Senát Národního shromáždění R. Č. r. 1921.

I. volební období.

3. zasedání.

Tisk 900.

Odpověď

předsedy vlády

na interpelaci senátora Filipinského a druhů

v příčině oddalování vyvlastnění pozemků velkostatku Lichtensteinského (čís. tisku 739).

Pozemkový majetek knížete Jana II. Lichtensteina jest zabrán státem podle zákona ze dne 16. dubna 1919, č. 215 Sb. z. a n. a. podroben zákonům o pozemkové reformě.

Státní pozemkový úřad zařadil do svého prvního pracovního programu tyto objekty ze jmenovaného pozemkového, majetku z velkostatku Moravské Třebové dvory Trnávku, Suchý Dvůr, Rozstání, Umírazků, Útěchov, z velkostatku Bučovic dvory Mouřínov, Nemochovice, Nemotice, celý velkostatek Zábřeh, celý velkostatek Úsov, z velkostatku Plumlov dvory Krumsyn a Ptení, z velkostatku Křtiny dvory Pozořice, Kovalovice, Šumice, z velkostatku Uherský Ostroh dvory Hluh, Kobeřice, Kunovice, z velkostatku Břeclava-Lanžhost celý velkostatek, rovněž celý velkostatek Šternberk, Rumburk, Krňov, z velkostatku Kounice dvory Tejnice, Mochov, Velké a Malé Nehvizdy, Černíky, Tlustofousy, Horoušany, Vyšerovice, z velkostatku Lanškroun dvory Horní a Dolní Libchavy, Dlouhou Třebovou, Parník, Dobrouč-Scheibe, z velkostatku Černý Kostelec dvory Komorec, Bohumil, Tismice, z velkostatku Rataje dvory Nový Dvůr a Kozojedy, z velkostatku Radim dvory Tatce, Třeboule-Broučkov a z velkostatku Uhříněves dvory Škvorec a Zděbrudy.

Pracovní program státního pozemkového úřadu byl sdělen s veřejnosti již v měsíci květnu 1921, a není tudíž důvodu k nějakému opatření, aby státní pozemkový úřad pamatoval ve svém pracovním programu na převzetí velkostatků Lichtensteinských.

V Praze, dne 18. července 1921.

Černý v. r.,

předseda vlády.


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP