(14.50 hodin)
Poslankyně Eva Dundáčková: Vážený pane předsedo, přítomní členové vlády, dámy a pánové, dovolte mi, abych navrhla vyřazení bodu číslo 22, a to vládního návrhu zákona, kterým se mění zákon číslo 61/1996 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a o změně a doplnění souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony, neboli sněmovní tisk 260, a to jako zpravodajka tohoto tisku v ústavně právním výboru.
Ústavně právní výbor projednal tento tisk na své schůzi 10. září toku 2003 a přerušil projednávání tohoto vládního návrhu zákona s tím, že vyčká do konce roku, tedy do 31. 12. 2003, aby posléze zjistil, které z členských státu Evropské unie přistoupily k nové směrnici, která v roce 2001 docela významným způsobem rozšířila okruh právnických a fyzických osob podléhajících dozoru, a u nás by to tedy znamenalo také rozšíření pravomocí finančního analytického útvaru Ministerstva financí. Tento názor v ústavně právním výboru převládl celkem nekonfliktně, napříč politickým spektrem. Zdálo se nám, že je rozumné, abychom vyčkali toho, jakým způsobem přistoupí k přijetí této směrnice a její aplikaci ostatní státy, neboť se tam jedná o několik významných bodů vztahujících se k oznamovací povinnosti některých svobodných povolání, jako jsou advokáti, daňoví poradci a další.
Prosím vás proto, abyste s přihlédnutím k tomu, že to byla tato sněmovna, která přikázala tento tisk k projednání výboru ústavně právnímu, aby tedy vyčkala názoru ústavně právního výboru, protože v opačném případě by se mi zdálo nerozumné, abychom vůbec ústavně právnímu výboru takovéto tisky přikazovali. Vím, že není jediným výborem, že také rozpočtový výbor to projednal, ale stalo se tak podruhé v tomto případě, už to bylo v zákoně o pojistné smlouvě, kdy ústavně právní výbor také přerušil a nedoprojednal tento tisk, a zdá se mi proto nerozumné, aby nás sněmovna jako ústavně právní výbor o nějaký názor žádala a později se pak rozhodne, že našeho názoru nevyčká. Děkuji vám za pochopení.
Předseda PSP Lubomír Zaorálek: Ano, tedy vyřazení bodu 22. A nyní prosím pana poslance Michala Haška.
Poslanec Michal Hašek: Vážený pane předsedo, vážená vládo, dámy a pánové, předstupuji s následujícím návrhem, který se týká pevného zařazení návrhů zákonů v prvním čtení. Po dohodě s nepřítomným a řádně omluveným ministrem financí navrhuji, aby na pátek 28. listopadu 2003 byly pevně zařazeny následující body: bod 53 - sněmovní tisk 420, bod 73 - sněmovní tisk 496, bod 74 - sněmovní tisk 497, bod 75 - sněmovní tisk 504, bod 76 - sněmovní tisk 505, bod 77 - sněmovní tisk 506, dále bod 101 - sněmovní tisk 522, bod 102 - sněmovní tisk 523, bod 103 - sněmovní tisk 524 a bod 104 - sněmovní tisk 525. Děkuji.
Předseda PSP Lubomír Zaorálek: Děkuji. Jenom bych poprosil pana poslance, kdyby mi dal k dispozici svůj návrh. Ještě se hlásí paní poslankyně Emmerová.
Poslankyně Milada Emmerová: Vážený pane předsedo, ráda bych upřesnila návrh, který jsem přednesla ohledně návrhu na zkrácení lhůty pro projednání tisků 445, 446, 447 ve výborech Poslanecké sněmovny o 30 dnů.
Po dnešním projednání bodů vrácených Senátem, resp. po 5. bodu dnešního jednání, bych prosila o hlasování o tomto návrhu. Poté, jestliže bude kladně prohlasován, zařadit tyto tisky, vlastně jejich druhé čtení ve stejném pořadí na konec druhého čtení a jejich třetí čtení na konec bloku třetích čtení. Děkuji.
Předseda PSP Lubomír Zaorálek: Děkuji. Ptám se, jestli ještě má někdo další návrh. Pokud se nikdo nehlásí, tak jsme pravděpodobně vyslechli všechny návrhy na změny v našem programu a pokusím se zazvonit na naše kolegy.
Budeme hlasovat o těchto návrzích v pořadí, jak byly přednášeny. Prosím vás všechny, abyste zaujali svá místa, a budeme hlasovat o přednesených návrzích.
Nejprve budeme hlasovat o návrzích, které jsem přednesl na začátku.
Navrhl jsem sněmovní tisk číslo 460 - státní rozpočet, druhé čtení, projednat ve středu 26. 11., tedy zítra, od 9 hodin a třetí čtení ve středu 3. 12. od 9 hodin ráno.
Zahajuji hlasování o tomto návrhu. Kdo je pro, stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti?
Hlasování pořadové číslo 2. Z přítomných 196 poslanců pro hlasovalo 168, proti jediný. Návrh byl přijat.
Jako první bod pořadu jsem navrhl zařadit návrh, kterým se upravují podrobnější pravidla jednání Poslanecké sněmovny a jejích orgánů.
Zahajuji hlasování. Kdo je pro, stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti?
Hlasování pořadové číslo 3. Z přítomných 196 poslanců pro hlasovalo 172, proti jeden. I tento návrh byl přijat.
Další byl návrh, také ještě přednesený mnou, sněmovní tisk 402/3 vrácený Senátem projednat v úterý 2. 12. jako první bod.
Zahajuji hlasování. Kdo je pro, zvedne ruku a stiskne tlačítko. Kdo je proti?
Hlasování pořadové číslo 4. Z přítomných 196 pro hlasovalo 131, proti 20. I tento návrh byl přijat.
A pak tu byl návrh sněmovní tisk 336/5 zamítnutý Senátem projednat ve čtvrtek 27. 11.
Zahajuji hlasování. Kdo je pro, stiskne tlačítko a zvedne ruku. Kdo je proti?
Hlasování pořadové číslo 5. Z přítomných 196 poslanců pro hlasovalo 123, proti 30. I tento návrh byl přijat.
A pak tu byl návrh sněmovní tisk 74, to je bod 21 a pak 122 návrhu pořadu, vyřadit. To je ten hejtman Moravskoslezského kraje.
***