Příloha

PROHLÁŠENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

O PŘIJETÍ ZÁVAZKŮ PLYNOUCÍCH ZE ČLENSTVÍ

V ORGANIZACI PRO EKONOMICKOU SPOLUPRÁCI A ROZVOJ

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY:

Berouc v úvahu Konvenci o Organizaci pro ekonomickou spolupráci a rozvoj ze 14. prosince 1960 (dále jen "Konvence") a dodatkové protokoly čís. 1 a 2 ke Konvenci

Berouc v úvahu článek 16 Konvence, který stanoví, že Rada organizace může vyzvat vládu, která je připravena převzít závazky plynoucí ze členství, aby přistoupila ke Konvenci;

PROHLAŠUJE následující:

1. Uložením Listiny o přístupu ke Konvenci přebírá Česká republika závazky plynoucí ze členství v Organizaci, jakož i hlediska a cíle obsažené ve Zprávě přípravného výboru Organizace z prosince 1960 a přistupuje k aktům Organizace, které budou 4 platnosti v okamžiku uložení Listiny, pokud není stanoveno v tomto Prohlášení a jeho přílohách jinak.

2. Česká republika si přeje učinit k některým aktům, k nimž chce přistoupit následující připomínky:

ŽIVOTNI PROSTŘEDÍ

- Rozhodnutí Rady týkající se vzájemné výměny údajů při hodnocení chemických látek [(C(81)30(Final), novelizované znění]

- Rozhodnutí-doporučení Rady o dodržení zásad správné laboratorní praxe [(C(89)87(Final)]

- Rozhodnutí Rady týkající se minimálního souboru údajů pro hodnocení chemikálií před jejich uvedením na trh [C(82)196(Final)]

Připomínka.

Česká republika bude přijímat údaje členských států OECD, které byly získány souladu s rozhodnutím C(81)30(Final): K uplatňování výše uvedených rozhodnutí Česká republika připravuje zákon o registraci a notifikaci chemických látek a chemických přípravků, který by měl být schválen v roce 1997.

- Rozhodnutí-doporučení Rady o dalších opatřeních na ochranu životního prostředí prostřednictvím omezeni polychlorovaných bifenylů [C(82)2(Final)]

Připomínka:

Současná právní úprava nakládání s PCB není plně v souladu s požadavky tohoto rozhodnutí. Zákon o regulaci výroby, dovozu, vývozu a používání škodlivých chemických látek který bude v souladu s tímto rozhodnutím, by měl být,schválen v roce 1997.

- Rozhodnutí-doporučení Rady o systematickém sledování existujících chemických látek [C(87)90(Final)]

- Rozhodnutí-doporučení Rady o společném sledování a snižování rizika existujících chemických látek [C(90)163/FINAL]

Připomínka:

V současné době nemá Česká republika vytvořenou vhodnou legislativu odpovídající těmto rozhodnutím. Výše uvedený zákon o regulaci výroby, dovozu, vývozu a používání škodlivých chemických látek bude v souladu s těmito rozhodnutími.

- Rozhodnutí Rady o výměně informací o haváriích, jejichž účinky mohou přesahovat státní hranice [C(88)84(Final)]

- Rozhodnutí-doporučení Rady o poskytování informací veřejnosti a o účasti veřejnosti v rozhodovacím procesu týkajícím se prevence a likvidace havárií, při nichž je rizíko úniku nebezpečných látek [C(88)85(Final)]

- Doporučeni Rady o prevenci a likvidaci chemických havárií [C(92)1/FINAL]

Připomínka:

V současné době nemá Česká republika vhodnou legislativu odpovídající těmto rozhodnutím a doporučením. Zákon o prevenci a nápravě škod způsobených průmyslovými haváriemi, který bude v souladu s těmito rozhodnutími a doporučeními, by měl být přijat v roce 1996-7.

- Rozhodnuti Rady o omezení přeshraničního pohybu odpadu určeného pro recyklaci [C(92)39/FINAL]

Připomínka:

V současné době legislativa České republiky vyžaduje kontrolu odpovídající opatřením pro položky patřící do červeného seznamu i pro dovoz a vývoz položek, jejichž pohyb se jinak řídí zásadami oranžového seznamu, jakož i pro dovoz odpadů, které se jinak mohou pohybovat podle zeleného seznamu OECD. Podle nového zákona o odpadech bude Česká republika postupně přesunovat odpady do kategorií z hlediska omezení jejich pohybu přes hranice tak jak jsou stanoveny v tomto rozhodnutí. Orgány České republiky budou průběžně informovat sekretariát OECD o těchto změnách.

FINANČNÍ TRHY

- Doporučení Rady o mezinárodních cenných papírech [C(71)176(Final)]

- Doporučení Rady o přehledu omezení, která členské státy uvalují na portfoliové investice v podobě neregistrovaných a nekótovaných cenných papírů [C(74)61(Final)]

Připomínka:

Podle devizového zákona mohou tuzemci volně nakupovat zahraniční cenné papíry za předpokladu, že se operace uskutečňuje prostřednictvím oprávněných zprostředkovatelů.

FISKÁLNÍ ZÁLEŽITOSTI

- Doporučení Rady o standardním formátu magnetických médií pro automatickou výměnu daňových informací [C(92)50/FINAL]

Připomínka:

Česká republika nemá zaveden systém automatické výměny daňových informací. Pokud v budoucnu takový systém zavede, učiní tak v souladu s tímto doporučením.

- Doporučení Rady o modelové dohodě OECD o provádění simultánních daňových šetření [C(92)81/FINAL]

Připomínka:

Česká správa daní není dosud připravena provádět simultánní daňová šetření. Pokud se v budoucnu Česká republika rozhodne taková šetření provádět, je připravena použít za základ modelovou dohodu OECD.

- Doporučení Rady o modelové dohodě o zdaňování příjmu a kapitálu [C(94)11/FINAL]

Výhrada ke článku 5:

Ačkoliv Česká republika souhlasí s požadavkem v odstavci 1 na definici stálé provozovny, vyhrazuje si právo navrhnout v dvoustranných jednáních specifická ustanovení vysvětlující užití tohoto principu při poskytování služeb během delších časových období.

Výhrada ke článku 9:

Česká republika si vyhrazuje právo nezačleňovat odstavec 2 do svých dohod. Česká republika je však připravena v průběhu negociací tento paragraf přijmout při současném připojení třetího odstavce limitujícího možnost odpovídajícího přizpůsobení pouze v "bona fide" případech.

Výhrada ke článku 12:

Odstavec 1. Česká republika si vyhrazuje právo zdaňovat licenční poplatky u zdroje. Česká republika si rovněž vyhrazuje právo, aby platby za používání nebo práva používat programové vybavení podléhala daňovému režimu, který se bude lišit od režimu pro autorská práva.

Odstavec 2. Česká republika si vyhrazuje právo dodat k odstavci 2 znění "za používání nebo právo používat průmyslové, obchodní nebo vědecké zařízení".

Odstavec 3. Česká republika si vyhrazuje právo navrhnout ustanovení, které bude definovat zdroj licenčních poplatků analogicky jako ustanovení paragrafu 5 článku 11; který pojednává o stejném problému v případě úroku.

Výhrada ke článku 14:

Česká republika si vyhrazuje právo zdaňovat jednotlivce provádějící profesionální služby nebo jiné činnosti nezávislé povahy, budou-li přítomni v České republice po dobu nebo doby překračující v souhrnu 183 dny v jakémkoliv dvanáctiměsíčním údobí, i když nebudou mít k dispozici stálou provozovnu pro provádění takových služeb nebo činností.

POJIŠŤOVNICTVÍ

-- Doporučení Rady o jednotné klasifikaci skupin pojištění uznané dozorčími institucemi členských států [C(83)178(Final)]

Připomínka:

Jednotku klasifikace bude v České republice zaváděna postupně a progresivně v souladu s rozvojem pojišťovacího trhu.

CESTOVNÍ RUCH

- Rozhodnutí-doporučení Rady o politice mezinárodního cestovního ruchu [C(85)165(Final)] novelizované znění]

Výhrada k odstavci b) i) přílohy I:

České celní předpisy povolují cestovatelům dovézt bezcelně, dodatkem ke množství pro osobní potřebu, položky ve stejném množství, jak stanoví odstavec h) i) přílohy 1, s výjimkou kávy a čaje. Káva a čaj mohou být dováženy jako "ostatní zboží ve smyslu odstavce b) iii) přílohy I, a to v rámci hodnotového limitu který pro tuto kategorii stunovuje Česká republika.

