Středa 5. června 2019, stenozáznam části projednávání bodu pořadu schůze

(pokračuje Tomio Okamura)

186.
Návrh Poslanecké sněmovny na volbu kandidátů
na členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů

Opět druhé kolo. První kolo proběhlo dne 26. dubna na 28. schůzi Poslanecké sněmovny. A já prosím předsedu volební komise poslance Martina Kolovratníka, aby zopakoval kandidáty, kteří postupují do druhého kola.

 

Poslanec Martin Kolovratník: V této volbě jsme již, když to sečtu, čtyřikrát nebyli úspěšní. Proběhly už tedy dvě dvoukolové volby. K datu 19. března skončil pětiletý mandát panu Zdeňku Bártovi a za několik dnů 18. června skončí mandát v této radě panu plukovníku Eduardu Stehlíkovi, o čemž nás Senát informoval dopisem. Z toho důvodu byla vyhlášena nová lhůta nové nominace.

Na tato tedy dvě neobsazená místa jsou nominováni tři kandidáti. František Bublan za sociální demokracii, Jiří Padevět za hnutí STAN a Mikuláš Pešta, kterého navrhl poslanecký klub Pirátů.

Jak bylo řečeno, 26. dubna proběhlo první kolo první volby. Nikdo nebyl zvolen, a jsme tedy v druhém kole. Tady je ta situace malinko odlišná. Do druhého kola postupují všichni kandidáti, protože my je pouze postupujeme Senátu a Senát teprve bude vybírat z kandidátů, které jsme navrhli, kteří získali nadpoloviční počet hlasů.

Na volebních lístcích tedy uvidíte ona tři zmíněná jména. Teoreticky můžete označit všechna tři jména pro volbu a postoupení do Senátu. Opět je to druhé kolo. Rozprava není. Prosím o přerušení bodu.

 

Místopředseda PSP Tomio Okamura: Ano. Rozprava se nevede, byla již ukončena a já přerušuji jednání na tajnou volbu. Další bod, jedná se o

 

Následující část projednávání bodu pořadu schůze

Aktualizováno 1. 9. 2020 v 16:47.
Přihlásit/registrovat se do ISP