Neautorizováno !
(Jednání pokračovalo v 16.10 hodin.)
Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Vážené kolegyně a kolegové, prosím, abychom pokračovali v bodu, který máme rozjednaný. Je to bod 75. Jsme v obecné rozpravě a jsme ve fázi, kdy mluvil kolega Schwippel a zkoušeli jsme vyladit technické parametry toho, aby bylo lépe slyšet v Poslanecké sněmovně. Můžeme k tomu přispět sami tím, že budeme velmi pozorně sledovat toho, kdo mluví, a pokud ho budeme velmi pozorně sledovat, tak tady bude klid a ticho a budeme také všichni slyšet. O to vás žádám, je to v naší moci a nevyžaduje to nic moc než trochu disciplinovanosti. Prosím i své kolegy, aby pokud nemohou sledovat vystoupení pana kolegy Schwippela, opustili jednací síň.
Prosím, pane kolego.
Poslanec Jan Schwippel: Něco podobného se týká ustanovení o tom, že výrobci tabáku jsou povinni zveřejňovat náklady na reklamu, a také ustanovení, které zavazuje smluvní strany, aby zamezily prodeji cigaret samostatně nebo v malých balíčcích. Ani tato věc není v českém právním řádu ošetřena.
Z tohoto důvodu se přikláním k názoru pana zpravodaje, že k projednání tohoto tisku by měl být dostatek času. V optimálním případě by měl být odročen až do doby přijetí klíčových zákonů, ale rozhodně bych se nepřimlouval za zkrácení doby k projednávání.
Děkuji vám.
Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Děkuji vám, pane kolego. Ptám se, kdo další se hlásí do obecné rozpravy. Takovou přihlášku nevidím, a proto končím obecnou rozpravu.
Ptám se na případné závěrečné slovo nejprve paní ministryně, poté pana zpravodaje. Nechtějí nyní vystoupit.
Proto se budeme zabývat návrhy, které zde zazněly. Byly to návrhy na přikázání výborům k projednání. Organizační výbor navrhl přikázat předložený návrh k projednání zahraničnímu výboru, pan kolega Nájemník navrhl další dva výbory, a to rozpočtový výbor a výbor pro sociální politiku a zdravotnictví. O těchto návrzích na přikázání rozhodneme v následujících hlasováních. Přivolávám naše kolegy do jednací síně.
Ptám se ještě, zda má někdo jiný návrh na přikázání než ty návrhy, které zde zazněly, tedy návrh na přikázání zahraničnímu výboru, rozpočtovému výboru a výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Není takový návrh.
Registruji vaši žádost o odhlášení, a proto vás prosím, abyste se znovu zaregistrovali.
Budeme hlasovat o přikázání nejprve výboru zahraničnímu. Zahajuji hlasování pořadové číslo 281 a ptám se, kdo je pro návrh na přikázání zahraničnímu výboru. Kdo je proti tomuto návrhu?
Hlasování pořadové číslo 281 skončilo. Z přítomných 110 pro 100, proti 1. Tento návrh byl přijat.
Dalším výborem, který nám byl navržen, je výbor rozpočtový. O přikázání tomuto výboru rozhodneme v hlasování s pořadovým číslem 282. Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro přikázání rozpočtovému výboru. Kdo je proti tomuto návrhu?
V hlasování pořadové číslo 282 z přítomných 128 pro 67, proti 10. Tento návrh byl přijat.
Posledním návrhem je návrh na přikázání výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Zahajuji hlasování s pořadovým číslem 283 ptám se, kdo je pro přikázání výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Kdo je proti tomuto návrhu?
V hlasování pořadové číslo 283 z přítomných 136 pro 87, proti 16. Také tento návrh byl přijat.
Zeptám se ještě pana zpravodaje, zda zazněl návrh na zkrácení lhůty k projednání. Ne. Proto budu konstatovat, že jsme přikázali tento návrh k projednání výboru zahraničnímu, výboru rozpočtovému a výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Končím první čtení sněmovního tisku 920, bodu schváleného pořadu schůze číslo 75.
Dostala jsem, kolegyně a kolegové, upozornění, že jsem neprávem napomínala stojící hlouček u dveří, který řešil situaci, která by opravdu neměla nastat. Byli zde přítomni lidé, kteří v době jednání nemají vstup do jednacího sálu. Ten, kdo je sem přivedl, si toho musí být velmi dobře vědom, a já vás všechny žádám o respektování těchto pravidel. Není možné se chovat jinak. Děkuji za pochopení a těm, které jsem napomínala, se omlouvám.
Můžeme pokračovat bodem
114.
Roční zpráva o výsledku hospodaření České národní banky za rok 2004
Chtěla bych zde přivítat guvernéra České národní banky Zdeňka Tůmu. Nejprve budeme hlasovat o tom, zda souhlasíme s jeho přítomností při projednávání tohoto bodu.
Zahajuji hlasování s pořadovým číslem 284 a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti?
V hlasování s pořadovým číslem 284 z přítomných 140 pro 88, proti nikdo. Tento návrh byl přijat.
Zprávu nám Česká národní banka předložila v souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance, ve znění pozdějších předpisů. Zprávu projednal rozpočtový výbor na své 43. schůzi a dne 20. 4. přijal usnesení č. 551, které vám bylo rozdáno.
Prosím o slovo zpravodaje výboru, kterým měl být pan poslanec Martin Kocourek.
Teprve nyní dostávám informaci, že je na zahraniční pracovní cestě. V tom případě by se zpravodajské role, pokud sněmovna nemá námitku, ujal pan poslanec Vladimír Doležal. Má někdo námitku proti tomuto postupu? Není tomu tak. Prosím tedy pana poslance Vladimíra Doležala, aby přednesl zpravodajskou zprávu.
Poslanec Vladimír Doležal: Děkuji. Dámy a pánové, vážená paní předsedající, dovolte mi, abych vás seznámil s usnesením č. 551 ze 43. schůze rozpočtového výboru, konané dne 20. dubna 2005 k výroční zprávě o výsledku hospodaření České národní banky za rok 2004.
Po úvodním slově guvernéra České národní banky Zdeňka Tůmy, zpravodajské zprávě poslance Kocourka a po rozpravě rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu doporučuje Poslanecké sněmovně, aby přijala následující usnesení: Poslanecká sněmovna podle § 47 odst. 4 zákona č. 6/1993 Sb., o České národní bance, bere na vědomí Roční zprávu o výsledku hospodaření České národní banky za rok 2004.
Děkuji.
Místopředsedkyně PSP Miroslava Němcová: Děkuji vám, pane poslanče. Prosím vás, abyste zaujal místo u stolku zpravodajů, a otevírám všeobecnou rozpravu. Mám do ní pouze jednu písemnou přihlášku, a to od pana poslance Svatomíra Recmana. Prosím, pane poslanče.
***