Zápis

z 56. schůze ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu,

která se konala 12., 13. a 14. října 1994

Přítomni: posl. Marek BENDA, JUDr. Jiří BÍLÝ, ing. Viktor DOBAL, JUDr. František KAČENKA, Petr KOHÁČEK, MUDr. Milena KOLÁŘOVÁ, JUDr. Hana MARVANOVÁ, ing. Ivan MAŠEK, Eva MATOUŠKOVÁ, ing. Ladislav NEDOROST, JUDr. Libor NOVÁK, Miroslav NOVOTNÝ, JUDr. ing. Pavel PETRŽÍLEK, JUDr. Anna RÖSCHOVÁ, ing. Jan VRANÝ, JUDr. Miloslav VÝBORNÝ, JUDr. Jiří VYVADIL, JUDr. Ondřej ZEMINA
Omluveni: 14.10. posl. JUDr. Jiří BÍLÝ, JUDr. František KAČENKA, JUDr. ing. Pavel PETRŽÍLEK, JUDr. Anna RÖSCHOVÁ a JUDr. Jiří VYVADIL
po všechny dny: JUDr. Dalibor MATULKA a JUDr. Jan NAVRÁTIL
Hosté:
- JUDr. Miroslav ČAPEK - poslanec PSP (BBV)
- JUDr. Jiří NOVÁK - ministr spravedlnosti ČR
- JUDr. Cyril SVOBODA - náměstek ministra spravedlnosti ČR
- JUDr. Zdeněk KESSLER - předseda Ústatního soudu ČR
- JUDr. Ctirad HAJDA - Úřad pro legislativu a veřejnou správu ČR
- ing. STAŇKOVÁ - Ministerstvo financí ČR
- ing. Václav ČIHÁK - náměstek ministra hospodářství ČR

a další hosté dle prezenčních listin.

Schůzi výboru v 9.00 hodin zahájil a řídil předseda ústavně právního výboru posl. JUDr. Miloslav VÝBORNÝ. V průběhu jednání schůzi řídili též místopředsedové JUDr. Anna RÖSCHOVÁ, ing. Ivan MAŠEK a JUDr. Hana MARVANOVÁ.

Schválený pořad schůze:

1. Návrh skupiny poslanců na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 253/1994 Sb., o zpravodajských službách České republiky, a zákon č. 154/1994 Sb., o Bezpečnostní informační službě (tisk 1138)

2. Návrh poslance L. Blažka na vydání zákona, kterým se doplňuje zákon č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1149)

3. Vládní návrh zákona o poskytnutí jednorázové peněžní částky některým obětem nacistické perzekuce (tisk 1148)

4. Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje občanský zákoník (tisk 1125)

5. Vládní návrh zákona o Rejstříku trestů (tisk 1174)

6. Vládní návrh zákona o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů (tisk 1136)

7. Návrh státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ústavní soud

8. Návrh státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu České republiky

9. Návrh státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti

10. Sdělení předsedy výboru

K bodu 1:

Návrh skupiny poslanců na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 253/1994 Sb., o zpravodajských službách České republiky, a zákon č. 154/1994 Sb., o Bezpečnostní informační službě (tisk 1138) odůvodnil člen návrhové skupiny poslanců JUDr. Miroslav ČAPEK, který též seznámil výbor s negativním stanoviskem vlády České republiky.

Zpravodaj posl. ing. Ivan MAŠEK, ve své zpravodajské zprávě navrhl výboru nedoporučit Poslanecké sněmovně přijetí tohoto návrhu.

Po rozpravě výbor nedoporučil Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem (z 12 přítomných poslanců 8 hlasovalo pro, 2 proti a 2 se zdrželi hlasování).

Usnesení č. 235

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 12. října 1994

k návrhu skupiny poslanců na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 253/1994 Sb., o zpravodajských službách České republiky, a zákon č. 154/1994 Sb., o Bezpečnostní informační službě (tisk 1138)

Po odůvodnění člena návrhové skupiny poslanců JUDr. Miroslava Čapka, zpravodajské zprávě posl. ing. Ivana Maška a po rozpravě

ústavně právní výbor

nedoporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 2:

Na návrh poslance ing. Jana VRANÉHO výbor přerušil projednání návrhu poslance L. Blažka na vydání zákona, kterým se doplňuje zákon č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1149) (z 12 přítomných poslanců 12 hlasovalo pro).

Usnesení č. 236

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 12. října 1994

k návrhu poslance L. Blažka na vydání zákona, kterým se doplňuje zákon č. 229/1991 Sb., o úpravě vlastnických vztahů k půdě a jinému zemědělskému majetku, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1149)

Na návrh posl. ing. Jana Vraného

ústavně právní výbor

přerušuje projednávání tohoto návrhu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 3:

Vládní návrh zákona o poskytnutí jednorázové peněžní částky některým obětem nacistické perzekuce (tisk 1148) odůvodnil náměstek ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Cyril SVOBODA.

Zpravodaj posl. Petr KOHÁČEK podpořil návrh a navrhl výboru doporučit Poslanecké sněmovně jeho schválení.

V obecné rozpravě vystoupili posl. Štrait, Benda, Vyvadil, Koháček, Kolářová a Bílý.

Na rozpravu reagoval náměstek ministra spravedlnosti dr. Svoboda a zástupce Ministerstva práce a sociálních věcí dr. Voříšek.

Na návrh předsedy výboru dr. Výborného výbor v orientačním hlasování přikročil k variantě, že na jednorázovou peněžní částku 100 tis. Kč bude mít nárok vdova a dále na dalších 100 tis. Kč nárok sirotci postiženého občana (ze 14 přítomných poslanců 9 hlasovalo pro).

Po obsáhlé podrobné rozpravě výbor doporučil Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem s připomínkami k § 1, 3, 4, 6 a 10 (ze 14 přítomných 14 hlasovalo pro). Výbor dále doporučil organizačnímu výboru zařadit projednávání vládního návrhu zákona o poskytnutí jednorázové peněžní částky některým obětem nacistické perzekuce (tisk 1148) do návrhu pořadu 24. schůze Poslanecké sněmovny, a současně podniknout kroky k tomu, aby projednání uvedeného návrhu v této schůzi bylo možné (z 14 přítomných poslanců 13 hlasovalo pro).

Usnesení č. 237

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 12. října 1994

k vládnímu návrhu zákona o poskytnutí jednorázové peněžní částky některým obětem nacistické perzekuce (tisk 1148)

Po odůvodnění náměstka ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Cyrila Svobody, zpravodajské zprávě posl. Petra Koháčka a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem s těmito připomínkami:

k § 1

za slovo "vdovci" vložit slova "a sirotci",

k § 3

doplnit písmeno d) tohoto znění: "d) stejným dílem sirotkům po postižených občanech, popravených nebo zemřelých ve vyšetřovací vazbě, vězeních, koncentračních a internačních táborech, kteří ke dni jejich úmrtí nedosáhli věku osmnácti let.",

k § 4 odst. 3

za slova "v § 3 písm. b)" vložit slova "a d)",

k § 4 odst. 3

na konec připojit tuto větu: "Neuplatní-li některá z osob uvedených v § 3 písm. d) svůj nárok na poskytnutí podílu z jednorázové peněžní částky ve lhůtě stanovené tímto zákonem, nabývají tohoto podílu rovným dílem ostatní osoby, které nárok na poskytnutí podílu z jednorázové peněžní částky ve lhůtě stanovené tímto zákonem uplatnily.",

k § 6 odst. 1

na konec připojit tuto větu: "Řízení zahájené na návrh osoby uvedené v § 3 písm. d) se do doby skončení lhůty podle § 5 odst. 2 přerušuje.",

§ 10 zní:

"Tento zákon nabývá účinnosti dnem 1. prosince 1994.",

II. doporučuje organizačnímu výboru zařadit projednávání vládního návrhu zákona o poskytnutí jednorázové peněžní částky některým obětem nacistické perzekuce (tisk 1148) do návrhu pořadu 24. schůze Poslanecké sněmovny, a současně podniknout kroky k tomu, aby projednání uvedeného návrhu v této schůzi bylo možné,

III. zmocňuje zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů, které návrh projednaly, vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 4:

Vládní návrh zákona, kterým se mění a doplňuje občanský zákoník (tisk 1125) odůvodnil náměstek ministra hospodářství ing. Václav ČIHÁK.