Výhrada k odstavci b) iii) přílohy I:

Česká republika povoluje dovoz "ostatního zboží" pouze do hodnoty 3.000 Kč, t.j. přibližně do ekvivalentu 150 účetních jednotek. Jako součást dodatku k Celnímu sazebníku České republiky se v současné-době připravuje zvýšení úrovně na 150 účetních jednotek který bude odpovídat požadavku OECD.

3. Česká republika se hlásí k cílům Kodexu liberalizace běžných neviditelných operací a Kodex liberalizace kapitálových pohybů a je připravena přijmout práva, povinnosti a závazky z nich vyplývající. Česká republika navrhuje učinit výhrady v souladu s odstavcem (b) článku 2 obou Kodex. Texty těchto výhrad jsou uvedeny v přílohách l a II k tomuto Prohlášení. Česká republika vztáhne všechna liberalizační opatření, která spadají do rámce těchto Kodex a která mohou být přijata v rámci Evropské dohody zakládající přidruženi mezi Českou republikou na jedné straně a Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na straně druhé, na všechny členské státy OECD a nebude mezi nimi diskriminovat ani v případě užití ochranných opatření podle Evropské dohody.

4. Česká republika je ochotna připojit se k Deklaraci o mezinárodních investicích a nadnárodních podnicích přijaté vládami členských států OECD 21. června 1976 a doplněné 13. června 1979, 17. května 1984 a 4.-5. června 1991 a je připravena přijmout závazky z ní vyplývající. V souladu se článkem l třetího novelizovaného Rozhodnutí Rady o národním zacházení [C(91)147/FINAL, včetně dodatků] Česká republika navrhuje uplatnit výjimky z národního zacházení. Text těchto výjimek je uveden v příloze III k tomuto Prohlášení. Princip národního zacházení bude uplatňován při transakcích s akciemi privatizovaných podniků a v budoucnu u prodejů majetkových podílů Fondem národního majetku.

5. V případě, že se Česká republika bude chtít zdržet přistoupení k jakémukoliv aktu Organizace, který omylem nebyl zmíněn v odstavci 2, nebo bude chtít k němu učinit poznámku, Česká republika přednese tuto záležitost v Radě Organizace k rozhodnuti nebo k jinému příslušnému úkonu v průběhu dvanácti měsíců ode dne uložení listiny, o přístupu.

6. Česká republika sdílí cíle politiky vyjádřené členskými státy v ministerských deklaracích přijatých v rámci OECD a chce se připojit k těm, které jsou zmíněny v příloze IV.

7. Česká republika má v úmyslu účastnit se aktivit a podílet se na činnosti orgánů s omezeným počtem členů uvedených v příloze V. Česká republika zváží následnou účast v dalších programech, na nichž má společný zájem omezený počet členských států, nebo v programech zabývajících se speciálními otázkami.

Příloha I

Výhrady ke Kodexu liberalizace kapitálových pohybů
Seznam A,Přímé investice:
  
I/A- V dané zemi cizozemcem.
  
 Poznámka: výhrady se vztahují k
  
 i) nákupu akcii bank a akcií burzy cenných papírů, který převyšuje jednu třetinu základního jmění burzy cenných papírů
  
 ii) nákupu nemovitostí pobočkami podniků, jež jsou považovány za cizozemce;
  
 iii) zahraniční účasti v organizacích poskytujících auditorské služby, pokud přesahuje 40 procent jejich základního jmění; tato výhrada přestane platit 31. prosince 1996;
  
 iv) letecké dopravě.
  
Seznam B,Operace s nemovitostmi:
  
III/Al- Výstavba nebo nákup v dané zemi cizozemcem.
  
Seznam A,Operace s cennými papíry na kapitálových trzích:
  
IV/A1, B1 a B2, C1- Vydávání tuzemských cenných papírů umisťováním nebo veřejným prodejem na zahraničním kapitálovém trhu.
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje pouze na vydávání dluhopisů, které podléhá předchozímu schválení, a na jejich výnos, který může podléhat depozitní povinnosti.
  
