(Jednání pokračovalo v 15.00 hodin.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, členové vlády, budeme pokračovat v přerušeném jednání. Požádám nejdříve pana předsedu volební komise poslance Kolovratníka, aby nám sdělil výsledky voleb. Prosím, pane předsedo, máte slovo.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Kolegyně, kolegové, dobré odpoledne. Seznámím vás s výsledky oněch čtyř volebních bodů, které proběhly tajnou formou, a také vás seznámím s tím, jak budou volby probíhat případně dál, pokud budou další kola.

Celkem vás přišlo k volbám 162. U všech čtyř volebních bodů bylo vydáno i odevzdáno 162 hlasovacích lístků. Kvorum nutné pro zvolení, tedy úspěch kandidáta, bylo 82.

 

94.
Návrh na volbu vedoucího stálé delegace Parlamentu
do Meziparlamentní unie - 2. kolo

O tuto pozici se ucházeli poslanci Stanislav Grospič, Jaroslav Lobkowicz. Stanislav Grospič obdržel 91 hlas, Jaroslav Lobkowicz 50 hlasů, takže ve druhém kole této volby byl zvolen Stanislav Grospič a stává se vedoucím stálé delegace. (Potlesk.)

Já myslím, že ten potlesk patří nám všem, protože jsme hlasovali od podzimu poněkolikáté. Sám za sebe i za volební komisi jsem rád, že se jeden z volebních bodů povedlo dotáhnout do konce.

 

Bohužel v případu volby předsedy vyšetřovací komise pro závažná pochybení na D47 jsme tak úspěšní nebyli.

 

95.
Návrh na volbu předsedy vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny
pro vyšetření závažných pochybení, která se stala při přípravě
a realizaci stavby dálnice D47

Jan Birke získal 68 hlasů, Stanislav Pfléger 61 hlas. Jak jsem řekl, kvorum nutné pro zvolení bylo 82, takže bohužel ani v tomto případě jsme úspěšní nebyli a opět nikdo zvolen nebyl.

Připomenu, že toto je první kolo již třetí volby, takže oba kandidáti postupují do druhého kola, budeme tedy vybírat ještě jednou. Druhé kolo budeme organizovat v prvním dubnovém týdnu, v další části této schůze.

 

96.
Návrh na volbu člena Dozorčí rady Vinařského fondu

Co se týká volby jednoho člena Dozorčí rady Vinařského fondu, pro Miloslava Janulíka hlasovalo 44 poslanců a poslankyň. Pavel Pastorek obdržel 24 hlasů a Josef Uhlík 79 hlasů. Ani tady jsme bohužel nebyli úspěšní. V případě pana poslance Josefa Uhlíka tedy o tři hlasy, ale zvolen nebyl.

V souladu s volebním řádem do druhého kola postupuje dvojnásobek kandidátů na počet neobsazených míst, tedy dva. Postupují Josef Uhlík a Miloslav Janulík. I toto druhé kolo zorganizujeme v prvním dubnovém týdnu.

 

97.
Návrh na volbu členů Rady Státního fondu kultury České republiky

A konečně ona pro volební komisi náročná volba Státního fondu kultury České republiky. Tady hlavně pro stenozáznam a pro výsledky opět musím poprosit o vaši trpělivost, protože budu číst všechna jména i s dosaženým počtem hlasů. Rudolf Adler získal 49 hlasů, Luděk Beneš 67, Stanislav Doubrava 71, Ladislav Dušek 8, Roman Giebisch 46, Alexandr Gregar 5, Josef Herman 24 hlasů, Jiří Hlaváč 82 - a byl zvolen, Miloš Horanský také 82 a byl zvolen. Dále Irena Chovančíková 44 hlasů, Karel Král 62, Jana Mertinová 66, Jiří Mojžíš 6, Jana Návratová 24, Martin Prokeš 9, Jan Simon 7, Marta Smolíková 19, Jiří Střecha 23, Doubravka Svobodová 68, Jarmila Šlaisová 5, Marcela Turečková 13, Dora Viceníková 70 a Pavel Žura 6 hlasů.

Takže v této volbě jsme zvolili další dva členy Rady Státního fondu kultury. Celkem tedy v tomto orgánu v tuto chvíli jsou čtyři místa obsazená a devět míst neobsazených.

Do druhého kola tedy postupuje dvojnásobek kandidátů, tedy 18 kandidátů. Opět se omlouvám, pro stenozáznam musím přečíst jména postupujících.

V prvním kole byli dnes zvoleni Jiří Hlaváč a Miloš Horanský. Do druhého kola postupují Rudolf Adler, Luděk Beneš, Stanislav Doubrava, Ladislav Dušek, Roman Giebisch, Josef Herman, Irena Chovančíková, Karel Král, Jana Mertinová, Jiří Mojžíš, Jana Návratová, Martin Prokeš, Jan Simon, Marta Smolíková, Jiří Střecha, Doubravka Svobodová, Marcela Turečková a Dora Viceníková.

 

93.
Návrh na ustavení stálé komise Poslanecké sněmovny
pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny

Ode mě ještě poslední informace, kolegyně a kolegové. Dnes jsme obsadili veřejným hlasováním, nebo naplnili, stálou komisi Sněmovny pro práci naší Kanceláře. Nyní musíme této komisi zvolit předsedu, takže v tuto chvíli vyhlašuji lhůtu na podávání návrhů na předsedu této stálé komise. Ta lhůta bude do pátku 27. března do 12 hodin, tedy do posledního pátku před druhou částí této schůze.

Tolik volební informace. Děkuji za vaši pozornost a předávám slovo.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu Kolovratníkovi a končím volební body. S přednostním právem se hlásí pan poslanec Zbyněk Stanjura. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Možná by bylo jednodušší - já si chci jenom ověřit tu informaci. Snažil jsem se zapsat i ty hlasy, které hlásil pan předseda - mluvím o té radě. Mělo by postoupit 18 kandidátů. Vy jste četl podle mne, že dva kandidáti dostali 6 hlasů a o jednom jste prohlásil, že postoupil, a o jednom, že nepostoupil. Tak by mě zajímalo, jestli jsem si to zaznamenal dobře a jak jste tedy rozhodli, který z nich postupuje a který ne. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Ano, tak ještě pan předseda Kolovratník odpoví na dotaz.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Já panu předsedovi vysekávám poklonu za pozornost, za tyto detaily. Omlouvám se, tu informaci jsem měl doplnit. Skutečně došlo k tomu, že dva kandidáti měli 6 hlasů, resp. dva měli 5 hlasů, ti nepostoupili, a další dva měli rovnost hlasů, takže jsme museli nějakým způsobem rozhodnout, jak to udělat. Pochopitelně nebylo možné, aby do druhého kola jich postoupilo 19, tedy více. To by nebylo v souladu s volebním řádem, takže jsme provedli se členy volební komise regulérní losování. Vzali jsme si obě jména, která jsme zakryli, a já jako předseda jsem jedno z těch jmen vylosoval. Vylosoval jsem toho, kdo postupuje, a byl to tedy kandidát Jiří Mojžíš. Takže to bylo losování volební komise.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Dobře. Děkuji za upřesnění. Končím tyto volební body, resp. informaci předsedy volební komise.

Ještě než budeme pokračovat - pan ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek je tady, pan zpravodaj také, takže můžeme pokračovat v přerušeném jednání. Předtím, než se dostaví ke stolku zpravodajů, budu konstatovat omluvy. Paní místopředsedkyně Jaroslava Jermanová se omlouvá od 15.30 do 17.30 hodin. Pokud jde o paní poslankyni Janu Lorencovou, omlouvá se z dnešního odpoledne z důvodu pracovního jednání. Od 15 do 16 hodin se omlouvá pan poslanec Vozdecký. Paní poslankyně Markéta Adamová se omlouvá z dnešního odpoledního jednání z pracovních důvodů a pan kolega Jiří Štětina do 17.45 hodin, ale to už myslím bylo konstatováno.

 

Nyní tedy budeme pokračovat v přerušeném jednání, a to vystoupením v podrobné rozpravě.

 

3.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 458/2000 Sb., o podmínkách
podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně
některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů,
a další související zákony
/sněmovní tisk 351/ - druhé čtení

První přihlášenou v podrobné rozpravě je paní poslankyně Olga Havlová. Prosím, paní poslankyně, máte slovo.

 

Poslankyně Olga Havlová: Děkuji za slovo, pane předsedající. Dámy a pánové, já bych se pouze chtěla přihlásit ke svému pozměňovacímu návrhu, sněmovní dokument 2031, tisk 351. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Budeme pokračovat v podrobné rozpravě. Pan poslanec Jiří Štětina je omluven? Ne. To je podrobná rozprava, pane poslanče. Stahuje, dobře.

Pan poslanec Karel Šidlo. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Karel Šidlo: Děkuji za slovo. Vážený pane místopředsedo, členové vlády, vážené kolegyně, kolegové, dovolte mi jenom velice stručně se v podrobné rozpravě přihlásit k podanému pozměňovacímu návrhu, který je náležitě odůvodněn ve sněmovním dokumentu 2033. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP