(Na žádost klubu KSČM byla prodloužena přestávka do 15.35 hodin. Jednání pokračovalo v 15.36 hodin.)
Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Vážené paní a pánové, skončila přestávka na poradu klubu KSČM. Znovu bych poprosil předsedy jednotlivých klubů, aby zajistili účast svých poslanců ve sněmovně a klid na projednávání.
Konstatuji, že jsem zaznamenal dva návrhy v podrobné rozpravě, a to je návrh na přerušení projednávání do rozdání materiálů. Teď přišel pan zpravodaj s tím, že takový návrh neeviduje, ale to samozřejmě je právo zpravodaje. Od toho je zpravodaj sněmovny, aby kontroloval jednotlivé návrhy, které jsou v obecné nebo v podrobné rozpravě. Zeptám se tedy pana předsedy klubu ODS poslance Vlastimila Tlustého, zda jsem správně pochopil jeho návrh na přerušení jednání. Ne, dobře, tak má pravdu zpravodaj. Tento procedurální návrh tedy nebudeme hlasovat.
Je tedy jediný návrh, který padl v podrobné rozpravě, a to je návrh na zamítnutí. Budeme postupovat podle § 94, respektive 72 odst. 1/2, a máme jediný návrh z podrobné rozpravy v této věci, a to je návrh na zamítnutí návrhu změny zákona o státním rozpočtu ve druhém čtení po podrobné rozpravě. Ptám se pana zpravodaje, jestli se mnou souhlasí. Ano, souhlasí. Je to tedy jediný návrh, který je k hlasování.
Vzhledem k tomu, že se v průběhu přestávky změnil počet poslanců ve sněmovně, všechny jsem vás odhlásil a žádám vás o novou registraci.
Pokud jste všichni přihlášeni, kdo má zájem hlasovat, budeme hlasovat o jediném návrhu, který padl v podrobné rozpravě k tomuto návrhu, a to je návrh na zamítnutí.
Zahájil jsem hlasování pořadové číslo 319 a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti zamítnutí návrhu?
V hlasování pořadové číslo 319 z přítomných 173 pro 52, proti 107. Návrh nebyl přijat.
Můžeme pokračovat dalším bodem jednání, protože nic jiného v tomto bodě není k hlasování. Skončil jsem bod č. 19 - vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 579/2002 Sb., o státním rozpočtu. Děkuji panu ministru financí a panu zpravodaji Miroslavu Kalouskovi za uvedení návrhu.
Budeme pokračovat bodem
99.
Návrh Kodexu České televize
/sněmovní tisk 199/
Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu si svým usnesením 199/1 vyžádal doplnění tohoto materiálu, které vám bylo rozdáno jako sněmovní tisk 199/2. Takto doplněný materiál výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu projednal a usnesení nám bylo rozdáno jako sněmovní tisk 199/3.
Nyní žádám zpravodaje výboru pana poslance Petra Plevu, aby nás o jednání výboru informoval a přednesl návrh usnesení, kterým se má Poslanecká sněmovna zabývat. Prosím, pane zpravodaji, máte slovo. Ostatní žádám o klid, abychom mohli se věnovat Kodexu České televize.
Poslanec Petr Pleva: Vážený pane předsedající, dámy a pánové, nechci příliš zdržovat tuto sněmovnu, jen chci říci, že Rada České televize podle zákona o České televizi předložila Poslanecké sněmovně kodex, kde po obecných připomínkách k tisku 199 byl předložen tisk 199/2, a že tento materiál je materiál velmi kvalitní, že tento Kodex České televize je plně srovnatelný s kodexy veřejnoprávních televizí v zahraničí. Mohu říci, že rada zde odvedla velmi dobrou a velmi kvalitní práci. Samozřejmě také proto, že tento kodex dala do vnějšího připomínkového řízení a vyslovovali se k němu jak zaměstnanci České televize, tak profesní organizace, které se pohybují na poli televizního vysílání, a skutečný tvar je dílem víceméně celé České televize a celé odborné veřejnosti.
Jedná se o tvar, jak už jsem řekl, velmi kvalitní. Proto doporučuji Poslanecké sněmovně přijmout následující usnesení: Poslanecká sněmovna vyslovuje souhlas s Kodexem České televize uvedeným v tisku 199/2.
***