Středa 27. června 2018, stenozáznam části projednávání bodu pořadu schůze

Předcházející část projednávání bodu pořadu schůze

 

(pokračuje Radek Vondráček)

13.
Návrh poslanců Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na vydání
ústavního zákona o celostátním referendu a o změně Ústavy České republiky
/sněmovní tisk 35/ - prvé čtení

V obecné rozpravě zazněl jak návrh na vrácení k dopracování, tak návrh na zamítnutí. Podle jednacího řádu budeme nejprve hlasovat návrh na vrácení návrhu navrhovateli k dopracování. Ten podal 27. února na 7. schůzi pan místopředseda Pikal. Doufám, že všichni víme, o čem hlasujeme. O tisku 35. Ano. Odhlásím vás. Poprosím vás, abyste se znovu přihlásili.

 

Pro jistotu zopakuji, budeme hlasovat v tuto chvíli v bodě 13 o sněmovním tisku 35, návrhu poslanců SPD, a hlasujeme o vrácení navrhovateli k dopracování.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro tento návrh. Kdo je proti?

Hlasování pořadové číslo 25, přihlášeno 155, pro 58, proti 31. Návrh na vrácení přijat nebyl.

 

Nyní budeme hlasovat návrh na zamítnutí předloženého návrhu, který předložil 26. června na 16. schůzi pan poslanec Dominik Feri.

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro zamítnutí tohoto návrhu. Kdo je proti?

Hlasování pořadové číslo 26, přihlášeno 156, pro 63, proti 30. Ani tento návrh nebyl přijat.

 

Budeme se tedy zabývat návrhem na přikázání výborům k projednání. Nejprve rozhodneme o garančním výboru. Organizační výbor navrhl přikázat předložený návrh k projednání ústavněprávnímu výboru jako výboru garančnímu. Navrhuje někdo jiný výbor jako garanční? Nikoho nevidím. Budeme tedy hlasovat o garančním výboru.

 

Zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro návrh, aby garančním výborem byl ústavněprávní výbor u tohoto tisku. Kdo je proti?

Hlasování pořadové číslo 27, přihlášeno 158, pro 149, proti 8. Tento návrh byl přijat. Konstatuji, že návrh byl přikázán k projednání ústavněprávnímu výboru jako garančnímu výboru.

 

Organizační výbor nenavrhl přikázat dalšímu výboru k projednání. Ptám se, zda je zde nějaký návrh na přikázání jinému výboru než ústavněprávnímu. Nikoho nevidím. Tím pádem jsme vyčerpali veškerá hlasování k tomuto bodu. Děkuji. Končím první čtení tisku 35.

 

Nyní bod 14.

Aktualizováno 1. 9. 2020 v 16:47.
Přihlásit/registrovat se do ISP