(14.20 hodin)
(pokračuje Okamura)

Nejde o plané varování. Přední islamisté nedávno prezentovali falešnou tvář islámu dokonce i na půdě Karlovy univerzity. Pikantní bylo, že jeden z vystupujících byl Mohamed Al-Tashi, který pochází z Jemenu a kterého před lety skrytá kamera natočila, jak hlásá podporu teroristickým útokům na židovské civilisty a zabíjení cizoložných žen. Kvůli tomuto incidentu se z České republiky odstěhoval, ale vrátil se a dnes, konkrétně minulý týden, opět u nás byl školitelem politického islámu. A tato mezinárodní konference proběhla na Karlově univerzitě minulý týden, a dokonce pod záštitou rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy.

Tato ideologie, tedy islám, je milionkrát nebezpečnější než hitlerovský nacismus. V jejím jménu se vraždí a válčí nepřetržitě více než 13 století. Tato ideologie zničila civilizaci Řecka v Malé Asii a starobylou civilizaci v Egyptě. Římskou civilizaci nezničili Germáni, ale opět islámská okupace Středomoří vedla k pádu největšího impéria těch dob. Evropa následně odolávala po staletí nepřetržitým útokům muslimů ze všech stran a válka muslimů o světovou nadvládu nikdy neskončila. K dobytí Evropy muslimy se otevřeně hlásí i náš údajný spojenec turecký prezident Erdogan. Islám je ideologie války a je pravda, že přináší utrpení a válku i muslimům, kteří se v jeho jménu také vzájemně po století vraždí. Islámskou ideologii nelze srovnávat s křesťanstvím nebo jinými náboženstvími, jelikož zatímco Ježíš hlásá sekulární stát a nenásilí, tak Korán a Sunna jednoznačně přikazují boj všemi prostředky za vítězství islámu na celé planetě a hlásají, že tento boj je nekonečný.

Dámy a pánové, svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, a svoboda islámu končí v momentě, kdy začne popírat naši svobodu a naše práva.

Žádám tedy o pevné zařazení bodu 179, tisk 985, na dnes po pevně zařazených bodech.

 

: Děkuji. Pan poslanec Černoch již vystoupil, takže stahuje. Prosím pana poslance Fiedlera a připraví se paní poslankyně Nováková.

 

: Dobré odpoledne dámy a pánové. Děkuji za slovo, pane předsedo. Já bych opět znovu navrhl pevné zařazení sněmovního bodu číslo 195, to je sněmovní tisk 1074, zákon o investičních pobídkách, který řeší tolik zmiňované a diskutované zdanění korunových dluhopisů. Já věřím, že už koalice se dohodla, ujasnila si tyto věci. V podstatě byl to jeden z bodů, který přispěl k vyvolání vládní krize. Všichni byli proti, všichni kritizovali tento stav, že mnoho firem využilo tuto díru, která je v zákoně, a navrhovali, aby se s tím něco řešilo tak, jako bývalý pan ministr Babiš současně také podal návrh na řešení této záležitosti. Já věřím, že nový pan ministr financí se již seznámil s touto problematikou a v duchu jeho prohlášení, že má eminentní zájem na výběru daní, jedná se o řádově desítku miliard do státního rozpočtu, že tento návrh bude konečně podpořen. V minulém hlasování bylo vidět, které poslanecké kluby nemají zájem o podpoření tohoto návrhu. Paradoxně a překvapivě pro mne to byl i poslanecký klub sociální demokracie, který vlastně s touto kritikou přišel, nicméně v hlasování, stejně jako poslanecký klub ANO, který se také zaštiťoval tím, že má zájem řešit tuto problematiku, hlasoval proti. Tak já věřím, že tentokrát již poslanecké kluby ve Sněmovně dostojí tomu, že ve svém hlasování projeví také to, co veřejně prezentují a že odstraníme jednoznačně do budoucna to, aby korunové dluhopisy nepodléhaly zdanění. Opakuji, že tím vůbec nehodlám a nemíním řešit to, co bylo předmětem jednání rozpočtového výboru. To ponechávám další diskusi, ale nový návrh, který jsem podal, jednoznačně stanovuje, že u korunových dluhopisů nebude možno využít vyhnutí se placení daní. Navrhuji to, pane předsedo, ve dvou alternativách. Jedna jako první bod po prvních čteních ve středu 7. 6., a jednak jako bod po již navržených bodech, myslím, že by to měl být bod pátý nebo šestý ve středu po pevně zařazených bodech po třetích čteních. Děkuji.

 

: Děkuji. Prosím paní poslankyni Novákovou a připraví se paní poslankyně Černochová.

 

: Dámy a pánové, zatímco my stále váháme, zatímco paní ministryně - ještě ministryně - školství je přesvědčena, že to je zbytečné, já se znovu pokouším apelovat na vás a požádat vás, abychom předřadili bod číslo 156, který se týká novely školského zákona, za pevně zařazené středeční odpolední body. Čili ve středu odpoledne za pevně zařazené body, které teď schválíme, abychom zařadili sněmovní tisk 858, který je teď jako bod číslo 156.

Domnívám se, že všichni víte, o co se jedná. Jedná se o to, aby se Česká republika přestala řadit k pasivním státům, které čekají, ale aby se zařadila k zemím, které vědí, co je důležité, a jak pro některé pevné postoje, pro pevné zásady, tak pro rozumnou míru tolerance a otevřenosti vždycky je důležité, abychom věděli, kdo jsme a k jaké kultuře patříme. Není to návrh jenom můj. Je už to rok starý návrh. Je to také návrh poslanců pana Jiřího Miholy, paní prof. Heleny Válkové, pana doc. Bohuslava Svobody, pana Petra Kořenka, pana Marka Černocha, pana ministra Daniela Hermana, pana ministra Pavla Bělobrádka, pana ministra Mariana Jurečky, pana Jana Bartoška, pana Marka Bendy, pana Ondřeje Benešíka, paní Martiny Berdychové a dalších a dalších. Prosím o zařazení. Myslím si, že to nebude nijak rušit.

Prosím o předřazení bodu číslo 156 za pevně zařazené schválené body na středu odpoledne. Děkuji.

 

: Děkuji. Prosím paní poslankyni Černochovou a připraví se pan poslanec Luzar.

 

: Děkuji, pane předsedo. Hezké odpoledne, dámy a pánové. Mám několik proseb na změnu programu této schůze. Za prvé bych si dovolila navrhnout vyřazení tisku 495 z programu schůze. Jedná se o vládní návrh zákona o bezpečnostní činnosti a o změně souvisejících zákonů. Jsou to ty bezpečnostní agentury, které byly několikrát diskutovány na výborech a na kterých není shoda na této změně ani v rámci vládní koalice, takže si myslím, že je úplně zbytečné, abychom se tímto návrhem zákona na konci volebního období zabývali.

Dále si dovoluji navrhnout pevné zařazení na středu po pevně zařazených bodech, a to návrhu poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon číslo 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, ve znění ústavního zákona číslo 300/2000 Sb. Je to sněmovní tisk 1021. Byli bychom po tom zařazení ve druhém čtení.

Jak řada z vás ví, v minulém týdnu zasedal ústavněprávní výbor, který doporučil všemi hlasy kromě jedné zdržené kolegyně, doporučil všemi hlasy se touto normou zabývat, tuto normu schválit. Nebyly tam ani pozměňovací návrhy, jak na ústavněprávním výboru, tak na bezpečnostním výboru. Myslím si, že nám to skutečně nezabere příliš mnoho času, tak abychom nechali tento zákon projít z druhého do třetího čtení.

Dále si dovoluji navrhnout nový bod schůze, a to sněmovní tisk číslo 1094. Je to návrh poslanců Martina Sedláře, Martina Stropnického, Jany Černochové, Davida Kádnera a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon číslo 585/2000 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování, tzv. branný zákon, ve znění pozdějších předpisů, a zákon číslo 45/2016 Sb., o službě vojáků. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP