Neprošlo jazykovou korekturou, neautorizováno!


(10.50 hodin)
(pokračuje Hubert Lang)

Podle informací CDU se návrh zákona stane stěžejním nástrojem pro zajištění reálných změn na rozdíl od dosavadních usnesení, která jsou často jen nějakou výzvou k potenciální akci. Návrh zahrnuje mimo jiné plošné odmítání všech migrantů na německých hranicích, pokud přicházejí z bezpečných zemí, a posílení pravomoci zajištění deportací. Podle aktuálního průzkumu tento plán podporuje víc jak 66 % německých občanů, kteří požadují okamžité a přísné kroky proti nelegální migraci. Merz, který čelil kritice za údajnou symbolickou politiku, zdůraznil, že návrh zákona je důkazem vážnosti jeho úmyslu, nestačí předkládat usnesení, je třeba přistoupit k legislativním změnám.

Bavorská CSU, která je partnerskou stranou CDU, sehrál klíčovou roli při přípravě tohoto legislativního návrhu. Bavorský premiér Markus Siegel a ministr vnitra Joachim Herrmann rovněž prosazují další zpřísnění, včasné omezení práva na azyl a zákaz odvolání u zamítnutí žádostí. Musíme zajistit, že osoby s dvojakým občanstvím, které se dopustí trestné činnosti, případně přijdou o německé pasy.

Proč to tady říkám? Já jsem interpeloval minulý týden pana ministra vnitra Rakušana, kdy dlouhodobě se neshodneme v této oblasti, vůbec toho přijatého migračního paktu, té problematiky, vlastně migrace jako takové. Já jsem k tomu reagoval na svém Facebooku, kde jsem, říkám zajímavý článek o Německu, a změna pohledu na migraci, tedy zejména na tu nelegální migraci, či změna pohledu na migraci na migranty, jež se dopouštějí protiprávního jednání v Německu či nerespektují místní zákony. Nejvíce mě zaujalo to, že Německo říká, že opět zavede kontroly na všech státních hranicích. Německo si to ovšem může dovolit, píši dál na svém Facebooku, a to z toho důvodu, že to je vlastně možná jejich poslední a zoufalý krok k ochraně vlastních občanů, a to z několika důvodů. Německo si totiž oproti české policii zachovalo takzvanou živou sílu, to znamená dostatečné počty policistů, kteří mohou ihned začít tyto návrhy politiků realizovat. Policisty si zachovali, kteří mají specializaci na hraniční kontrolu a cizineckou problematiku. Nechalo si budovy, nechalo si datové spojení, nechalo si zastřešení. A je tedy jednoduché potom tyto věci tam začít opět praktikovat. To ovšem neplatí pro českou policii. Co se stalo vlastně tehdy, když jsme vstoupili již do Schengenu? My jsme si vlastně: za prvé zlikvidovali tu naši živou sílu, to znamená, v současné době nemáme dostatečné počty policistů, kteří by byli schopni realizovat něco obdobného jako Německo, pokud by zavedlo, a to tady ti kandidáti na kancléře jasně deklarují, že by znovu zavedli teda znovu kontrolu na německých státních hranicích. My nemáme vlastně ty protějšky, nemáme vlastně vybudovaná ta stanoviště, ta stanoviště jsme prodali, jsou tam různé free shopy, jsou tam různé prostě obchůdky často Vietnamců a podobně.

Ti policisté nám odešli a ty policisty nemáme. Já, prosím vás, na toto dlouhodobě upozorňuji, dlouhodobě se tady potýkáme s panem ministrem vnitra Rakušanem, dlouhodobě se snažím prostě ho přimět k tomu, aby zvýšil počty policistů nově nastupujících do služby cizinecké policie i s náběhem toho migračního paktu na podzim 2026. Proto vás, kolegové, kteří jste tady zbyli, žádám, zda bychom tento bod nemohli dnes otevřít a nemohli jsme se o tom pobavit. V této věci jsem vlastně interpeloval několikrát pana ministra vnitra Rakušana. On mi vlastně odpovídá v tom krátkém interpelačním čase. Já bych potřeboval tuto věc tady otevřít i v souvislosti s těmito články, které se tady objevují. A prosil bych, pane předsedající, zda bychom tento bod mohli zařadit dnes jako od první? Děkuji.

 

Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Také děkuji. Já to jenom zopakuji, vážený pane poslanče, dnes jako první bod Migrační pakt a jeho implementace, příprava bezpečnostních složek České republiky na jeho přijetí. Dobře, děkuji moc. V tuto chvíli pokračujeme dál. Další, kdo je přihlášený, je pan poslanec Jiří Kobza. Prosím, pane poslanče, vašich pět minut.

 

Poslanec Jiří Kobza: Děkuji, pane předsedající. Já mám tři body, tak doufám, že to bude 15 minut.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte mi, abych navrhl zařadit na program dnešní schůze návrh poslanců hnutí SPD na změnu zákona č. 40/2009 Sb. trestního zákoníku, sněmovní tisk číslo 13, který už leží v pořadí takových odhadem sedm let. Jde o návrh na zákaz propagace a šíření nenávistných ideologií. To je náš jakožto zákonodárců velký dluh směrem k odstranění nedostatků platné podoby zákona, která neřeší otázku veřejného šíření ideologií propagujících nenávist ke skupinám osob na základě jejich rasy, pohlaví, víry, národnosti či jiných společných charakteristik. Je načase napravit tento nedostatek a do znění zákona doplnit za termín hnutí dvě slova: anebo ideologii. Nejde totiž zdaleka pouze o nyní známé nenávistné ideologie, které již reálně existují, ale jde i o takové ideologie, které jsou známé méně, o kterých možná ještě nevíme, o ideologie, které k nám mohou být importovány v budoucnosti zvenčí, anebo dokonce o takové ideologie, které mohou teprve vzniknout, ať již se budou ukrývat pod nejrůznějšími sofistikovanými ismy. Dejme proto naší policii, státnímu zastupitelství i soudům účinný nástroj k tomu, aby se mohli s šiřiteli nenávistných ideologií vypořádat podle práva nyní i v budoucnosti. Dejme takovým šiřitelům jasný signál, že zde narazí na zákon, a s takovými s nimi bude i jednáno. Je to náš závazek vůči občanům, vůči voličům a v tomto ohledu, že budeme dbát o bezpečnost této země. Naši občané si bezpochyby bezpečí zaslouží, protože pokud nějaká ideologie vyzývá k nenávisti, musíme se před ní mít na pozoru a musíme mít účinný zákon, který nám včas umožní se jí postavit.

Zdaleka tedy nejde o selektivní postihování islámu, jak je nám občas podsouváno, jakkoliv islám mezi tyto nenávistné a nebezpečné ideologie nepochybně patří. Patří mezi ně stejně jako třeba nacismus a jakékoliv další ideologie vyzývající k násilí a nenávisti vůči určitým skupinám osob. Islám není pouze náboženství, jde o velmi komplexní ideologii, která řeší do nejmenších detailů i osobní život muslimů a jejich vztah k nevěřícím, která obsahuje metodiku expanze do nemuslimských zemí formou jejich islamizace. Tato doktrína dobývání západu se v poslední době označuje jako politický islám podle imáma Chomejního. Připomeňme zde jeho jedno nařízení, které se táhne celým islámským učením. Nepřizpůsobení se prostředí ani hostitelské zemi, neintegrování se, přes přesvědčení o nadřazenosti muslimů nad bezvěrci a jinověrci, takzvanými kafíry. Dále je zde povinnost islamizace neislámských zemí, jejich ovládnutí s využitím všech nástrojů, prostředků a všech benefitů, které v očích islamistů jsou označovány jako slabosti toho systému, který zde máme, který se nazývá demokracií. Je rozdíl mezi vzletnými krásnými slovy některých takzvaných islamologů a přínosu islámu pro kulturu a Evropu a krutou realitou, kterou vidíme nejenom na Středním východě a severní Africe, v islámských zemích rozervaných občanskými válkami, ale také v západní Evropě. Ta se nyní nachází sevření bezvýchodné situace mezi brutálním násilím a terorem vyvolaným hromadnou ilegální islámskou migrací a politickou korektností jejich vedení. Poučme se z chyb našich sousedů a neochraňujme ty, kteří nás chtějí zničit. Nestojí přece tolik námahy podívat se, jak vypadá situace v západních zemích od nás, kde islamisté poznenáhlu v určitých oblastech přebírají moc, kde vznikají muslimské enklávy pod nadvládou práva šaría a jeho vymahačů a vykonavatelů, a kam se místní obyvatelé, tedy ti původní Evropané, obávají chodit.

Je otázkou, jak dlouho a jak dalece chce ještě západní Evropa ustupovat a jestli vůbec má kam couvat a jestli k tomu má právo a souhlas. Já bych jenom připomněl jména českých obětí islámského terorismu v těch zbývajících vteřinách. Petr Kořán, Ivo Žďárek, Pavel Hrůza, Naďa Čižmárová, Lenka Civínová. Měli smůlu, že byli ve špatný moment na špatném místě. Nedovolme to tady u nás.

 

Místopředseda PSP Aleš Juchelka: Čas, pane poslanče. (Poslanec Kobza: To byl ten první, ano?) Takže v tuto chvíli to zopakuju, ano, je to sněmovní tisk číslo 13, trestní zákoník, ano, je to číslo bodu 63. Nicméně mi ještě tady chybí, na kdy ho chcete zařadit?

 

Poslanec Jiří Kobza: Já bych ho prosil zařadit na dnešek, protože se jedná o velmi aktuální záležitost. Vzhledem k vlně vražd a teroru, která probíhá v západní Evropě, tak se domnívám, že bychom ho měli zařadit jako první bod na dnešní jednání. ***




Přihlásit/registrovat se do ISP