Poslanecká sněmovna N. S. R. Č. 1931.

III. volební období.

4. zasedání.


1065.

Návrh

poslanců Ferd. Richtra, Fr. Langra, dra Stránského, C. Malého a druhů

na zařazení obce Bílovice n. Svitavou do vyšší třídy činovného.

Podepsaní navrhují:

Poslanecká sněmovno, račiž se usnésti:

ťVládě se ukládá, aby vzhledem k mimořádným poměrům drahotním přeřadila město Bílovice nad Svitavou (u Brna) do skupiny C činovného státních zaměstnanců na základě zákona čís. 103/1926 §u 12 odst. 7.Ť

Odůvodnění:

Obec Bílovice nad Svitavou zařazena jest do třídy D. Podle posledního sčítání lidu v roce 1930 má 2217 obyvatel. Bílovice jsou známým letoviskem sousedního Brna, v době letní bývá zde většina obyvatelstva z Brna a jiných měst okolních na letním bytě, čímž se stává, že drahotní poměry jsou zde často horší než v Brně. Obec Bílovice jest první železniční stanicí od Brna. Místní obchodníci dováží veškeré životní potřeby z Brna, což má také za následek, že jest zde mnohem dráže. Že drahotní poměry jsou v Bílovicích špatné, jest vidno i z toho, že za Rakouska byl železničním zaměstnancům v Bílovicích vyplácen přídavek brněnských.

Také to, že Bílovice jsou první železniční stanicí od Brna, a bydlí zde celá řada rodin, které v Brně byt dostati nemohou a do Brna za zaměstnáním dojíždějí, zvyšuje nájemné v Bílovicích a v mnohých případech nájemné zde rovná se nájemnému v Brně.

Po stránce formální budiž návrh tento přikázán výboru sociálně politickému a rozpočtovému k ústavnímu projednání.

V Praze, dne 23. dubna 1931.

Richter, Langr, dr Stránský, Malý,

Vaněk, Sladký, Šmejcová, Hatina, Jos. Tůma, Slavíček, dr Patejdl, Polívka, Mikuláš, Stejskal, Lanc, Netolický, Tykal, Fiala, Zeminová, Šeba, dr Moudrý, Knejzlík, Hrušovský, Bergmann, Špatný.


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP