Zápis

z 72. schůze ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu,

která se konala 3. a 4. května 1995

Přítomni: posl. Marek BENDA, JUDr. Jiří BÍLÝ, ing. Viktor DOBAL, JUDr. František KAČENKA, Petr KOHÁČEK, MUDr. Milena KOLÁŘOVÁ, JUDr. Hana MARVANOVÁ, ing. Ivan MAŠEK, Eva MATOUŠKOVÁ, JUDr. Jan NAVRÁTIL, ing. Ladislav NEDOROST, JUDr. Libor NOVÁK, Miroslav NOVOTNÝ, JUDr. ing. Pavel PETRŽÍLEK, JUDr. Anna RÖSCHOVÁ, JUDr. Miloslav VÝBORNÝ, JUDr. Jiří VYVADIL, JUDr. Ondřej ZEMINA
Omluveni: 4.5. posl.: JUDr. Jan NAVRÁTIL, JUDr. ing. Pavel PETRŽÍLEK, JUDr. Jiří VYVADIL, JUDr. Ondřej ZEMINA
po oba dny: posl. JUDr. Dalibor MATULKA
Neomluven: 3.5. posl.:JUDr. Libor NOVÁK
Hosté:
- Pavel SEVERA - poslanec PSP (BBV)
- JUDr. Zdeněk KESSLER - předseda Ústavního soudu
- ing. Pavel PELANT - náměstek ministra spravedlnosti
- JUDr. Ctirad HAJDA - Úřad pro legislativu a veřejnou správu
- RNDr. Václav EXNER, CSc. - poslanec PSP (VPLPN)
- prof. Emanuel ONDRÁČEK - náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy
- ing. Jan DECKER, CSc. - poslanec PSP (ZAV)
- ing. Ladislav JAKL - předseda Úřadu průmyslového vlastnictví
- PaedDr. Jaroslav SOURAL, CSc. - poslanec PSP (VVVKMT)

a další hosté dle prezenčních listin.

Schůzi výboru v 9.00 hodin zahájil a řídil předseda ústavně právního výboru posl. JUDr. Miloslav VÝBORNÝ.

Při schvalování programu schůze posl. Koháček navrhl vypustit projednávání tisku 1650 - živnostenské úřady (z 12 přítomných 10 hlasovalo pro).

Předseda výboru navrhl zařadit na tuto schůzi projednávání tisku 1648 - zásady zákona, kterým se mění zákon č. 298/1990 Sb., o úpravě některých majetkových vztahů řeholních řádů a kongregací a arcibiskupství olomouckého, předložené posl. J. Souralem a dalšími (z 12 přítomných 10 hlasovalo pro).

Při schvalování programu schůze z 12 přítomných poslanců 10 hlasovalo pro a 2 se zdrželi.

Schválený pořad schůze:

1. Zásady zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších předpisů, předložené posl. P. Severou a dalšími (tisk 1572)

2. Státní závěrečný účet za rok 1994 - kapitola Ústavní soud České republiky

3. Státní závěrečný účet za rok 1994 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti České republiky

4. Státní závěrečný účet za rok 1994 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu České republiky

5. Návrh posl. V. Exnera a dalších na vydání zákona o automatickém zvyšování dávek sociálního zabezpečení a nemocenského pojištění, o změně a doplnění zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu a o doplnění zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1583)

6. Vládní návrh zásad zákona o vysokém školství (tisk 1573)

7. Návrh poslanců Jana Deckera a dalších na vydání zákona, kerým se mění a doplňuje zákon č. 87/1991 Sb., o mimosoudních rehabilitacích, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1678)

8. Vládní návrh zákona o ochranných známkách (tisk 1639)

9. Zásady zákona, kterým se mění zákon č. 298/1990 Sb., o úpravě některých majetkových vztahů řeholních řádů a kongregací a arcibiskupství olomouckého, předložené posl. J. Souralem a dalšími (tisk 1648)

10. Sdělení předsedy výboru

K bodu 1:

Zásady zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších předpisů, předložené posl. P. Severou a dalšími (tisk 1572) odůvodnil člen návrhové skupiny poslanců Pavel SEVERA.

Ve zpravodajské zprávě posl. JUDr. Jiří VYVADIL nesouhlasil s předloženým návrhem.

Po velmi obsáhlé diskusi v níž vystoupili posl. Navrátil, Röschová, Výborný, Vyvadil, Kolářová, Bílý, a to i opakovaně, výbor vzal předložený návrh zásad zákona na vědomí s tím, že souhlasí se zásadami č. 1 a 3, nesouhlasí v zásadě č. 2 s druhým odstavcem, se zásadou č. 5 a dále v zásadě č. 6 s písm. a). Dále výbor souhlasil s ostatními zásadami s připomínkami a to k zásadě č. 2 odstavci prvnímu a se zásadami č. 4 a 7 (z 13 přítomných poslanců 13 hlasovalo pro).

Usnesení č. 322

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k zásadám zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších předpisů, předložené posl. P. Severou a dalšími (tisk 1572)

Po odůvodnění člena návrhové skupiny poslanců Pavla Severy, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Jiřího Vyvadila a po rozpravě

ústavně právní výbor

bere na vědomí zásady zákona, kterým se mění a doplňuje zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon, ve znění pozdějších předpisů, předložené posl. P. Severou a dalšími (tisk 1572) s tím, že

1. souhlasí se zásadami č. 1 a 3,

2. nesouhlasí v zásadě č. 2 s druhým odstavcem, se zásadou č. 5 a dále v zásadě č. 6 s písm. a),

3. souhlasí s ostatními zásadami s připomínkami:

k zásadě č. 2

- v prvním odstavci slova "§ 234" nahradit slovy "§ 234 odst. 2 a 3" a slova "§ 241" nahradit slovy "§ 241 odst. 2 a 3",

- promítnout uplatnění zásady č. 2 do § 41 a násl. a do § 61 a násl.,

k zásadě č. 4

doporučuje se v paragrafovaném znění vztáhnout tuto úpravu jen na některé závažnější trestné činy,

k zásadě č. 7

v paragrafovaném znění v důvodové zprávě uvést:

- jaká je věková hranice trestní odpovědnosti v zemích Evropské unie,

- jaká je úprava v zemích Evropské unie.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 2:

Úvodní slovo ke státnímu závěrečnému účtu za rok 1994 - kapitola Ústavní soud České republiky přednesl předseda Ústavního soudu JUDr. Zdeněk KESSLER.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. František KAČENKA.

Závěrem výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby schválila státní závěrený účet České republiky za rok 1994 kapitoly Ústavní soud a zároveň zmocnil zpravodaje, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny (z 10 přítomných poslanců 10 hlasovalo pro).

Usnesení č. 323

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k státnímu závěrečnému účtu České republiky za rok 1994 kapitoly Ústavní soud

Po úvodním slově předsedy Ústavního soudu JUDr. Zdeňka Kesslera, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Františka Kačenky a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby schválila státní závěrečný účet České republiky za rok 1994 kapitoly Ústavní soud,

II. zmocňuje zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 3:

Úvodní slovo ke státnímu závěrečnému účtu za rok 1994 - kapitola Ministerstvo spravedlnosti včetně kapitoly Generální prokutura přednesl náměstek ministra spravedlnosti ing. Pavel PELANT.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. František KAČENKA.

Předseda výboru dr. Výborný navrhl v rámci přebytku hospodaření za rok 1994 řešit objektivní potřebu profinancování mzdových prostředků Vězeňské služby v roce 1995 (z 12 přítomných 2 hlasovali pro, 4 proti a 6 poslanců se zdrželo).

Závěrem výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby schválila státní závěrený účet České republiky za rok 1994 kapitoly Ministerstvo spravedlnosti a zároveň zmocnil zpravodaje, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny (z 12 přítomných poslanců 12 hlasovalo pro).

Usnesení č. 324

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k státnímu závěrečnému účtu České republiky za rok 1994 kapitoly Ministerstvo spravedlnosti včetně kapitoly Generální prokuratura

Po úvodním slově náměstka ministra spravedlnosti ing. Pavla Pelanta, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Františka Kačenky a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby schválila státní závěrečný účet České republiky za rok 1994 kapitoly Ministerstvo spravedlnosti,

II. zmocňuje zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 4:

Úvodní slovo ke státnímu závěrečnému účtu za rok 1994 - kapitola Úřad pro legislativu a veřejnou správu přednesl zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Ctirad HAJDA.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. František KAČENKA.

Závěrem výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby schválila státní závěrený účet České republiky za rok 1994 kapitoly Úřad pro legislativu a veřejnou správu a zároveň zmocnil zpravodaje, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny (z 11 přítomných poslanců 10 hlasovalo pro a 1 se zdržel).

Usnesení č. 325

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k státnímu závěrečnému účtu České republiky za rok 1994 kapitoly Úřad pro legislativu a veřejnou správu

Po úvodním slově zástupce Úřadu pro legislativu a veřejnou správu JUDr. Ctirada Hajdy, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Františka Kačenky a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby schválila státní závěrečný účet České republiky za rok 1994 kapitoly Úřad pro legislativu a veřejnou správu,

II. zmocňuje zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 5:

Návrh posl. V. Exnera a dalších na vydání zákona o automatickém zvyšování dávek sociálního zabezpečení a nemocenského pojištění, o změně a doplnění zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu a o doplnění zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1583) odůvodnil člen návrhové skupiny poslanců RNDr. Václav EXNER, CSc.

Zpravodajské zprávy přednesli posl. MUDr. Milena KOLÁŘOVÁ a JUDr. Jiří VYVADIL.

Závěrem zpravodaj posl. dr. Vyvadil navrhl přerušení tohoto bodu (z 11 přítomných poslanců 2 hlasovali pro).

Zpravodajka posl. dr. Kolářová navrhla nedoporučit Poslanecké sněmovně, aby vyslovila souhlas s návrhem (z 11 přítomných poslanců 7 hlasovalo pro, 1 proti a 3 se zdrželi).

Usnesení č. 326

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k návrhu posl. V. Exnera a dalších na vydání zákona o automatickém zvyšování dávek sociálního zabezpečení a nemocenského pojištění, o změně a doplnění zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu a o doplnění zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1583)

Po odůvodnění člena návrhové skupiny poslanců RNDr. Václava Exnera, CSc., zpravodajských zprávách posl. MUDr. Mileny Kolářové a JUDr. Jiřího Vyvadila a po rozpravě

ústavně právní výbor

nedoporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s předloženým návrhem.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 6:

Vládní návrh zásad zákona o vysokém školství (tisk 1573) odůvodnil náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy prot. Emanuel ONDRÁČEK.

Zpravodaj posl. JUDr. Ondřej ZEMINA mj. navrhl, aby byla pouze povšechná rozprava a teprve po jednání garančního výboru by se vedla podrobná rozprava.

V obecné rozpravě, která se vedla zejména o školném vystoupili posl. Kačenka, Výborný, Vyvadil, Bílý, Benda, Zemina, Navrátil, Röschová, a to i opakovaně.

Závěrem výbor přerušil projednávání těchto zásad do doby, než bude známo stanovisko výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu (z 14 přítomných poslanců 11 hlasovalo pro a 3 se zdrželi).

Usnesení č. 327

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k vládnímu návrhu zásad zákona o vysokém školství (tisk 1573)

Po odůvodnění náměstka ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. Emanuela Ondráčka, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Ondřeje Zeminy a po rozpravě

ústavně právní výbor

přerušuje projednávání těchto zásad do doby než bude známo stanovisko výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 7:

Návrh poslanců Jana Deckera a dalších na vydání zákona, kerým se mění a doplňuje zákon č. 87/1991 Sb., o mimosoudních rehabilitacích, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1678) odůvodnil člen návrhové skupiny poslanců ing. Jan DECKER, CSc.

Zpravodajskou zprávu přednesla posl. JUDr. Anna RÖSCHOVÁ.

Po rozpravě výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby vyslovila souhlas s návhrem s připomínkami k uvozovací větě a k návětí čl. I (z 11 přítomných poslanců 11 hlasovalo pro).

/Schůze výboru byla přerušena v 18.20 hod./

Usnesení č. 328

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 3. května 1995

k návrhu poslanců Jana Deckera a dalších na vydání zákona, kerým se mění a doplňuje zákon č. 87/1991 Sb., o mimosoudních rehabilitacích, ve znění pozdějších předpisů (tisk 1678)

Po odůvodnění člena návrhové skupiny poslanců ing. Jana Deckera, CSc., zpravodajské zprávě posl. JUDr. Anny Röschové a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem s těmito připomínkami:

uvozovací věta zní:

"Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:",

k čl. I

návětí upravit takto: "Zákon č. 87/1991 Sb., o mimosoudních rehabilitacích, ve znění zákona č. 264/1992 Sb., zákona č. 267/1992 Sb., zákona č. 133/1993 Sb., zákona č. 115/1994 Sb., zákona č. 116/1994 Sb. a nálezu Ústavního soudu č. 164/1994 Sb., se mění a doplňuje takto:",

