis

z 3. schůze výboru,

která se konala ve dnech 18. až 20. září 1996

září 1996

Zápis

z 3. schůze rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ve druhém volebním období, která se konala ve dnech 18. až 20. září 1996

Přítomni: poslanci a hosté dle prezenčních listin

Schůzi zahájil a řídil předseda rozpočtového výboru posl. J. Wagner. Navrhl schválit program podle pozvánky s těmito změnami: Přesunout bod č. 1 "Roční účetní závěrka a výroční zpráva Fondu národního majetku za rok 1995 (tisk 5)" na 4. schůzi RV (předkladatel předseda Fondu národního majetku se omluvil - zahraniční cesta). Místo toho projednat body 1.1. Informace o ustavení a činnosti podvýboru pro kontrolu a 1.2. Dovolba člena podvýboru pro kontrolu. S těmito změnami vyslovili poslanci rozpočtového výboru souhlas. Byl schválen tento program jednání:

středa 18 září

1.1. Informace o ustavení a činnosti podvýboru pro kontrolu

1.2. Dovolba člena podvýboru pro kontrolu

2. Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Dohoda mezi Českou republikou a Italskou republikou o podpoře a ochraně investic, podepsaná dne 22. ledna 1996 v Římě (tisk 1)

3. Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Dohoda mezi Českou republikou a Chorvatskou republikou o podpoře a vzájemné ochraně investic, podepsaná dne 5. března 1996 v Záhřebu (tisk 6)

4. Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Smlouva mezi Českou republikou a Venezuelskou republikou o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku, podepsaná v Praze dne 26. dubna 1996 (tisk 2)

5. Informace Exportní garanční a pojišťovací společnosti o pojišťování vývozních úvěrových rizik

6. Informace České exportní banky o zvýhodněném financování za II. pololetí 1995

7. Návrh rozpočtového výboru na přijetí usnesení Poslanecké sněmovny k přijetí pravidel pro projednání návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 1997 v Poslanecké sněmovně a jejích orgánech

8. Návrh Kanceláře Poslanecké sněmovny na kapitolu státního rozpočtu - Poslanecká sněmovna Parlamentu

9. Návrh Kanceláře Senátu na kapitolu státního rozpočtu - Senát Parlamentu

10. Návrh pořadu a termínu 4. schůze rozpočtového výboru

11. Sdělení předsedy, různé

17.00 Odjezd do Lán

čtvrtek 19. září

12. Seminář k problematice příjmů a výdajů státního rozpočtu.

13. Zpráva vlády o plnění státního rozpočtu České republiky za 1. čtvrtletí 1996 doplněná o aktuální informaci o plnění SR

pátek 20. září

Eventuální pokračování semináře, event. pokračování bodů 10. program schůze, 11. různé a sdělení předsedy

13.00 Odjezd do Prahy

Takto navržený program schválili poslanci rozpočtového výboru takto: +16, 0, 0. Seznam hlasujících poslanců viz příloha zápisu č. 1.

* * *

středa 18. 9. 1996

1.1.

Informace PVK o ustavení a činnosti (1. schůze)

1.2.

Podnětu PVK RV ke kontrolní akci NKÚ k provedení kontroly hospodaření se státními dotacemi poskytnutými SBD Havířov

Dovolba člena PVK RV

Na úvod vystoupil posl. J. Třebický, který v zastoupení předsedy podvýboru posl. T. Páva informoval o jednání 1. schůze (viz zápis z této schůze). Součástí informace byly i návrhy na dvě usnesení.

Předseda výboru k projednávané matérii otevřel společnou rozpravu, ve které nikdo nevystoupil.

K 1.1: Jako první bylo hlasováno o podnětu vůči NKÚ k provedení kontroly hospodaření se stáními dotacemi poskytnutými SBD Havířov. Bylo přijato usnesení č. 21. Výsledek hlasování: +17, 0, 0; záznam o hlasování viz příloha č. 2.

Jako o druhém v pořadí k projednávání závěrů NKÚ (požadavek na chronologický přehled závěrů z kontrol) bylo přijato usnesení č. 22 (hlasování: +17, 0, 0); příloha č. 3 uvádí přehled o hlasujících.

k 1.2: K dovolbě člena PVK RV. Jediným navrhovaným kandidátem byl posl. P. Vrzáň. Nejprve se hlasovalo o způsobu volby. Na návrh předsedy bylo hlasováno o volbě veřejné. Výsledek: +17, 0, 0, znamenal aklamaci. Vlastní volba: +15, 0, 2, volbu shrnuje usnesení č. 23. Záznam o hlasujících poslancích viz příloha č. 4.

* * *

Na úvod následujících bodů pořadu navrhl předseda výboru J. Wagner, aby úvodní výklad a rozprava byly pro oba body společné. S tím souhlasili všichni přítomní poslanci.

* * *

2.

Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Dohoda mezi Českou republikou a Italskou republikou o podpoře a ochraně investic, podepsaná dne 22. ledna 1996 v Římě (tisk 1)

3.

Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Dohoda mezi Českou republikou a Chorvatskou republikou o podpoře a vzájemné ochraně investic, podepsaná dne 5. března 1996 v Záhřebu (tisk 6)

Oba návrhy uvedl náměstek ministra financí ing. V. Rudlovčák. S ohledem na to, že šlo o jeho první vystoupení, představil sebe, své spolupracovníky a úsek činnosti v jeho kompetenci na Ministerstvu financí. K vlastním smlouvám: Smlouvy jsou vždy bilaterální. Jsou podle jednotných zásad. Standardní smlouva je smlouva s Maďarskem (6. 1. 93). Není-li významných odchylek, je zmocněn ministr financí k podpisu, pak do vlády, pak do parlamentu. Jsou -li odchylky, pak je vložen ještě mezikrok před podpisem ministra - jednání na úrovni vlád. Doba platnosti 10 let s klauzulí o automatickém podpisu na dalších 10 let, nejsou-li změny. K oběma smlouvám měl zpravodajskou zprávu posl. T. Květák.

V rozpravě nikdo nevystopil.

K tisku 1 bylo přijato usnesení č. 12 (hlasování: +16, 0, 0).

K tisku 6 bylo přijato usnesení č. 13 (hlasování:16, 0, 0) - viz příloha zápisu č. 5.

4.

Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Smlouva mezi Českou republikou a Venezuelskou republikou o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku, podepsaná v Praze dne 26. dubna 1996 (tisk 2)

Návrh za přítomnosti náměstka ministra financí V. Rudlovčáka odůvodnil představitel Ministerstva financí ing. Grammettbauer. Také zde byl uveden příklad vzorové smlouvy a základních parametrů obdobných smluv. Zpravodajem byl posl. T. Květák.

Byla otevřena rozpravy, ve které nikdo nevystoupil. Na závěr bylo přijato souhlasné usnesení č. 14 (hlasování:+13, 0, 0) - viz příloha č. 5.

5.

Informace Exportní garanční a pojišťovací společnosti o pojišťování vývozních úvěrových rizik

Informaci uvedl ředitel EGAP ing. Pavel Parizek, za Ministerstvo financí se účastnil nám. ministra V. Rudlovčák. Vystoupení odpovídalo předloženému materiálu, viz příloha XX. Zpravodajem byl posl. J. Třebický. Zdůraznil, že rozsah předložené informace odpovídá zákonným požadavkům zák. č. 58/1995 Sb.

V rozpravě vystoupili: J. Václavek (způsob tvorby zisku), T. Květák (horizont útlumu dotací ze státního rozpočtu), J. Třebický (zřizování expozitur v krajích), S. Recman (depozitní banky na prostředky EGAP). Na všechny doplňující dotazy bylo odpovězeno.

K informaci bylo přijato usnesení č. 15 (hlasování:+15, 0, 0). Seznam hlasujících viz příloha č. 6.

6.

Informace České exportní banky o zvýhodněném financování za II. pololetí 1995

Informaci uvedl generální ředitel ČEB ing. T. Révész. Vystoupení odpovídalo předloženému materiálu, viz příloha XXX zpravodajem byl posl. J. Třebický. Ten uvedl, že informace je v souladu se zákonem č. 58/1995.

V rozpravě vystoupili: P. Vrzáň (kdo prováděl audit), S. Recman (klasifikace úvěrů, velikost rezerv), T. Květák (struktura zdrojů, poměr vlastního a cizího kapitálu), J. Gongol (poměr plánu a skutečného objemu poskytnutých vývozních úvěrů, volné prostředky), T. Březina (pravidla pro poskytování úvěrů, výše minimálního a maximálního úvěru).

Na návrh zpravodaje bylo přijato usnesení č. 16 (hlasování: +15, 0, 0). Výbor v něm vzal informaci na vědomí a pověřil předsedu o tom informovat Poslaneckou sněmovnu.

Na návrh předsedy byl tento bod přeřazen až na příští den po vyčerpání všech věcných bodů pořadu. S tím souhlasili všichni přítomní. Hlasování o změně pořadu: +15, 0, 0. Pozn. Pro lepší přehlednost zápisu je je tento bod uveden na tomto místě.

7.

Návrh rozpočtového výboru na přijetí usnesení Poslanecké sněmovny k přijetí pravidel pro projednání návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 1997 v Poslanecké sněmovně a jejích orgánech

Návrh uvedl předseda výboru posl. J. Wagner. V rozpravě nikdo nevystoupil. Výbor schválil harmonogram projednání SR 97 a návrh na přikázání kapitol jednotlivým výborům. Na závěr bylo přijato usnesení č. 20 (hlasování: +11, 0, 0). Jmenovitý seznam hlasujících poslanců viz příloha zápisu č. 7.

8.

Návrh Kanceláře Poslanecké sněmovny na kapitolu státního rozpočtu - Poslanecká sněmovna Parlamentu

Návrh uvedl v zastoupení vedoucího Kanceláře Poslanecké sněmovny PČR ing. S. Kovalovský. Zpravodajem byl posl. P. Šafařík.

V rámci otevřené rozpravy vystoupili: J. Wagner, S. Recman, A. Macháček, T. Květák, R. Kolář, S. Pěnička. V rozpravě bylo mj. navrhováno: snaha o racionální úspory, znovu posoudit filosofii nutnosti bytů pro poslance, odůvodnit účelnost školicího střediska (Lipnice), stav výpočetní techniky ve vztahu na státní informační systém, nutnost dalších rekonstrukcí, problematika umístění Parlamentní knihovny po ukončení nájemních smluv, výši mzdových prostředků zajišťovat na úrovni ostatních centrálních orgánů státní správy atd.

Bylo přijato usnesení č. 17 (hlasování:+12, 0, 4). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 7.

9.

Návrh Kanceláře Senátu na kapitolu státního rozpočtu - Senát Parlament

Návrh uvedl vedoucí Kanceláře Senátu PČR Mgr. J. Kněžínek. Zpravodajem byl posl. S. Pěnička.

V rozpravě vystoupili: J. Wagner, J. Václavek, V. Tlustý, J. Gongol, S. Recman, J. Hojdar, z nichž někteří i vícekrát. Byly diskutovány zejména tyto otázky: Kolik lze ušetřit z rozpočtu na investice PSP a převést je na Senát; Kolovratský palác pouze staticky zabezpečit a do doby vydání rozhodnutí soudu o uplatnění restitučního nároku nevkládat další zdroje. Struktura uvažovaných investic. Někteří poslanci se přiklonili k názoru na ustavení pracovní skupiny, která posoudí stav budov a výši nezbytných prostředků na zajištění chodu senátu a sdělí výsledek rozpočtovému výboru. Na závěr byla ustanovena pracovní skupina ve složení: S. Pěnička, T. Březina, V. Tlustý, P. Vrzáň, T. Kěták, J. Gongol a výbor projednávání přerušil.

K tomu bylo přijato usnesení č. 18 (hlasování:+11, 0, 4).

* * *

V tomto okamžiku navrhl předseda výboru doplnit program jednání o další bod: "10a. Informace guvernéra České národní banky o stavu bankovní soustavy České republiky"

Doplnění programu schválili všichni přítomní.

* * *

10a.

Informace guvernéra České národní banky o stavu bankovní soustavy České republiky

Výklad podal guvernér České národní banky J. Tošovský. V rozpravě vystoupili: S. Recman, J. Václavík, J. Wagner. Na závěr bylo schváleno usnesení č. 25 (hlasování: +7, 0, 4). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 9. Výbor pak stejným poměrem hlasů přijal následující komuniké:

Dne 18. září 1996 byla na jednání rozpočtového výboru dodatečně zařazena informace guvernéra České národní banky o stavu bankovní soustavy České republiky. Výbor přijal následující usnesení: "Rozpočtový výbor PSP po výkladu guvernéra České národní banky J. Tošovského a po rozpravě bere na vědomí informaci o stavu bankovní soustavy České republiky. Rozpočtový výbor s ulehčením konstatuje, že situace v bankovním sektoru je stabilizovaná.".

10.

Návrh pořadu a termínu 4. schůze rozpočtového výboru

Návrh uvedl předseda výboru J. Wagner. V rozpravě vystoupili: S. Recman, A. Macháček, S. Pěnička.

Příští 4. schůze rozpočtového výboru se koná dne ve dnech 25., 26. a 27. září s programem podle přikázání organizačního výboru a dalších skutečností, který bude mj. zahrnovat:

středa 25. září

od 9.30 hodin

1. Vliv vstupu České republiky do Evropské unie a s tím spojené harmonizace právních předpisů na daňovou soustavu - spotřební daň. Seminář.

od 11.00 hodin

2. Návštěva Burzy cenných papírů, činnost burzy, problematika kapitálových obchodů - 1. část semináře

od 14.00 hodin

3. Návštěva střediska cenných papírů, činnost a funkce střediska

čtvrtek 26. září

od 9.00 hodin

4. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 345 - Český statistický úřad

od 10.00 hodin

5. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 381 - Nejvyšší kontrolní úřad

od 11.00 hodin

6. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 301 - Kancelář prezidenta republiky

od 12.00 hodin

7. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 302 - Parlament

od 14.00 hodin

8. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 312 - Ministerstvo financí

od 15.00 hodin

9. Roční účetní závěrka a výroční zpráva Fondu národního majetku za rok 1995 (tisk 5)

od 16.00 hodin

10. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 398 - Všeobecná pokladní správa

od 17.00 hodin

11. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995 (celek) - zahájení jednání

12. Návrh pořadu a termínu 5. schůze rozpočtového výboru

13. Sdělení předsedy, různé

pátek 27. září

od 9.00 hodin

14. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995 (celek) - jednání za účasti zpravodajů výborů k přípravě zprávy pro Poslaneckou sněmovnu;

Výbor o tom rozhodl svým usnesením č. 19 (+11, 0, 0). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 8.

11/1.

Sdělení předsedy, různé

Na návrh předsedy výboru bylo pokračování tohoto bodu přesunuto na pátek 20.9. 1996 po vyčerpání věcných bodů pořadu. S tím vyslovili souhlas všichni přítomní.

* * *

V 17.00 hodin se poslanci přesunuli do státního zámku Lány.

čtvrtek 19. září

Výbor souhlasil s tím, že seminář bude uskutečněn pouze ve čtvrtek, v pátek budou probírány intrerní záležitoti výboru (pokračování různého).

* * *

12.

Seminář k problematice státního rozpočtu

Úvodem vystoupil nám. ministra financí ing. M. Havel. V rámci semináře postupně vystupovali pracovníci ministerstva finací k následujícícm okruhům:

- Rozpočtová soustava ČR (veřejné rozpočty ČR, vztahy mezi nimi - dotace, právní vymezení, mezinárodní srovnání)

- Základní rozpočtová legislativa (rozpočtová pravidla, vyhláška o finančním hospodaření ROPO, rozpočtová skladba, kapitoly státního rozpočtu, rozpočtové a příspěvkové organizace, kompetence Parlamentu a vlády)

- Příjmová strana státního rozpočtu, daňová soustava ČR (včetně pravidel dělby daní a poplatků, principy daňové spravedlnosti a neutrality, porovnání daňové kvóty se zahraničím)

- Základní struktura výdajů státního rozpočtu

- Rozpočtový proces (sestavování, mechanismus, schvalování, realizace, státní závěrečný účet)

- Státní finanční aktiva a pasíva (rezervy státu, pohledávky, státní dluh a jeho struktura, mezinárodní srovnání)

- Dozorové funkce Ministerstva financí (dozor nad pojišťovnami, penzijními fondy, kapitálovým trhem, loteriemi, apod.)

V rozpravě vystoupili: T. Březina, T. Květák, V. Tlustý, P. Hojdar, J. Třebický, S. Pěnička, J. Gongol, J. Václavek, P. Vrzáň, P. Šafařík. K tomuto bodu nebylo přijímáno žádné usnesení.

13.

Zpráva vlády o plnění státního rozpočtu České republiky za 1. čtvrtletí 1996 doplněná o aktuální informaci o plnění SR

Zprávu uvedl ministr financí I. Kočárník. Jako zpravodaj posloužil předseda výboru J. Wagner. Rozpočet byl sestaven na 4,8 % růstu HDP, 9,3% inflace, 3% nezaměstnanosti. Skutečný vývoj je u HDP 4,8 - 5,2, nezaměstnanost 2,8%, inflace 8,8 - 9,2%. Zhoršuje se saldo účtu běžné platební bilance, růst domácí poptávky předbíhá růst HDP. Razantně roste spotřeba domácností. Státní rozpočet v příjmech nevykázal takový nárůst, jako u výdajů. Největší odchylka je v dani z příjmu právnických osob. Z toho pro 3. čtvrtletí vyvstal problém úpravy SR (snížení výdajů), aby výsledné saldo zůstalo zachováno. Škrty v rozpočtu mají jak plošý (po kapitolách), tak individuální charakter (kapitola VPS).

V rozpravě vstoupili: T. Březina, P. Vrzáň, J. Václavek, S. Recman, V. Tlustý, J. Gongol, J. Wagner, mpř. PSP. K. Ledvinka, prezident NKÚ, J. Voleník a za ČNB člen bankovní rady J. Pospíšil.

Na závěr vzal výbor Zprávu vlády o plnění státního rozpočtu ČR za 1. čtvrtletí 1996 na vědomí svým usnesením č. 24 (hlasování o usnesení: +11, 0, 1). Jmenovitý seznam poslanců, kteří hlasovali, viz příloha zápisu č. 9. Výbor uložil předsedovi výboru, aby informoval Poslaneckou sněmovnu.

pátek 20. září

od 9.00 hodin

Schůze dle předchozího poračovala bodem: 11. různé a sdělení předsedy

11/2.

Sdělení předsedy, různé

V rámci tohoto bodu bylo projednáno:

a) Způsob projednávání Státního rozpočtu ve výboru - detaily. Poslancům výboru jsou přiděleny kapitoly státního rozpočtu, které budou garantovat a spolupracovat se zpravodaji odborných výborů takto:

Garantující poslanci ke kapitolám SR

ústavně právní výbor

 

373 - Úřad pro legislativu a veřejnou správu

pro všechny kapitoly J.Wagner

336 - Ministerstvo spravedlnosti
- část správní (garance za celou kapitolu)

358 - Ústavní soud

   

rozpočtový výbor

 

301 - Kancelář prezidenta republiky

S. Pěnička (J. Wagner)

302 - Poslanecká sněmovna Parlamentu

P. Šafařík (J. Hojdar)

303 - Senát Parlamentu

S. Pěnička (pracovní skupina S. Pěnička, T. Březina, V. Tlustý, P. Vrzáň, T. Kěták, J. Gongol)

312 - Ministerstvo financí

V. Tlustý (T. Březina)

345 - Český statistický úřad

T. Páv (T. Květák)

381 - Nejvyšší kontrolní úřad

A. Macháček (J. Třebický)

398 - Všeobecná pokladní správa
Okruh státní dluh

J. Wagner (J. Václavík)

   

hospodářský výbor

 

311 - Ministerstvo hospodářství

pro všechny kapitoly: J. Gongol, T. Březina, T. Páv, J. Hojdar

322 - Ministerstvo průmyslu a obchodu

327 - Ministerstvo dopravy

353 - Ministerstvo pro hospodářskou soutěž

344 - Úřad průmyslového vlastnictví

374 - Správa státních hmotných rezerv

375 - Státní úřad pro jadernou bezpečnost

   

zemědělský výbor

 

329 - Ministerstvo zemědělství

pro všechny kapitoly: V. Tlustý

346 - Český úřad zeměměřičský a katastrální
Státní fond tržní regulace v zemědělství
Státní fond pro zúrodnění půdy

   

výbor pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí

 

315 - Ministerstvo životního prostředí
Státní fond životního prostředí

pro všechny kapitoly: J. Třebický, J. Václavek

314 - Ministerstvo vnitra - část správní

348 - Český báňský úřad
soustava místních rozpočtů

   

výbor pro sociální politiku a zdravotnictví

 

335 - Ministerstvo zdravotnictví

pro obě kpitoly: R. Kolář, A. Macháček

313 - Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

   

výbor pro obranu a bezpečnost

 

305 - Bezpečnostní informační služba

Pro všechny kapitoly: J. Borák

307 - Ministerstvo obrany
okruh civilní ochrany

 

314 - Ministerstvo vnitra
- část bezpečnostní a souhrn kapitoly

 

336 - Ministerstvo spravedlnosti
- část vězeňství

 
   

výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

 

321 - Grantová agentura

pro všechny kapitoly: S. Pěnička

333 - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

334 - Ministerstvo kultury

361 - Akademie věd

372 - Rada ČR pro rozhlasové a televizní vysílání
Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie
Státní fond kultury

   

zahraniční výbor

 

306 - Ministerstvo zahraničních věcí

P. Šafařík

   

výbor petiční, pro lidská práva a národnosti

 

304 - Úřad vlády

J. Sobotka

b) Předseda rozpočtového výboru posl. J. Wagner navrhl, aby s ohledem na předchozí jednání výboru v minulém volebním období, kdy již projednaná návštěva byla z časových důvodů odmítnuta a bylo Českou stranou slíbeno uskutečnit ji v nejbližšímmožném termínu (viz níže část Národní shromáždění), doporučil uskutečnit následující zahraniční cesty:

1. Návštěva OECD se zaměřením na podmínky a výhody vyplývající z členství České republiky v této organizaci. Místo: Paříž, Francie. Vedoucí delegace J. Wagner, členové T. Březina, J. Hojdar, P. Šafařík, J. Václavek, J. Gongol, P. Vrzáň. Termín: v období listopad, prosinec 1996 až leden 1997. Doba pobytu 6 dnů.

2. Návštěva UNESCO se zaměřením na způsob financování památek. Místo: Paříž, Francie. Vedoucí delegace R. Kolář, členové S. Pěnička, T. Květák, M. Kraus, B. Sobotka, R. Šmucr. Termín: v období listopad, prosinec 1996 až leden 1997. Doba pobytu 6 dnů.

3. Návštěva Národního shromáždění a Senátu Francie, se zaměřením na činnost partnerských výborů. Místo: Paříž, Francie. Vedoucí delegace V. Tlustý, členové J. Borák, J. Třebický, S. Recman, T. Páv, I. Mašek, A. Macháček. Termín: v období listopad, prosinec 1996 až leden 1997. Doba pobytu 6 dnů.

Předběžný termín návštěvy včetně času na dopravu: 30. 11. až 5. 12. 1996.

Výbor takto navržené cesty schválil usnesením č. 26. Hlasování o usnesení: +11, 0, 0. Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 9;

c) Informace o pořádaných seminářích

- vstupní seminář pro poslance VOB k resortu obrany ve dnech 15. a 16. října. Zájemci se mohou individuálně přihlásit na sekretariátu výboru pro obranu a bezpečnost;

- "Kontrola výdajů na obranu", seminář pořádaný NKÚ ve dnech 5. - 6. listopadu 1996. Zájemci se mohou přihlásit v odboru mezinárodních styků NKÚ.

* * *

Tím byl vyčerpán věcný pořad 3. schůze rozpočtového výboru, kterou zakončil předseda výboru v pátek 20. 9. 1996 ve 13.00 hodin. Jako další, neformální část pokračovalo setkání s poslanci bývalého výboru v 1. volebním období. Tato část skončila v sobotu 21. září ve 12.30 hodin.

 

Zapsal: ing. P. Jelínek

V Praze 23. září 1996

 

Jan Třebický v.r.
ověřovatel

Jozef Wagner v.r.
předseda výboru



Přihlásit/registrovat se do ISP