Zpravodajskou zprávu přednesla posl. JUDr. Hana MARVANOVÁ.

Po obsáhlé podrobné rozpravě výbor přerušil své jednání.

/Schůze výboru byla přerušena v 19.00 hod./

/13.10.1994 schůze výboru zahájena v 9.00 hod. - řídil předseda výboru

JUDr. Miloslav VÝBORNÝ, dále výbor řídili místopředsedové

JUDr. Anna RÖSCHOVÁ a JUDr. Hana MARVANOVÁ/

K bodu 5:

Vládní návrh zákona o Rejstříku trestů (tisk 1174) odůvodnil ministr spravedlnosti České republiky JUDr. Jiří NOVÁK.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. JUDr. Jiří VYVADIL.

Po obecné a podrobné rozpravě výbor doporučil Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem a zároveň zmocnil zpravodaje upravit § 10 odst. 1 tak, aby text zákona výslovně stanovil ty případy, v nichž je Ministerstvo spravedlnosti oprávněno žádat opis z evidence Rejstříku trestů (ze 14 přítomných poslanců 11 hlasovalo pro a 3 se zdrželi hlasování).

Usnesení č. 238

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 13. října 1994

k vládnímu návrhu zákona o Rejstříku trestů (tisk 1174)

Po odůvodnění ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Jiřího Nováka, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Jiřího Vyvadila a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem,

II. zmocňuje

- zpravodaje výboru upravit § 10 odst. 1 tak, aby text zákona výslovně stanovil ty případy, v nichž je Ministerstvo spravedlnosti oprávněno žádat opis z evidence Rejstříku trestů,

- zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů, které návrh projednaly, vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 6:

Vládní návrh zákona o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů (tisk 1136) odůvodnil ministr spravedlnosti České republiky JUDr. Jiří NOVÁK.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. JUDr. Miloslav VÝBORNÝ.

Po rozpravě výbor doporučil Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem s připomínkami k § 4, 5, 6, 7, 9, 12, 14, 15, 17, 25, 27, 31, 37, 39 a 52 (z 12 přítomných poslanců 12 hlasovalo pro).

Usnesení č. 239

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 13. října 1994

k vládnímu návrhu zákona o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů (tisk 1136)

Po odůvodnění ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Jiřího Nováka, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Miloslava Výborného a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem s těmito připomínkami:

§ 4 zní:

"§ 4

(1) Rozhodcem může být občan České republiky, který je zletilý a způsobilý k právním úkonům, pokud zvláštní předpis2) nestanoví jinak.

(2) Cizinec může být rozhodcem, je-li podle práva svého státu způsobilý k právním úkonům; postačí však, je-li způsobilý k právním úkonům podle práva České republiky.",

odkaz 2 pod čarou zní:"2) Např. § 52 odst. 4 zákona č. 335/1991 Sb., o soudech a soudcích, § 4 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu.",

§ 5 zní:

"§ 5

(1) Nikdo není povinen přijmout funkci rozhodce. Pokud však tuto funkci přijme, je povinen vykonávat ji v souladu s tímto zákonem a dalšími předpisy.

(2) Přijetí funkce rozhodce musí být písemné.

(3) Rozhodce se může své funkce vzdát jen ze závažných důvodů nebo se souhlasem stran.",

k § 6 a 7

- vypustit,

- ostatní paragrafy přečíslovat,

k dosavadnímu § 9 odst. 2

slovo "jmenují" nahradit slovem "volí",

dosavadní § 12 odst. 2 zní:

"(2) Ustanovení § 5 platí obdobně.",

k dosavadnímu § 12 odst. 3

vypustit,

k dosavadnímu § 14 odst. 3

vypustit,

dosavadní § 15 odst. 2 zní:

"(2) Stálé rozhodčí soudy mohou vydávat své statuty a řády, které musí být uveřejněny v Obchodním věstníku4); tyto statuty a řády mohou určit způsob jmenování rozhodců, jejich počet, a mohou výběr rozhodců vázat na seznam vedený u stálého rozhodčího soudu. Statuty a řády mohou též určit způsob řízení a rozhodování i jiné otázky související s činností stálého rozhodčího soudu a rozhodců včetně pravidel o nákladech řízení a odměňování rozhodců.",

odkaz 4 pod čarou zní: "4) Nařízení vlády České a Slovenské Federativní republiky č. 67/1992 Sb., o Obchodním věstníku.",

k dosavadnímu § 17 odst. 2

na konec doplnit slova "týkající se věci samé",

k dosavadnímu § 25 písm. b)

na konci připojit středník a doplnit slova "je-li žaloba podaná u stálého rozhodčího soudu vzata zpět ještě před ustavením senátu nebo jmenováním rozhodce, vydává a podepisuje usnesení o zastavení řízení předseda stálého rozhodčího soudu",

k dosavadnímu § 27 odst. 3

na konec doplnit slova "mohou však spor rozhodnout podle zásad spravedlnosti, avšak jen tehdy, jestliže je k tomu strany výslovně pověřily.",

k dosavadnímu § 31 odst. 2

věta za středníkem zní: "byl-li rozhodčí nález vydán mimo území České republiky, do úschovy soudu se nepředává.",

k dosavadnímu § 37 odst. 1 písm. a)

závěr upravit takto: "v § 33 písm. a), d) nebo f),",

k dosavadnímu § 39 odst. 1

druhá věta zní: "Zvoleným právem nebo právním řádem rozhodným na základě kolizních norem se rozumí, pokud z volby stran neplyne jinak, hmotné právo; nepřihlíží se přitom ke kolizně právním předpisům práva stranami zvoleného nebo jinak rozhodného.",

dosavadní § 52 zní:

"Tento zákon nabývá účinnosti dnem 1. ledna 1995.",

II. zmocňuje zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů, které návrh projednaly, vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

Pokračování bodu 4:

Výbor navázal na své jednání dne 12. října 1994 a pokračoval v projednávání vládního návrhu zákona, kterým se mění a doplňuje občanský zákoník (tisk 1125). Zpravodajka posl. JUDr. Hana MARVANOVÁ předložila poslancům několik pozměňovacích návrhů.

K rozpravě poslanců se vyjádřil náměstek ministra hospodářství České republiky ing. Václav ČIHÁK a dále dr. Wagner a dr. Horák z Ministerstva hospodářství.

Závěrem výbor na návrh posl. Bendy přerušil své jednání do středy 19. října 1994 (ze 14 přítomných poslanců 13 hlasovalo pro).

/Schůze výboru byla přerušena v 18.30 hod./

/14.10.1994 schůze výboru zahájena v 9.00 hod. - řídil předseda výboru

JUDr. Miloslav VÝBORNÝ/

K bodu 7:

Úvodní slovo k návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ústavní soud přednesl předseda Ústního soudu JUDr. Zdeněk KESSLER.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. ing. Jan VRANÝ.

K návrhu se vyjádřila i zástupkyně Ministerstva financí České republiky ing. STAŇKOVÁ.

Po rozpravě výbor přerušil své jednání (z 11 přítomných poslanců 11 hlasovalo pro).

Usnesení č. 240

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 14. října 1994

k návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ústavní soud

Po úvodním slově předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Zdeňka Kesslera, vyjádření zástupkyně Ministerstva financí České republiky ing. Staňkové, zpravodajské zprávě posl. ing. Jana Vraného a po rozpravě

ústavně právní výbor

přerušuje projednávání návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ústavní soud.

Petr KOHÁČEK v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 8:

Úvodní slovo k návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu České republiky přednesl zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Ctirar HAJDA.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. ing. Jan VRANÝ.

K návrhu vse vyjádřila i zástupkyně Ministerstva financí České republiky ing. STAŇKOVÁ.

V rozpravě výbor požádal místopředsedu vlády České republiky pověřeného řízením Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Jana Kalvodu a ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Jiřího Nováka, aby osobně ve schůzi ústavně právního výboru 17. listopadu 1994 v 9.15 hod. vyjasnili gesci za legislativní tvorbu soukromoprávních kodexů a za sbližování právního řádu České republiky s právním řádem Evropských společenství ve vládě České republiky.

Dále výbor požádal dr. Hajdu, aby do týdne předložil výboru organizační schéma Úřadu pro legislativu a veřejnou správu v současné době a v případě předpokládaného navýšení pracovníků Úřadu.

Po rozpravě výbor přerušil své jednání (z 11 přítomných poslanců 8 hlasovalo pro).

Usnesení č. 241

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 14. října 1994

k návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu České republiky

Po úvodním slově zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu České republiky JUDr. Ctirada Hajdy, vyjádření zástupkyně Ministerstva financí České republiky ing. Staňkové, zpravodajské zprávě posl. ing. Jana Vraného a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. přerušuje projednávání návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu České republiky,

II. žádá místopředsedu vlády České republiky pověřeného řízením Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Jana Kalvodu a ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Jiřího Nováka, aby osobně ve schůzi ústavně právního výboru 17. listopadu 1994 v 9.15 hod. vyjasnili gesci za legislativní tvorbu soukromoprávních kodexů a za sbližování právního řádu České republiky s právním řádem Evropských společenství ve vládě České republiky.

Petr KOHÁČEK v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 9:

Úvodní slovo k návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti přednesl náměstek ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Cyril SVOBODA.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. ing. Jan VRANÝ.

K návrhu vse vyjádřila i zástupkyně Ministerstva financí České republiky ing. STAŇKOVÁ.

V rozpravě výbor požádal místopředsedu vlády České republiky pověřeného řízením Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Jana Kalvodu a ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Jiřího Nováka, aby osobně ve schůzi ústavně právního výboru 17. listopadu 1994 v 9.15 hod. vyjasnili gesci za legislativní tvorbu soukromoprávních kodexů a za sbližování právního řádu České republiky s právním řádem Evropských společenství ve vládě České republiky.

Po rozpravě výbor přerušil své jednání (z 11 přítomných poslanců 11 hlasovalo pro).

Usnesení č. 242

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 14. října 1994

k návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti

Po úvodním slově náměstka ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Cyrila Svobody, vyjádření zástupkyně Ministerstva financí České republiky ing. Staňkové, zpravodajské zprávě posl. ing. Jana Vraného a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. přerušuje projednávání návrhu státního rozpočtu na rok 1995 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti

II. žádá místopředsedu vlády České republiky pověřeného řízením Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Jana Kalvodu a ministra spravedlnosti České republiky JUDr. Jiřího Nováka, aby osobně ve schůzi ústavně právního výboru 17. listopadu 1994 v 9.15 hod. vyjasnili gesci za legislativní tvorbu soukromoprávních kodexů a za sbližování právního řádu České republiky s právním řádem Evropských společenství ve vládě České republiky.

Petr KOHÁČEK v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 10: Sdělení předsedy výboru

1. Na ÚPV se obrátili zástupci měst a obcí okresu Mělník s peticí týkající se návrhu státního rozpočtu na rok 1995. Poslanci byli s peticí seznámeni.

Výbor zmocnil zpravodaje k návrhu zákona o státním rozpočtu posl. Vraného k odpovědi na tuto petici.

2. ÚPV byly přikázány tisky

- 1187 - vyslovení souhlasu výpověď Úmluvy o řešení občanskoprávních sporů ze vztahů hospodářské a vědeckotechnické spolupráce v rozhodčím řízení - zpravodaj posl. Vyvadil

- 1191 - novela zákona o obecní policii (návrh posl. Zeminy) - zpravodaj posl. Mašek

- 1192 - Kozel - Voršilky - zpravodajka posl. Röschová

3. Na 24. schůzi schůzi Poslanecké sněmovny od 1.11. je ÚPV garantem za

- 1125 - občanský zákoník - společná zpravodajka posl. Marvanová

- 966 - jednací řád - společný zpravodaj posl. Výborný

4. Příští týden, tj. od 18. do 21. října 1994 se koná výjezdní zasedání výboru k jednacímu řádu v hotelu Central, Masarykovo nám. 18, Nová Paka - na náměstí, tel. 0434 2429. Ubytování se bude hradit fakturou (cena 240,- Kč), stravu si bude každý hradit sám hned po každém jídle - cca 220,- Kč na den. Bude se začínat v úterý 18.10. ve 21.00 hod. a končit v pátek 21.10. po obědě.

Doprava:

Výborný + Vraný

Röschová + Zemina, Marvanová, Novák

Mašek + Dobal, Matoušková

Petržílek

Koháček + Kolářová

Benda +

Matulka +

zbývá zajistit dopravu:

Bílý

Kačenka

Navrátil

Nedorost

Novotný

Vyvadil - omlouvá se (v zahraničí)

5. Poslanci byli seznámeni se stanoviskem vlády ČR k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 153/1994 Sb., o zpravodajských službách ČR, a zákon č. 154/1994 Sb., o Bezpečnostní informační službě (tisk 1138).

6. Poslanci byli seznámeni s dopisem předsedy Konfederace poilitických vězňů JUDr. Stanislava Drobného, který se týká prohlášení KPV (čj. 460 a 468/94-ÚPV).

7. Poslanci byli seznámeni s dopisem paní Marie Opravilové z Kvasic, který se týká zákona č. 403/90 (čj. 463/94-ÚPV).

8. Poslanci byli seznámeni s dopisem předsedy Soudcovské unie ČR JUDr. Jana Vyklického, který se týká novely zákona o platech soudců (čj. 450/94-ÚPV).

9. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana ing. Pavla Sajala z Prahy 10, který se týká obchodování s akciemi (čj. 451/94-ÚPV).

10. Poslanci byli seznámeni s dopisy, které se týkají návrhu zákona o odškodnění obětí nacismu (čj. 464, 475, 477, 478/94-ÚPV).

11. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana RNDr. Antonína Smrže z Načeradce, který se týká návrhu na ochranu obecního majetku před volbami (čj. 480/94-ÚPV).

12. Poslanci byli seznámeni s dopisem primátora města Ústí nad Labem ing. Lukáše Mašína, který se týká návrhu zákona o archivnictví (čj. 465/94-ÚPV).

13. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Josefa Tokára z Ostravy, který se týká porušování Ústavy a Listiny základních práv a svobod (čj. 472/94-ÚPV).

14. Poslanci byli seznámeni s peticí poslancům Parlamentu ČR k reklamě na alkohol a zdraví škodlivé výrobky (čj. 467/94-ÚPV).

15. Poslanci byli seznámeni s dopisem paní JUDr. Kamily Pospíšilové ze Strakonic, který se týká porušování lidských a občanských práv (čj. 469/94-ÚPV).

16. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Jaroslava Pospíšila z Hlízova, který se týká zemědělského majetku (čj. 470/94-ÚPV).

17. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana JUDr. ing. Josefa Adamce z Prahy 6, který se týká podpory komunistického bezpráví ministerstvem sociální péče v roce 1994 (čj. 471/94-ÚPV).

/Schůze výboru byla ukončena ve 14.30 hod./

JUDr. Jiří BÍLÝ
Petr KOHÁČEK
ověřovatel výboru
ověřovatel výboru

JUDr. Miloslav VÝBORNÝ

předseda výboru


Přihlásit/registrovat se do ISP