 - Vydávání zahraničních cenných papírů umisťováním nebo veřejným prodejem na tuzemském kapitálovém trhu.
  
 - Uvádění zahraničních cenných papírů na uznávaném tuzemském trhu cenných papírů.
  
 - Nákup v dané zemi cizozemcem.
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje pouze na nákup akcií a jiných cenných papírů majetkové povahy který může být dotčen předpisy o přímých investicích a podnikání v bankovnictví auditorských službách, letecké dopravě a na burze cenných papíru.
  
Seznam B,Operace na peněžních trzích:
  
V/A1, B1 a 2, C3 až 4, D3 až 4 - Vydávání tuzemských cenných papírů a jiných nástrojů umisťováním nebo veřejným prodejem na zahraničním peněžním trhu.
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na vydávání dluhopisů, které podléhá předchozímu schválení, a na jejich výnos, který může podléhat depozitní povinnosti.
  
 - Vydávání zahraničních cenných papírů a jiných nástrojů umisťováním nebo veřejným prodejem na tuzemském peněžním trhu.
  
 - Uvádění zahraničních cenných papírů a jiných nástrojů na uznávaném tuzemském peněžním trhu.
  
 - Půjčování cizozemcem pomocí jiných nástrojů peněžního trhu v dané zemi.
  
 Poznámka: Výhrada platí v rozsahu, v jakém tato operace může podléhat depozitní povinnosti.
  
 - Vypůjčování cizozemcem pomoci jiných nástrojů peněžního trhu z příslušné země.
  
 - Půjčování tuzemcem pomoci jiných nástrojů peněžního trhu do zahraničí.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na devizová místa v rámci jejich oprávnění.
  
 - Vypůjčování tuzemcem pomocí jiných nástrojů peněžního trhu ze zahraničí.
  
 Poznámka: Výhrada platí v rozsahu, v jakém tato operace může podléhat depozitní povinností.
  
Seznam B, VI/A1, B1 a 2,Další operace s převoditelnými nástroji a nestandardními, (non-securitised) pohledávkami:
  
D1, D3- Vydávání tuzemských nástrojů a pohledávek umisťováním nebo veřejným prodejem na zahraničním finančním trhu.
  
 Poznámka: Výhrada platí v rozsahu, v jakém tato operace podléhá předchozímu schválení a v jakém výnos z této operace může podléhat depozitní povinnosti.
  
 - Vydávání zahraničních nástrojů a pohledávek umisťováním nebo veřejným prodejem na tuzemském finančním trhu.
  
 - Uvádění zahraničních nástrojů a pohledávek na uznávaném tuzemském finančním trhu.
  
 - Nákup tuzemcem v zahraničí.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na nákup nástrojů bankami a obchodníky s cennými papíry na jejich vlastní účet v rozsahu jejich oprávnění.
  
 - Směna tuzemcem za jiná aktiva v zahraničí.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na devizová místa v rámci jejich oprávněni.
  
Seznam A, VII/B1 a 2Operace s cennými papíry kolektivního investování:
  
 - Vydávání zahraničních cenných papírů kolektivního investování umisťováním nebo veřejným prodejem na tuzemském trhu cenných papíru.
  
 - Uvádění zahraničních cenných papírů kolektivního investování na uznávaném tuzemském trhu cenných papírů.
  
Seznam B, VIII/(ii)BÚvěry přímo spojené s mezinárodními obchodními operacemi nebo s poskytováním mezinárodních služeb, na nichž se nepodílí žádný tuzemec:
  
 - Úvěry poskytované tuzemcem cizozemci.
  
Seznam B, IX/A, BFinanční úvěry a půjčky:
  
 - Úvěry a půjčky poskytované cizozemcem tuzemci.
  
 Poznámka: Výhrada platí pouze v rozsahu, v jakém mohou výnosy z finančních úvěrů a půjček podléhat depozitní povinnosti.
  
 - Úvěry a půjčky poskytované tuzemcem cizozemci.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na tuzemská devizová míra v rámci jejich oprávnění.
  
Seznam A, X(i)/A2 a B2Záruky, garance a finanční zajišťovací operace, které jsou přímo spojené s mezinárodním obchodem nebo mezinárodními běžnými neviditelnými operacemi nebo spojené s mezinárodním pohybem kapitálu, na nichž se podílí tuzemec:
  
 - Záruky a garance poskytované tuzemcem ve prospěch cizozemce.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na tuzemská devizová místa v rámci jejich oprávnění.
  
 - Finanční zajišťovací operace poskytované tuzemcem ve prospěch cizozemce.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na tuzemská devizová místa v rámci jejich oprávnění.
  
Seznam A, X(ii)/A2Záruky, garance a finanční zajišťovací operace, které se přímo netýkají mezinárodního obchodu, mezinárodních běžných neviditelných operací a mezinárodního pohybu kapitálu nebo na nichž se nepodílí tuzemec:
  
 - Záruky a garance poskytované tuzemcem ve prospěch cizozemce.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na tuzemská devizová místa v rámci jejich oprávnění.
  
Seznam B, X(ii)/B2Záruky, garance a finanční zajišťovací operace, které se přímo netýkají mezinárodního obchodu, mezinárodních běžných neviditelných operací a mezinárodního pohybu kapitálu nebo na nichž se nepodílí tuzemec:
  
 - Finanční zajišťovací operace poskytované tuzemcem ve prospěch cizozemce.
  
 Poznámka: Výhrada se nevztahuje na tuzemská devizová místa v rámci jejich oprávnění.
  
Seznam A, XI/Al a 2Operace na depozitních účtech:
  
 - Cizozemce na účtech vedených v domácí měně u tuzemských institucí.
  
 Poznámka: Výhrada platí pouze v rozsahu, v němž mohou vklady cizozemců u tuzemských bank podléhat depozitní povinnosti.
  
 - Cizozemcem na účtech vedených v zahraniční měně u tuzemských institucí.
  
 Poznámka: Výhrada platí pouze v rozsahu, v němž mohou vklady cizozemců u tuzemských bank podléhat depozitní povinnosti.
  
Seznam B, XI/B1 a 2Operace na depozitních účtech:
  
 - Operace tuzemce na účtech vedených v domácí měně u cizozemských institucí.
  
 - Operace tuzemce na účtech vedených v zahraniční méně u cizozemských institucí.
  
 Poznámka; Výhrada se nevztahuje na tuzemská devizoví místa v rámci jejich oprávnění a na tuzemce pracující v zahraničí.
  
Seznam B, XII/B2Operace s devizami:
  
 - Prodej zahraniční měny za domácí měnu tuzemcem v zahraničí.
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje pouze na devizy nabyté v zahraničí, které musí být transferovány do tuzemska s výjimkou zvláštních případů.

Příloha II

Výhrady ke Kodexu liberalizace běžných neviditelných operací
C/2Vnitrozemská vodní nákladní doprava včetně charteru.
  
C/3Silniční doprava osobní a nákladní včetně charteru.
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na následující operace.
  
 a) pro osobní dopravu:
  
 - tranzit;
  
 - jízda se zavřenými dveřmi;
  
 - nástup a výstup během mezinárodni cesty;
  
 - vnitrostátní přeprava;
  
 b) pro nákladní dopravu:
  
 - tranzit;
  
 - dodávka při mezinárodní přepravě;
  
 - svoz při mezinárodní přepravě;
  
 - zpětný náklad, kde je povolen svoz;
  
 - zpětný náklad, kde je povolen rozvoz;
  
 - vnitrostátní přeprava.
  
D/2.Pojištění zboží v mezinárodním obchodě.
  
 Příloha I k příloze A, část I, odstavec 1
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na zboží v tranzitu na českém území, jestliže za pojištěné riziko odpovídá tuzemec.
  
D/3.Životní pojištění.
  
 Příloha I k příloze A, část I, odstavec 2
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na smlouvy o životním pojištění uzavřené tuzemcem na českém území.
  
D/4.Ostatní pojištění.
  
 Příloha I k příloze A, část I, odstavce 5 a 6
  
 Poznámka: Výhrada k odstavci 5 se vztahuje na smlouvy o pojištění rizik na českém území a na pojištění odpovědnosti ze škody způsobené na českém území.
  
 Výhrada k odstavci 6 se týká skutečnosti, že se vyžaduje předchozí schválení.
  
E/2.Bankovní a investiční služby
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na upisování a brokerské/dealerské služby poskytované cizozemcem na českém území.
  
E/3.Úhrada, clearing, úschova a depozitní služby
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na úschovu a depozitní služby poskytované cizozemcem na českém území.
  
E/4.Vedení aktiv
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje na vedení aktiv cizozemcem na českém území.
  
L/6.Profesionální služby (včetně služeb účetních, umělců, poradců, lékařů, inženýrů, expertů, právníků atd.)
  
 Poznámka: Výhrada se vztahuje pouze na služby architektů a inženýrů poskytované cizozemcem na českém území.
  
H/1Vývoz, dovoz, distribuce a používání filmových kopií a jiných záznamů - bez ohledu na způsob jejich reprodukce - pro promítáni v soukromí, v kinech či pro televizní vysílání.
  
 Poznámka: Výhrada platí pouze v rozsahu, ve kterém příslušné úřady mohou poskytnout licenci pro vysílání s podmínkou zajištění rozvoje kultury národů, národností a etnických skupin České republiky.

Příloha III

Výjimky -z národního zacházení navrhované Českou republikou

A. Výjimky na národní úrovni

I. Investice již založenými podniky se zahraniční kontrolou

Zahraniční majetková účast v organizacích poskytujících auditorské služby přesahující 40 procent jejich základního jmění. Tato výjimka přestane platit 31. prosince 1996.

Letecká doprava: Podstatný vlastnický podíl a výkonné území musí být svěřeno státu nebo státním občanům České republiky (návrh zákona o civilním letectví).

Burza cenných papírů: Již založené podniky s více jak 50% zahraniční majetkovou účastí nesmějí nabývat akcie burzy cenných papírů v rozsahu přesahujícím jednu třetinu jejího základního jmění (zákon č. 214/1992 Sb. o burze cenných papirů).

II. Oficiální pomoc a subvence

Nejsou

III. Daňové povinnosti

Nejsou

IV. Vládní nákupy

Nejsou

V. Přístup k místním financím

Nejsou

B. Výjimky na úrovni územních celků

Nejsou

Příloha IV

Deklarace, k nimž se Česká republika připojuje

Školství

- Deklarace o budoucí školské politice v měnícím se sociálním a ekonomickém kontextu z 20. října 1978

Zaměstnanost, práce a sociální věci

- Deklarace o politice zaměstnanosti žen z l 6, a 17. dubna 1980

- Deklarace o sociálních aspektech technických změn z 19, listopadu 1986

Životní prostředí

- Deklarace o politice životního prostředí z 14. listopadu 1974

- Deklarace o anticipované politice životního prostředí z 8. května 1979

- Deklarace "Životní prostředí: zdroj pro budoucnost" z 20. června 1985

Informační, počítačová a komunikační politika

- Deklarace o toku dat přes hranice států z 11. dubna 1985

Mezinárodní investice a nadnárodní podniky

- Deklarace o mezinárodních investicích a nadnárodních podnicích z 21. června 1976

Vědeckotechnická politika

- Deklarace o budoucí vědeckotechnické politice z 19. a 20. března 1981

Obchod

- Deklarace o obchodní politice z 4. června 1980

Příloha V

Aktivity a orgány OECD s omezeným počtem členů, jichž se chce Česká republika účastnit

Zemědělství

Společný výzkumný projekt: Řízení biologických zdrojů pro udržitelné zemědělské systémy

Rozvoj

Rozvojové centrum školství

Středisko pro výzkum a inovaci ve školství (CERI)

Energetika

Agentura pro jadernou energii

Databáze Agentury pro jadernou energii

Životní prostředí

Speciální program na kontrolu chemických látek

Panel pro správnou laboratorní praxi

Věda, technika a průmysl

Výbor pro ocel

Program spolupráce v oblasti výzkumu silniční dopravy

Megascience Forum

Územní rozvoj

Společný program pro místní rozvoj ekonomiky a zaměstnanosti


Související odkazy



Přihlásit/registrovat se do ISP