II. zmocňuje zpravodajku výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů, které návrh projednaly, vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

/4.5.1995 schůze výboru zahájena v 11.00 hod. - řídil předseda výboru

JUDr. Miloslav VÝBORNÝ/

V 9.00 hod. mělo být jednání k vládnímu návrhu zákona o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon) (tisk 1591). Za účasti ministra zemědělství ing. Josefa Luxe, jeho náměstka ing. Pavla Rybníčka a náměstka ministra životního prostředí Aleše Šulce byli přítomni pouze posl. Benda, Bílý, Dobal, Kačenka, Koháček, Kolářová, Nedorost, Novotný a Výborný. Proto předseda výboru v 9.30 hod. jednání přerušil až do 11.00 hod.

K bodu 8:

Vládní návrh zákona o ochranných známkách (tisk 1639) odůvodnil předseda Úřadu průmyslového vlastnictví ing. Ladislav JAKL.

Zpravodajskou zprávu přednesl posl. JUDr. Jiří BÍLÝ.

Závěrem výbor doporučil Poslanecké sněmovně, aby vyslovila souhlas s návrhem s připomínkami k § 10 a 44 (z 10 přítomných poslanců 10 hlasovalo pro).

Usnesení č. 329

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 4. května 1995

k vládnímu návrhu zákona o ochranných známkách (tisk 1639)

Po odůvodnění předsedy Úřadu průmyslového vlastnictví ing. Ladislava Jakla, zpravodajské zprávě posl. JUDr. Jiřího Bílého a po rozpravě

ústavně právní výbor

I. doporučuje Poslanecké sněmovně Parlamentu, aby vyslovila souhlas s návrhem s těmito připomínkami:

k § 10 odst. 2

slovo "neodůvodněně" nahradit slovy "bez odůvodnění",

§ 44 zní:

"Tento zákon nabývá účinnosti dnem 1. října 1995.",

II. zmocňuje zpravodaje výboru, aby spolu se zpravodaji ostatních výborů, které návrh projednaly, vypracovali společnou zprávu, která bude předložena schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 9:

Zásady zákona, kterým se mění zákon č. 298/1990 Sb., o úpravě některých majetkových vztahů řeholních řádů a kongregací a arcibiskupství olomouckého, předložené posl. J. Souralem a dalšími (tisk 1648) odůvodnil člen návrhové skupiny poslanců PaedDr. Jaroslav SOURAL, CSc.

Zpravodajskou zprávu přednesla posl. JUDr. Anna RÖSCHOVÁ.

Závěrem výbor vyslovil nesouhlas s předloženými zásadami (z 13 přítomných poslanců 10 hlasovalo pro a 1 proti).

Usnesení č. 330

ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu

z 4. května 1995

k zásadám zákona, kterým se mění zákon č. 298/1990 Sb., o úpravě některých majetkových vztahů řeholních řádů a kongregací a arcibiskupství olomouckého, předložené posl. J. Souralem a dalšími (tisk 1648)

Po odůvodnění člena návrhové skupiny poslanců PaedDr. Jaroslava Sourala, CSc., zpravodajské zprávě posl. JUDr. Anny Röschové a po rozpravě

ústavně právní výbor

nesouhlasí s předloženými zásadami.

JUDr. Jiří BÍLÝ v.r.
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ v.r.
ověřovatel výboru
předseda výboru

K bodu 10:Sdělení předsedy výboru

1. ÚPV přijal 25.1.1995 usnesení č. 279 ke Koncepci právní úpravy rodinně právních vztahů - že tuto Koncepci projedná po odborném semináři, který se konal 13. dubna t.r.

Výbor se rozhodl počkat na paragrafované znění zákona, které je v připomínkovém řízení.

2. ÚPV přijal 25.1. usnesení č. 283 k návrhu posl. Karase na vydání zákona o navrácení majetku spolkům a zřídil dočasnou pracovní komisi k řešení nastoleného problému ve složení posl.: Benda, Dobal, Matulka, Röschová, Výborný a Vyvadil.

Bylo dohodnuto, že skupina se v nejbližší době sejde k dalšímu jednání.

3. Ve dnech 12. až 14. června 1995 (jde o komisionelní týden) by se mělo uskutečnit setkání poslanců ústavně právních výborů ČR a SR, a to v Tatrách - Javorině. ÚPV k tomu přijal usnesení dne 29.3. t.r.

Doprava by byla zajištěna autobusem.

Návrh programu (byl též projednán dne 29.3.). Určit zpravodaje k jednotlivým bodům programu:

výměna informací

- o jednacích řádech

- o připravovaných legislativních návrzích

- o postupu při harmonizaci národních právních řádů s právem Evropské unie

- o připravovaných pracech na zásadních kodexech (resorty)

- o připravovaných zákonech o střetu zájmů

- k problematice ústavního soudnictví.

Je třeba, aby poslanci dopředu nahlásili svou účast v sekretariátu ÚPV.

4. Poslanci byli informováni o iniciativě poslanců branného a bezpečnostního výboru, kteří chtějí uspořádat seminář k institutu nutné obrany a krajní nouze (§ 13 a 14 trestního zákona), a to 2. června 1995.

Výbor se usnesl, aby místo semináře bylo společné jednání ústavně právního výboru s branným a bezpečnostním výborem k této problematice (z 11 přítomných poslanců 6 hlasovalo pro a 5 se zdrželo).

5. Poslanci byli seznámeni s připomínkami Sdružení majitelů obecních lesů k návrhu lesního zákona.

6. Poslanci byli seznámeni s Ročenskou Vězeňské služby ČR za rok 1994 (čj. 207/95-ÚPV).

7. Poslanci byli seznámeni s Informací o stavu a složení vězňů (čj. 195/95-ÚPV).

8. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Josefa Machka z Předlic, který se týká pronájmu pozemků (čj. 169/95-ÚPV).

9. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Jiřího Glasera z Prahy 6, který se týká ochrany lidských práv (čj. 170/95-ÚPV).

10. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana ing. Ljubomira Slunskeho z Chorwatska, který se týká českého státního občanství (čj. 171/95-ÚPV).

11. Poslanci byli seznámeni s dopisem pna ing. Jindřicha Kouby z Prahy 4, který se týká zákona č. 217/94 (čj. 172/95-ÚPV).

12. Poslanci byli seznámeni s dopisem děkana právnické fakultuy UK prof. JUDr. Dušana Hendrycha, který se týká návrhu zásad vysokoškolského zákona (čj. 180/95-ÚPV).

13. Poslanci byli seznámeni s dopisem manželů Zehnalových z Přerova, který se týká stavebního zákona (čj. 181/95-ÚPV).

14. Poslanci byli seznámeni s dopisem předsedy České lesnické společnosti ing. Štěpána Kaliny, který se týká návrhu lesního zákona (čj. 183/95-ÚPV).

15. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Jana Pawlase z Havířova, který se týká trestních zákonů (čj. 186/95-ÚPV).

16. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Zdeněka Kořistky z Ostravy, který se týká rasové a národností nesnášenlivosti (čj. 189/95-ÚPV).

17. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Josefa Černohorského z Dobříše, který se týká soudnictví (čj. 191/95-ÚPV).

18. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Vratislava Joachymstála z Bratislavy, který se týká problematiky občanů ČR žijících na Slovensku (čj. 192/95-ÚPV).

19. Poslanci byli seznámeni s dopisy , které se týkají zákona o odškodnění některých obětí nacismu (čj. 194, 196, 197, 198, 199, 205 a 206/95-ÚPV).

20. Poslanci byli seznámeni s dopisem paní Jany Vítové ze Zábřehu, který se týká mimosoudních rehabilitací (čj. 201/95-ÚPV).

21. Poslanci byli seznámeni s dopisem předsedy Okresního úřadu v Šumperku ing. Adolfa Jílka, který se týká vytvoření okresu Jeseník (čj. 203/95-ÚPV).

22. Poslanci byli seznámeni s dopisem pana Miroslava Pýchy z Brna, který se týká televizních a rozhlasových poplatků (čj. 204/95-ÚPV).

23. Poslanci byli seznámeni s dopisem, který se týká posuzováni nutné obrany (čj. 212/95-ÚPV).

/Schůze výboru byla ukončena v 16.20 hod./

JUDr. Jiří BÍLÝ
JUDr. Miloslav VÝBORNÝ
ověřovatel výboru
předseda výboru


Přihlásit/registrovat se do ISP