(Jednání pokračovalo v 16.30 hodin.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, je 16.30. Takže já vás zde vítám po odpolední pauze, která byla prodloužena o dvě porady klubů. Budeme pokračovat v dnešním jednání, kdy máme otevřený bod vládní návrh zákona o státním rozpočtu České republiky pro rok 2021. Jedná se o sněmovní tisk 1067. Jsme ve třetím čtení. Projednávání tohoto bodu jsme přerušili v rozpravě před polední přestávkou.

Já prosím, aby místo u stolku zpravodajů zaujala místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová, zpravodajka rozpočtového výboru, poslankyně Miroslava Vostrá. Nicméně hlásí se pan předseda klubu KSČM. Prosím.

(K řečnickému pultíku přichází poslanec Luzar. Mikrofon nefunguje.) Pardon. Prosím. Už to funguje? (Technické problémy trvají. Poslanec Luzar mimo mikrofon žádá o přestávku na jednání klubu KSČM v délce půl hodiny.) Půl hodiny? Půl hodiny.

Dobře. V tom případě, pokud nikdo nemá námitek... Poslanec Skopeček. (Poslanec Skopeček přichází k mikrofonu, technické problémy přetrvávají.)

Tak já budu muset asi vyhlásit nejdříve technickou pauzu, aby nám fungoval mikrofon. Já to zkusím zapnout a vypnout. Prosím.

 

Poslanec Jan Skopeček: Vážené kolegyně, kolegové, já bych poprosil o jednu věc. Všichni víme, proč se berou přestávky klubů. Je to neschopnost koalice se dohodnout. Po hodinách nás tady posouváte. Odpoledne už jsou to tři hodiny. Nemohla by se vládní koalice domluvit předem, že potřebuje na to, aby se sehnaly hlasy, tři, čtyři, pět hodin, nebo týden, já nevím, ale tohle je nedůstojné.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Pan předseda Kalousek.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Chtěl jsem říct něco podobného, kolegové, jako řekl pan poslanec Skopeček. Já chápu, že ta situace není jednoduchá, že vyžaduje čas na kuloárová jednání, ale myslím, že jste na to měli celou noc. A ne nás tady zdržovat. Nenapínejte tu trpělivost příliš, protože jestli to uděláte ještě jednou, tak bychom vám to také mohli péčí opozičních klubů vypřestávkovat až do půlnoci, a neměli byste nic.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Děkuji. Podotknu, že jednací den končí v osm, když na to přijde. Nicméně na žádost poslaneckého klubu KSČM tedy vyhlašuji přestávku v délce půl hodiny do 17.03 hodin. Přeji příjemné jednání klubu.

 

(Jednání přerušeno v 16.33 hodin). ***
Přihlásit/registrovat se do ISP