(9.10 hodin)

 

Místopředsedkyně PSP Jaroslava Pokorná Jermanová: Já děkuji. Táži se, zda se ještě někdo hlásí s návrhy na změnu programu. Není tomu tak. Vypořádáme se tady s předloženými návrhy hlasováním. První návrh byl návrh pana poslance Sklenáka, za prvé vyřadit body 16. a 17. z programu schůze, a druhý byl po pevně zařazených bodech projednat bod 48, sněmovní tisk 959, o pedagogických pracovnících. Dne 6. 12., je-li tomu tak. Na základě požadavku předsedy klubu TOP 09 budeme hlasovat o těchto bodech jednotlivě.

V tuto chvíli zahajuji hlasování o bodu 1 a to je vyřazení bodu 16 a 17 z programu schůze. Zahajuji hlasování. Kdo je pro, zmáčkněte tlačítko, zvedněte ruku.

Vy chcete 16 a 17? Ano, dobrá. Tudíž anuluji toto hlasování a budeme hlasovat ve třech krocích.

 

Poprvé budeme hlasovat o vyřazení bodu 16 z programu schůze.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 51, do kterého přihlášeno 144 přítomných, pro 109, proti 7. Návrh byl přijat.

 

Nyní budeme hlasovat o vyřazení bodu 17 z programu schůze.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro, zmáčkněte tlačítko, zvedněte ruku. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 52, do kterého přihlášeno 144 přítomných, pro 99, proti 7. Návrh byl přijat.

 

Nyní budeme hlasovat o zařazení bodu 48 na 6. 12. po pevně zařazených bodech. Je to tisk 959 a je to zákon o pedagogických pracovnících.

Zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro, zmáčkněte tlačítko, zvedněte ruku. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 53, do kterého přihlášeno 144 přítomných, pro 123, proti 11. Návrh byl přijat.

 

Nyní budeme hlasovat o návrhu předsedy klubu ANO pana poslance Faltýnka a to je zařazení bodu číslo 4, vládní návrh zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní, sněmovní tisk 868, druhé čtení, na úterý 6. 12. jako první bod jednacího dne před již zařazené body.

Já zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro, zmáčkněte tlačítko, zvedněte ruku. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 54, do kterého přihlášeno 145 přítomných, pro 111, proti 11. Návrh byl přijat.

 

A nyní se hlasováním vypořádáme s návrhem pana poslance Zahradníka na vyřazení již zařazeného bodu z pořadu schůze, a to je bod 187, sněmovní tisk 501, vládní návrh zákona o ochraně přírody a krajiny.

Já zahajuji hlasování a táži se, kdo je pro, zmáčkněte tlačítko, zvedněte ruku. Proti?

Hlasování končím. Je to hlasování s pořadovým číslem 55, do kterého přihlášeno 146 přítomných, pro 37, proti 66. Návrh byl zamítnut.

 

Tímto jsme se vypořádali s návrhy na úpravu programu schůze. Do stenozáznamu prosím uvést, pan poslanec Kostřica hlasuje dnes s náhradní kartou 61, pan poslanec Vondráček s kartou 31 a paní poslankyně Bohdalová s kartou číslo 15.

 

Nyní tedy přistoupíme k projednávání bodu

 

187.
Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 114/1992 Sb.,
o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů
/sněmovní tisk 501/ - třetí čtení

Tímto sněmovním tiskem jsme se zabývali dne 1. července, kdy jsme jej přerušili. Rozprava byla ukončena. Prosím, aby místo u stolku zpravodajů zaujal za navrhovatele ministr životního prostředí Richard Brabec a zpravodaj garančního výboru, výboru pro životní prostředí, poslanec Robin Böhnisch.

V pátek 1. července bylo přerušeno závěrečné slovo navrhovatele ministra životního prostředí Richarda Brabce. Táži se, zda má pan ministr zájem o pokračování. Není tomu tak. Zeptám se pana zpravodaje a zeptám se i pana poslance Klána, dalšího ze zpravodajů, zda mám zájem o závěrečné slovo. Není tomu tak.

Vzhledem k tomu, že byl načten návrh na zamítnutí, budeme nyní hlasovat o tomto návrhu. Ještě než tak učiníme, s přednostním právem předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. Prosím, pane poslanče, máte slovo.

 

Poslanec Zbyněk Stanjura: Hezké dopoledne. Jsem trošku překvapený, že zejména pan zpravodaj mlčí. Teď zrovna ne. Očekával jsem, že pan zpravodaj vystoupí k té vážné námitce, k jeho tzv. legislativně technické úpravě, která žádnou legislativně technickou úpravou není. Než začneme hlasovat, ne o tom zamítnutí, to pravděpodobně neprojde, o těch dalších věcech, tak já bych skutečně stál o stanovisko sněmovní legislativy, protože podrobně to tady vysvětloval Marek Benda v rámci třetího čtení.

Já vám jenom připomenu, že v rámci tzv. legislativně technické úpravy se navrhuje rušit jiný zákon. To v žádném případě není legislativně technická úprava. A jestli takzvaně jako vždycky spěcháte, tak vám garantuji, že pokud to prohlasujete, tak to stejně ze Senátu přijde zpátky a žádný čas nezískáte.

Legislativně čisté, pokud se ten zákon musí zrušit - a má to logiku a já jsem rozuměl tomu zdůvodnění -, nechápu, že ani ministr, ani ministerstvo, ani podporovatel zákona si neuvědomili, že to musí načíst v rámci druhého čtení. Tak legislativně správně je vrátit do druhého čtení, tam to případně načíst a opakovat třetí čtení. Pokud jako velmi často uděláte, že vás to nezajímá, jedeme dál, tak si pak nestěžujte v okamžiku, kdy tento legislativně technický podvod bude označen a cesta tohoto zákona se zkomplikuje.

Říkali jsme to včas, uběhla nějaká doba od rozpravy ve třetím čtení. Místo aby na to někdo zareagoval, tak se tady mlčí a tváříme se, že je úplně normální v rámci legislativně technické poznámky hlasovat o zrušení zákona. Pokud tak to je, předpokládám, že v rámci procedury, pane zpravodaji, budeme hlasovat taky o legislativně technické úpravě pana poslance Marka Bendy, který, aby ukázal na absurditu toho návrhu pana zpravodaje, tak použil také legislativně technickou úpravu a navrhl hlasovat jako legislativně technickou úpravu zrušení zákona o EET. Děkuji. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP