Autorizováno, neprošlo jazykovou korekturou!
(19.20 hodin)
(pokračuje Vladimír Zlínský)
Nicméně týká se to většiny zemí Evropy nebo Evropské unie, Kupodivu výjimka potvrzuje pravidlo a netýká se to Portugalska, což je zajímavé, a netýká se to až tak moc Bulharska.
Zajímavé je, jaké uvádí ta prezentace, autor té prezentace, jaké uvádí důvody. On neuvádí jeden důvod, proč k tomu došlo. A já musím říct, že ten autor je poměrně odvážný, protože se dotkl jedné věci, o které se nesmí mluvit. A já vám přečtu, jaké uvedl důvody. Uvedl důvod covid, očkování, ekonomická situace, ruská válka a společenské změny. Samozřejmě může to být kombinace všech těchto faktorů, ale určitě to znamená, že bychom měli podporovat další výzkum v tomto směru, abychom na to odpověděli. Zvlášť když jsem řekl, že ta tendence trvá i v tomhle roce, a pokud ta tendence bude trvat ještě několik let, tak se dostaneme na úroveň těch zemí v jihovýchodní Asii, které jsem tady zmínil. To znamená Jižní Korea 0,71 - to je snad nejnižší míra plodnosti na světě, co jsem našel.
Problémy s tímto si uvědomují vrcholní zástupci Evropské unie. Já je tady už nebudu jmenovat, ať nezdržuji, kteří tvrdí, že Evropská unie je na pokraji demografické revoluce, která vyžaduje hluboké přehodnocení našich institucionálních, politických, ekonomických a kulturních rámců. Ale jejich řešení je stejně sebezničující jako všechny její kroky v řešení tohoto problému. Tito zástupci EU tvrdí, že bez migrantů nemůžeme žít a vidí v ní (?) jediné možné řešení tvrdíce, že nepomáhají ani prorodinná opatření, která v minulosti porodnost udržovala, jako například dobrá a dostupná péče o děti.
Dále razí tezi, že je nepravděpodobné, že by se trend počtu narozených dětí podařilo zvrátit. Lepší vzdělání a nezávislost dle nich znamenají, že ženy ztratily povinnost se rozmnožovat. Míra úhrnné plodnosti v EU klesla v roce 2022 na 1,46; v roce 2023 oscilovala kolem 1,4 - takže vidíme tam ten pokles. Přičemž ve Španělsku dosahovaly hodnoty 1,16, v Itálii 1,24, v Polsku 1,29. A to jsou, jak jsem říkal, státy ještě mezi slepými jednookým králem, jelikož ta úhrnná plodnost v Jižní Koreji je 0,71. Zajímavé je, že v Jižní Koreji se ženy odmítají vdávat a dokonce odmítají mít partnera, a proto zůstávají bezdětné. Tak to už je skutečně zvláštní, protože se ptám, jestli skutečně nedochází k tomu, že ten život v současných podmínkách nějakým způsobem neovlivňuje rozmnožovací, reprodukční a mateřský pud.
Z tohoto pohledu se jeví jako zcela sebedestruktivní to, že v předchozích letech se nevěnovala téměř žádná pozornost zvýšení porodnosti původní populace a spoléhalo se naivně na migraci, která měla plnohodnotně nahradit vymírající část původní populace. Je nepochopitelné, na základě jakých úvah ti, kteří lákají migranty na hojné sociální dávky a otevřeli stavidla nelegální migraci, došli k názoru, že tyto osoby, které nechtějí přijmout zpět ani jejich zdrojové země, se stanou ekonomicky aktivní silou a ne ekonomickou sociální a bezpečnostní hrozbou pro přijímající vymírající rozvinuté společnosti. A vše nakonec neskončí velkým nahrazením původní populace, a to včetně eliminace většiny charakteristických pozitivních prvků současných rozvinutých společností.
Dalším sebedestrukčním prvkem rozvinutých společností je podpora jako houby po dešti vznikajících genderových entit v rámci genderové fluidity, která je pravděpodobně také daní za vysoký životní standard rozvinutých společností.
Bohužel další přirozené rozmnožování těchto entit jedinců se nejeví jako moc pravděpodobné. Já už jsem o tom mluvil, já se rád nechám poučit, pokud je tady nějaký odborník na tuto problematiku, jakým způsobem tedy míní podpořit tu reprodukci naší společnosti.
Často je veřejně podporováno přímo uvažování, že nemít děti v populaci vyspělých zemí přímo pomáhá chránit ekosystémy na trpící a umírající planetě Zemi. Já neříkám, že je to většinový pohled na problematiku, ale mezi mladými lidmi se také vyskytuje. Že je to správné a odpovědné chování zvláště u bílé rasy, u bílé populace, která údajně zavinila současnou environmentální krizi a klimatické změny, a tedy si zaslouží vymřít a zmizet z povrchu planety. Nikde se ovšem nedovíme pravý opak, že pokud degeneruje či vymře obyvatelstvo vyspělých zemí, je velké riziko ztráty mnoha technologických vymožeností, které jsou základem současné prosperity, a jejich ztrátou dojde k rozpadu světové bezpečnostní stability. Paradoxně ty generace, které propagují výše zmíněné myšlenky, budou s velkou pravděpodobností obětí svých bludů a své pošetilostí.
Pokud se nemýlím, tak předpokládané těžké časy s existencionálními problémy by měly toto racionální uvažování u následujících populací opět obnovit. Pravda je taková, že v krizových situacích se lidské skupiny a společnosti dokázaly v minulosti semknout a v některých případech, podotýkám ne vždy, i velké obtíže překonat a přežít, a tím nastartovat další cyklus s počátečním převažujícím racionálním a kreativním myšlením a chováním včetně dostatečného rozmnožování vedoucího k nové rovnováze a stabilitě na kvalitativně vyšší úrovni společnosti.
Je nejvyšší čas se nad současnými nepříznivými populačními trendy zamyslet a začít se chovat co nejvíce racionálně, tedy aktivně podpořit porodnost původní pracující populace jak ekonomickými stimuly, tak i informační PR kampaní masmédii hlavního proudu, o nutnosti těchto opatření k zajištění stability důchodového systému a také další ekonomické prosperity a případně i přežití naší společností.
Pokud se to nepodaří, potom další variantou je zánik naší společnosti, kultury, případně i genů, a překrytí zákonitě kulturou jinou a jinými geny. Bohužel toto je varianta, která se v minulosti několikrát opakovala, a bylo by bláhové si myslet, že nastal konec dějin a co se stalo mnohokrát, se již nemůže opakovat.
Já bych se tady ještě chtěl vyjádřit k tomu prodlužování doby dožití. Já tady nebudu zmiňovat, co už tady bylo mnohokrát řečeno, už to tady zmínili mnozí. Já bych tady jenom podpořil myšlenku toho, že my vlastně žijeme v porovnání s předchozími generacemi - určitě máme lepší životní, jak se říká - životní blahobyt, jak bych řekl, žijeme ve větším blahobytu. Ale ptejme se, jestli je ten blahobyt zdravý hlavně pro tu část populace, která prosím má hlouběji do kapsy.
A pak bych zmínil tady to, k čemu to vede, pokud ta populace prostě přijímá nevhodnou vysokokalorickou stravu, má nedostatek pohybu, požívá alkohol, kouří, případně někteří užívají drogy. Já říkám, starší populace, to je spíš mladší. ***