Parlament České republiky

POSLANECKÁ SNĚMOVNA

1996

2. volební období

rozpočtový výbor

Zápis

ze 4. schůze výboru,

která se konala ve dnech 25. až 27. září 1996

září 1996

Zápis

ze 4. schůze rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ve druhém volebním období, která se konala ve dnech 25. až 27. září 1996

Přítomni: poslanci a hosté dle prezenčních listin

Schůzi zahájil a řídil předseda rozpočtového výboru posl. J. Wagner. Navrhl schválit program podle pozvánky s touto změnou: Doplnit nový bod č. 15. Informace ministra financí o základních ukazatelích státního rozpočtu - příprava k 1. čtení v PSP. S touto změnou vyslovili poslanci rozpočtového výboru souhlas (hlasování:+12, 0, 0). Následující program

středa 25. září

1. Vliv vstupu České republiky do Evropské unie a s tím spojené harmonizace právních předpisů na daňovou soustavu - spotřební daň. Seminář.

2. Návštěva Burzy cenných papírů, činnost burzy, problematika kapitálových obchodů - 1. část semináře

3. Návštěva střediska cenných papírů, činnost a funkce střediska

čtvrtek 26. září

4. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 345 - Český statistický úřad

5. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 381 - Nejvyšší kontrolní úřad

6. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 301 - Kancelář prezidenta republiky

7. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 302 - Parlament

8. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 312 - Ministerstvo financí

9. Roční účetní závěrka a výroční zpráva Fondu národního majetku za rok 1995 (tisk 5)

10. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 398 - Všeobecná pokladní správa

11. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995 (celek) - zahájení jednání

12. Návrh pořadu a termínu 5. schůze rozpočtového výboru

13. Sdělení předsedy, různé

pátek 27. září

14. Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995 (celek) - jednání za účasti zpravodajů výborů k přípravě zprávy pro Poslaneckou sněmovnu

15. Informace ministra financí o základních ukazatelích státního rozpočtu - příprava k 1. čtení v PSP

Program byl poslanci rozpočtového výboru schválen takto: +12, 0, 0. Seznam hlasujících poslanců viz příloha zápisu č. 1.

* * *

1.

Vliv vstupu České republiky do Evropské unie a s tím spojené harmonizace právních předpisů na daňovou soustavu - spotřební daň. Seminář.

Seminář uvedl p. Jaromír Zbroj, zástupce auditorské firmy Coopers & Lybrand, která seminář připravila. Zpravodajem byl posl. S. Pěnička. Obsah semináře je shrnut v přiloženém materiálu Vstup České republiky do EU - důsledky tohoto kroku pro zavedení režimu EU a spotřebních daní na cigarety.

V rozpravě vystoupil S. Pěnička, T. Páv, V. Tlustý, J. Václavek, S. Recman, V. Tlustý, P. Vrzáň, J. Třebický. Na návrh poslance V. Tlustého proběhlo orientační hlasování k jednotlivým nastíněným variantám postupu.

1)

a) Postup zavádění - rychle (nižší daň. výtěžnost) Pro: 0

b) Postup zavádění - pomalu (vyšší daň. výtěžnost) Pro: +14

2)

a) Rozpětí mezi cenovými kategoriemi vyšší (důraz na složku daně ad valorem) Pro: 0

b) Rozpětí mezi cenovými kategoriemi nižší (důraz na složku: specifická daň) Pro: +9

3)

a) Výběr daně u prodejce Pro: 0

Výběr daně u výrobce Pro: +13

4)

a) Výběr daně podle vyhlášených maximálních cen Pro: +6

b) Výběr daně podle statisticky zjišťovanýc cen Pro: +7

Na závěr vystoupil předseda výboru, který poděkoval firmě Coopers and Lybrand za zpracování kvalitních podkladů a za uspořádání semináře. Usnesení nebylo přijímáno.

2.

Návštěva Burzy cenných papírů, činnost burzy, problematika kapitálových obchodů - 1. část semináře

Úvod a přivítání držel bývalý předseda rozpočtového výboru a předseda burzovní komory T. Ježek. Ve své řeči nastínil problematiku nedostatečné samoregulace kapitálového trhu a způsobu zákonného řešení tohoto problému. Zdůraznil nutnost vzniku komise pro cenné papíry a také zavedení stejných pravidel pro všechny organizátory a subjekty účastné trhu s cennými papíry. V dalším výkladu o organizaci burzy a její činnosti podal její generální tajemník J. Franc. Blíže viz přiložené materiály o burze cených papírů.

V rozpravě vystoupili: T. Páv, V. Tlustý, J. Václavek, S. Recman, J. Gongol, J. Třebický, P. Vrzáň.

Nebylo přijato žádné usnesení.

3.

Návštěva střediska cenných papírů, činnost a funkce střediska

Úvodem vystoupil s přivítáním J. Sedláček, ředitel střediska. Představil své spolupracovníky: p. Salavu, Diviše, Houšteckého, Batěka, Novotého, Hofmana. Následoval vlastní výklad. Byla školena tato témata: úkoly střediska, organizační struktura, způsob zpracování dat, poskytování služeb, základní principy činnosti, bezpečnost účtů, nové připravované nástroje. Blíže viz přiložené materiály SCP.

V rozpravě vystoupili: P. Šafařík, J. Václavek, J. Třebický, P. Vrzáň. Usnesení nebylo přijímáno.

čtvrtek 26. září

4.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 345 - Český statistický úřad

Úvodem vystoupil místopředseda ČSÚ ing. Fišer. Ve výkladu kromě souhrnných výsledků hospodaření uvedl i řešení regionální služby, proporcí mezi centální expoziturou, kraji a okresními úřadovnami, dále se zabýval činností statistiky v roce 1995, vlivem vzniku nového okresu Jeseník na změny v rozpočtu, finančními dopady šetření (nař. agrocensus), atd. Zpravodajem byl posl. T. Páv. Kromě výkladu, na jehož závěr doporučil návrh SZÚ kapitoly ke schválení, položil dotaz na průběh harmonizace metodik šetření s metodikami zemí EU.

V rozpravě vystoupili J. Václavek (odůvodnit úpravy rozpočtu, rozvojové předpoklady pro eventuální zřízení VÚSC, metodika spotřebního koše - aktualizace položek a jejich vah). R. Šmucr (existence statistik chudoby). Na dotazy odpovídal mpř. Fišer.

Na závěr předložil návrh usnesení T. Páv. To bylo schváleno jako usnesení č. 27 (hlasování: +12, 0, 0). Jmenovitý seznam hlasujících poslanců viz příloha zápisu č. 2.

5.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 381 - Nejvyšší kontrolní úřad

Návrh kapitoly Nejvyššího kontrolního úřadu odůvodnil jeho prezident L. Voleník. Rozpočet byl v průběhu roku upraven v příjmech o +1,8 mil. Kč. a ve výdajích o +3,9 mil. Kč. Skutečnost pak byla lepší než upravený rozpočet, jak v příjmech, tak výdajích, tj. úřad hospodařil efektivně. Zpravodajem byl v zastoupení posl. A. Macháčka posl. J. Třebický. Ten slova předkladatele potvrdil. V rozpravě vystoupil J. Gongol (dotaz na počty funkcionářů, pracovníků a organizační členění NKÚ, včetně územních pracovišť).

Na návrh zpravodaje bylo na závěr přijato usnesení č. 28 (+11, 0, 0), kterým výbor SZÚ kapitoly doporučil ke schválení. Seznam poslanců, kteří hlasovali, viz příloha 2.

6.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 301 - Kancelář prezidenta republiky

Úvodem vystoupil s výkladem vedoucí Kanceláře prezidenta republiky I. Medek. Uvedl, že ve schváleném rozpočtu bylo realizováno 6 rozpočtových opatření. Vlastní Kancelář, která má dvě příspěvkové organizace (Správu Pražského hradu a Lesní správu Lány), skončila v příjmech o +2,690 mil. Kč. a ve výdajích proti upravenému rozpočtu o -2,082 mil. Kč (úspora). Zpravodaj posl. S. Pěnička poukázal na předchozí návštěvu RV na státním zámku Lány a na oprávněnost některých investičních potřeb, které poslanci měli možnost na vlastní oči posoudit.

V rozpravě vystoupil posl. J. Gongol (pracovní podmínky a odměňování v Lesním závodě Lány). Na závěr bylo přijato usnesení č. 29 (+11, -1, 0), kterým výbor doporučil návrh kapitoly schválit. Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 2.

7.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 302 - Parlament

Návrh po omluvě vedoucího Kanceláře PSP odůvodnila pověřená pracovnice ing. Vetýšková. S tím výbor souhlasil. Zpravodajem byl posl. P. Šafařík. V rozpravě nikdo nevystoupil. Na závěr bylo přijato doporučující unesení č. 30 (hlasování: +10, 1, 0). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 3.

8.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 312 - Ministerstvo financí

Úvodní výklad přednesl nám. ministra financí ing. J. Klak. Ve schváleném rozpočtu bylo provedeno celkem 25 rozpočtových opatření. Příjmy díky neplánovaným nahodilým příjmům převýšily upravený plán o 94,4 mil. Kč (ukončení státní loterie) a výdaje proti upravenému plánu nebyly dočerpány o 26,6 mil Kč. Dále uvedl přehled plnění rozpočtu územních finančních orgánů a celní správy. Zpravodajem byl posl. V. Tlustý.

V rozpravě nikdo nevystoupil. Bylo přijato usnesení č. 31 (hlasování: +9, 0, 0). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha zápisu č. 3.

* * *

V tomto okamžiku byly na návrh předsedajícího provedena změna pořadu jednání. Byl přeřazen původní bod 10 podle schváleného pořadu a zařazen před bod 9. Dále bylo navrženo bod 11 projednat společně s bodem 14 až následující den. S takto navrhovanou změnou souhlasili všichni přítomní (+11, 0, 0), viz příloha č. 4. Z důvodu přehlednosti je ponecháno číslování podle původního schváleného pořadu. Řízení schůze převzal místopředseda výboru V. Tlustý.

* * *

9.

Roční účetní závěrka a výroční zpráva Fondu národního majetku za rok 1995 (tisk 5)

Zprávu odůvodnila náměstkyně ministra financí L. Benešová. Její výklad doplnil mpř. Výkonného výboru Fondu národního majetku M. Hrubý. Zpravodajem byl posl. T. Páv. V rámci své zprávy položil následující dotazy: záměry vlády s FNM pro příští období, zda je možno předpokládat, že s ubývajícím rozpočtem bude klesat i rozpočet Fondu, jak je zajištěna bezpečnost vkladů (solidnost depozitářů). Současně požádal o bližší specifikaci položek: výnosy ze soutěží, neidentifikovatelné platby, výnosy z investičních knížek, stav konta malé privatizace.

V rozpravě vystoupili: S. Pěnička (dotace zbytkovým podnikům), J. Gongol (záruky poskytované vládou z prostředků FNM, nespokojenost s užíváním prostředků z privatizace), T. Květák (filosofie existence FNM - zda přestane, nebo se setrvá jako portfoliový fond), J. Wagner (předkládání zprávy o činnosti 1x za půl roku).

Výbor vzal výsledky na vědomí a požádal ministra financí, aby předložil do třiceti dnů výboru zprávu, jejímž obsahem bude čerpání rozpočtu FNM za první pololetí roku 1996 s předpokladem na celý rok 1996 a srovnání rozhodujících ukazatelů za roky 1995 a 1996 obsažených v části 3. Výroční zprávy FNM. K tomu bylo na závěr přijato usnesení č. 34 (+8, -4, 0). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha č. 5.

10.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995, kapitola 398 - Všeobecná pokladní správa

Úvodem ke kapitole vystoupil náměstek ministra financí M. Havel. Kapitola má specifický charakter a jejím prostřednictvím tečou příjmy a výdaje které nelze sledovat podle jejich odvětvové struktury. Rozdíl proti upravenému rozpočtu činil -4 775 mil. Kč v příjmech a -591 mil. Kč (ve výdajích). Rozdíl v odhadu příjmů (hlavní váhu mají jednotlivé daně a clo), i když opticky značný, je pouze 1,6% celkového objemu. U výdajů byly úspory zejména na vrub úspor u pojistného na zdravotní pojištění vypláceného za stát a u výdajů na novomanželské půjčky. Plnění výdajů však bylo na 99,3%.

Zpravodajem byl posl. J. Wagner. V rozpravě vystoupil posl. P. Vrzáň (trend snižování státního dluhu). Na závěr jednání doporučil zpravodaj návrh kapitoly schválit. To se stalo usnesením č. 32 (výsledek hlasování: +10, -1, 0). Záznam hlasování - přehled poslanců viz příloha č.3.

11.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995 (celek) - zahájení jednání

S ohledem na změnu pořadu viz bod 14.

12.

Návrh pořadu a termínu 5. schůze rozpočtového výboru

Návrh pořadu předložil předseda výboru. Byl schválen tento pořad jednání s tím, že se předseda zmocňuje k jeho úpravě podle přikázání a dalších skutečností:

Středa 16. 10.

od 9.00 hodin

1. Návrh kapitoly státního rozpočtu na rok 1997 - Poslanecká sněmovna Parlamentu, část investiční. Výjezdní zasedání - Lipnice.

od 14.00 hodin

2. Vládní návrh, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu Protokol doplňující Smlouvu mezi Československou socialistickou republikou a Nizozemským královstvím o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku a Protokol k ní, který byl podepsán v Praze dne 26.6.1996 (tisk 30)

od 14.30 hodin

3. Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon České národní rady č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (tisk 61)

od 15.30 hodin

4. Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje zákon České národní rady č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků, ve znění pozdějších předpisů (tisk 47)

5. Návrh pořadu a termínu 6. schůze rozpočtového výboru

6. Sdělení předsedy, různé

7. Informace o činnosti podvýboru pro kontrolu

čtvrtek 17. října

od 9.00 hodin

8. Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje zákon ČNR č. 13/1993 Sb., celní zákon, ve znění zákona č. 35/1993 Sb. (tisk 36)

od 11.30 hodin

9. Návrh poslanců Miroslava Sládka a dalších na vydání zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 236/1995 Sb. o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců (tisk 10)

od 13.00 hodin

10. Návrh poslance Dalibora Matulky na vydání zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, ve znění zákona č. 117/1994 Sb.

K takto schválenému pořadu bylo přijato usnesení č. 35 (výsledek hlasování: +14, 0, 0.) Seznam hlasujících je uveden v příloze č. 5.

13.

Sdělení předsedy, různé

V rámci bodu různé se projednalo:

- Informace předsedy podvýboru pro kontrolu T. Páva o činnosti podvýboru. V rámci této informace doporučil T. Páv, aby se výbor zabýval:

= zmocněním podvýboru k tomu, aby jménem rozpočtového výboru mohl požádat příslušné odborné výbory Poslanecké sněmovny, Nejvyšší kontrolní úřad, ministerstva a jiné správní úřady o účast na jednání podvýboru, předložení stanovisek ke schváleným bodům pořadu schůzí podvýboru a přenesl na podvýbor pravomoc požádat NKÚ o předložení kontrolních protokolů k projednávaným závěrům; k tomu bylo přijato usnesení č. 36 (výsledek hlasování: +9, -1, 2). Jmenovitý seznam těch, kteří hlasovali, viz příloha zápisu č. 6;

= žádostí na předsedsedu rozpočtového výboru PSP, aby na každou pravidelnou schůzi rozpočtového výboru zařadil bod "Zpráva o činnosti podvýboru pro kontrolu". O návrhu se hlasovalo jako o usnesení č. 37 (+12, 0, 0). Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha č. 6;

= podnětem vůči NKÚ - zařazení kontroly do plánu kontrolních akcí na rok 1997. Po výkladu poslance T. Páva a po rozpravě bylo přijato usnesení č. 38, kterým výbor požádal kontrolní úřad, aby do plánu kontrolních akcí na rok 1997 zařadil bod "Hospodaření s prostředky státního rozpočtu v letech 1995 a 1996 vymezených kapitolou č. 302 - Parlament ČR" s tím, že podvýbor pro kontrolu podrobně specifikuje vlastní kontrolu. Hlasování k usnesení: +9, -1, 0. Jmenovitě viz příloha zápisu č. 6;

- Informace o seminářích (Moderní informační technologie, 7. 10., Praha; Civil Military Relations, 29. 10 - 2. 11., NKÚ, Komorní Hrádek.

- Informace o nově ustavených podvýborech výborů - poslancům bude mj. dodán celkový přehled, až bude situace konsolidovaná.

- Informace o možnosti objednat si výtisk titulu: "Martinez: Daňový únik".

- Návrh předsedy výboru na zpravodaje k tiskům. Výbor akceptoval zpravodaje podle pozvánky na 5. schůzi, aniž přijal doporučující usnesení.

- Žádost zpravodaje posl. J. Wagnera o názor výboru k zpravodajským zprávám před 1. čtením k:

= návrhu poslanců Miroslava Sládka a dalších na vydání zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců (tisk 10);

= návrhu poslance Dalibora Matulky na vydání zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, ve znění zákona č. 117/1994 Sb.(tisk 16).

V rozpravě k těmto návrhům vystoupili: J. Gongol, J. Wagner (oba doporučili přerušení projednávání při prvním čtení s tím, že u tisku 10 se počká na podklady ČSÚ k platům ve státní správě a u tisku 16 do doby předložení vládního návrhu, který se připravuje na totéž téma). Výbor na základě toho doporučil předsedovi výboru u tisku 10 přerušit projednávání při prvním čtení (+13, 0, 1), u tisku 16 přerušit a navrhnout přikázat i ústavně právnímu výboru (+12, -1, 0).

- Informace předsedy výboru o návrhu na přikázání zákona o oceňování rozpočtovému výboru; předseda současně informoval výbor o projednávání této předlohy v minulém období. Výbor nakonec vzal na vědomí jeho návrh na to, že se nejprve uspořádá k tomuto bodu seminář za účasti širší odborné veřejnosti a teprve potom se projedná vlastní vládní předloha.

- Informace předsedy výboru a jeho žádost o zmocnění přednést sněmovně návrh (informaci) ke zmocnění rozpočtového výboru, kterým se výboru ve smyslu jednacího řádu předá pravomoc vydat podrobnější předpisy upravující výkon zákona o platech a náhradách ústavních činitelů ve stejném rozsahu, jako tomu bylo v minulém volebním období. Jako předseda výboru hodlá doporučit, aby sněmovna souhlasila s obsahem předchozího zmocnění. S tím výbor vyjádřil souhlas hlasováním takto:+13, 0, 0.

pátek 27. září

Schůzi řídil místopředseda výboru posl. P. Šafařík.

14.

Vládní návrh Státního závěrečného účtu za rok 1995 (celek) - jednání za účasti zpravodajů výborů k přípravě zprávy pro Poslaneckou sněmovnu

Úvodem vystoupil řídící schůze posl. P. Šafařík. Rekapituloval předcházející rozhodnutí výboru ze včerejšího dne, a to projednat SZÚ souhrnně společně se zpravodaji výborů, a to včetně úvodního výkladu ministrem financí. K tomuto postupu nikdo neměl námitky.

Vládní návrh odůvodnil ministr financí I. Kočárník. Zpravodaj. J. Wagner doporučil návrh schválit a předložil návrh usnesení shodný s vládním návrhem:

I. doporučuje Poslanecké sněmovně přijmout následující usnesení:

"Poslanecká sněmovna I. schvaluje státní závěrečný účet České republiky za rok 1995, který vykazuje přjímy 439 967 734 tis. Kč, výdaje 432 737 681 tis. Kč a celkový přebytek 7 230 053 tis. Kč; II. bere na vědomí: 1.závěrečné účty státních fondů České republiky za rok 1995, 2. stav státních finančních aktiv České republiky k 31. prosinci 1995 ve výši 211 781 754 tis. Kč a stav státních finančních pasív České republiky ve výši 154 386 615 tis. Kč, 3. výsledky hospodaření rozpočtů okresních úřadů a obcí v České republice za rok 1995, které vykázalo příjmy 129 115 mil. Kč, výdaje 132 315 mil. Kč a schodek hospodaření 3 200 mil. Kč, který byl kryt vlastními zdroji. Zůstatky účelových fondů k 31.12.1995 činily 10 725 mil. Kč; III. souhlasí 1. s použitím přebytku státního rozpočtu České republiky za rok 1995 ve výši 7 230 052 655,78 Kč takto: a) částka 1 700 000 000,00 Kč bude převedena do příjmů kapitoly Všeobecná pokladní správa v roce 1996 a použita k posílení rezervy na platbu státu do zdravotního pojištění s určením k úhradě dopadu vyplývajícího z novely zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění, ve znění pozdějších předpisů, b) částka 80 000 000, 00 Kč bude použita k posílení rozpočtu kapitoly Ministerstva kultury ČR v roce 1996 s účelovým určením k úhradě výdajů potřebných na přemístění sídla ministerstva a výdajů spojených s nezbytnou úpravou náhradních prostor, c) částka 5 450 052 655,78 Kč bude použita k posílení státních finančních rezerv, 2. s použitím nevyčerpaných prostředků z přebytku státního rozpočtu za rok 1994 ve výši 1 134 201,60 Kč k posílení státních finančních rezerv.".

Nejprve vystoupili přítomní zpravodajové jednotlivých výborů: posl. Kudláček, Kořínková, za posl. Nečase posl. Květák. Zpravodaj pak konstatoval, že v jím předloženém přehledu usnesení výborů nejsou žádné připomínky k jednotlivým kapitolám ani k celku, viz přiložený materiál.

V rámci rozpravy dále vystoupili: I. Mašek (návrh na změnu použití přebytku: v bodě III, 1c částku 5 450 052 655,78 Kč bude použita jako příjem státního rozpočtu na rok 1997 s cílem snížení daňového zatížení, stejně tak v bodě III, 2 určit částku ve výši 1 134 201,60 Kč; Tento návrh při hlasování neprošel), L. Voleník, prezident Nejvyššího kontrolního úřadu, se stanoviskem, které k SZÚ předložilo. Dále vystoupil J. Wagner, který navrhl doplnit usnesení v bodě III. 1c a 2 slovy "a to zejména pro sociální účely". Tento návrh pak před hlasováním stáhl. Dále vystoupili: J. Václavek (jaké překážky brání využití přebytku pro účely rozpočtu 96 jako kompenzaci předpokládaného deficitu), R. Šmucr (využít přebytku na podporu nejchudších vrstev obyvatel, kteří se pohybují na hranici životního minima), J. Gongol, P. Vrzáň (doporučil sterilizaci z důvodů měnových).

Na závěr bylo hlasováno o pozměňovacím návrhu (výsledek viz výše) a poté o celém usnesení. Bylo přijato usnesení č. 33, které bylo schváleno tak, jak bylo předloženo. Výsledek hlasování: +13, -4, 0. Jmenovitý seznam hlasujících viz příloha č. 7.

15.

Informace ministra financí o základních ukazatelích státního rozpočtu - příprava k 1. čtení v PSP

Výklad k návrhu zákona o státním rozpočtu přednesl ministr financí I. Kočárník. Seznámil poslance s hlavními makroekonomickými trendy, jak jsou očekávány pro příští rok a jek se od nich odvíjí prognóza příjmů státního rozpočtu. S ohledem na princip vyrovnanosti jsou tak dány i výdaje. Jejich výše by měla činit 549,1 mld. Kč. Zpravodajská zpráva k tomuto bodu nebyla. V rozpravě vystoupili: I. Mašek, T. Květák, J. Gongol. Také usnesení k tomuto bodu nebylo přijímáno.

* * *

Tím byl vyčerpán pořad 4. schůze rozpočtového výboru, kterou zakončil předseda výboru v pátek 27. 9. 1996 ve 12.00 hodin.

 

Zapsal: ing. P. Jelínek

V Praze 23. září 1996

 

Jan Třebický v.r.
ověřovatel

Jozef Wagner v.r.
předseda výboru



Přihlásit/registrovat se do ISP