Senát Národního shromáždění R. Čs. r. 1922.

I. volební období.

5. zasedání.

Tisk 1401.

Usnesení poslanecké sněmovny

o návrhu poslanců J. Dubického, Jos. Vraného, Nejezchleb-Marchy a soudr. (tisk 3473) a vládním návrhu zákona (tisk 3695)

o obnově prozatímního vnuceného pachtu (tisk 3742).

Poslanecká sněmovna Národního shromáždění republiky Československé schválila ve 158. schůzi dne 28. června 1922 tuto osnovu zákona:

Zákon

ze dne . . . . . . . . . . . . . . 1922

o obnově prozatímního vnuceného pachtu.

Národní shromáždění republiky Československé usneslo se na tomto zákoně:

§ 1.

Pacht (podpacht) pozemků zabraných státem dle zákona ze dne 16. dubna 1919, č. 215 Sb. z. a n., uzavřený na základě § 63 zákona ze dne 30. ledna 1920, č. 81 Sb. z. a n., na dobu kratší než šesti let, obnovuje se na další pachtovní dobu až do úhrnné pachtovní doby šestileté i proti vůli propachtovatele (vlastníka, pachtýře).

§ 2.

Pro obnovený pacht platí podmínky dosavadního pachtu.

§ 3.

Nehodlá-li pachtýř pachtovaného pozemku nadále podržeti, jest povinen učiniti o tom nejpozději 2 měsíce před ukončením pachtu oznámení propachtovateli a obvodové úřadovně Státního pozemkového úřadu prostřednictvím obce, v jejímž obvodu se pachtovaný pozemek nachází.

Propachtovatel jest povinen uvolněný pozemek propachtovati na dobu obnovy pachtu za podmínek pro obnovení pachtu osobě, kterou jemu určí Státní pozemkový úřad (obvodová úřadovna) po slyšení návrhu obce, která při přídělu onoho pozemku dle § 63 dříve spolupůsobila.

§ 4.

Předpisy zákona ze dne 8. dubna 1920, č. 329 Sb. z. a n., o výpovědi osobám hospodařícím zůstávají nedotčeny i v případech obnovy pachtu podle tohoto zákona.

K obnově pachtu dle § 1 není třeba souhlasu Státního pozemkového úřadu ani jiného dozorčího úřadu.

§ 5.

Tento zákon působí ode dne vyhlášení.

Provésti jej ukládá se všem ministrům.

 

Tomášek, v. r.,

předseda.

Dr. Říha, v. r.,

sněm. tajemník.

B. Bradáč, v. r.,

zapisovatel.


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP