(16.10 hodin)
(pokračuje Vondráček)

Co se týče samotného zařazování bodů, tak bych chtěl upozornit, že body zařazuje organizační výbor. Já nezastírám, že fakticky předseda může mít a měl by mít vliv na těch materiálech. A já bych se chtěl aktivně podílet na tvorbě každodenního programu Poslanecké sněmovny. Jestli jste se seznámili s programem hnutí ANO, tak tam máme výslovně uvedeno, že dáme prostor i opozičním návrhům, protože je nás tady devět. A protože ani vlastně opozice není jedna opozice, ale několik opozicí, tak to bude obrovská práce, ale zkrátka my se budeme vždycky muset potkat, stanovit si priority opozice, stanovit si priority většiny i případně vládnoucí menšiny, což zase už tady sklouzávám ke spekulacím, které nám tady podsouvá někdo jiný.

Zkrátka a dobře parlament je diskuse, já to takhle cítím. Je to všechno, co vám k tomu můžu říct.

 

Předsedající Jan Hamáček: Děkuji. Pan poslanec Bartoš stáhl? (Poslanec Bartoš hovoří z lavice: Moje otázka byla na pořadí.) Ale stáhl jste faktickou poznámku, to je důležité.

Pan předseda Kalousek.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Dámy a pánové, promiňte, máme s panem předsedou Babišem jednu věc společnou - občas se nám nepodaří dodržet svůj slib. Já jsem slíbil, že už nikdy nevystoupím dnes, bohužel to porušuji. Porušuji to proto, že pan předseda Vondráček neodpověděl na ten naléhavý dotaz, který jsem položil - jak bude hlasovat v případě vydání poslanců Faltýnka a Babiše k trestním stíhání. Myslím si, že pro každého z nás je to důležitá informace, možná nejvíc důležitá pro Piráty, ale i voliče, kteří chtějí co nejdříve dostat Faltýnka a Babiše před soud.

Takže pane poslanče Vondráčku prostřednictvím pana předsedajícího, kdybyste nám mohl říct, jaký k tomu budete mít postoj a jak se při tom hlasování zachováte. Každý z nás se bude chovat podle svého vědomí a svědomí, ale od svého předsedy bychom tohle měli přece jenom vědět dopředu. Děkuji vám.

 

Předsedající Jan Hamáček: Žádné další přihlášky do rozpravy nemám. Pokud se nikdo nehlásí, rozpravu končím.

Mám za to, že nám, pane předsedo volební komise, nic nebrání v tom, abychom pokročili k samotnému volebnímu aktu. Ptám se, jestli chcete ještě něco Sněmovně sdělit, nebo jestli už mám rovnou říci ty lhůty.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Děkuji. Já v tuto chvíli nemám co sdělit v rámci prostoru, který mám k dispozici, pouze časové lhůty, na kterých jsme se předběžně, pane předsedající, domlouvali. Takže vás poprosím o přerušení tohoto bodu k provedení tajné volby. Technicky je ve Státních aktech vše připraveno a prosím vás tedy, abyste zopakoval ty časové lhůty.

 

Předsedající Jan Hamáček: Vydávání hlasovacích lístků bude zahájeno bezprostředně po přerušení našeho jednání a bude trvat 20 minut. Poté ponecháme dalších 20 minut volební komisi na zpracování výsledků tajného hlasování, což znamená, že se tady sejdeme v 16.55 hodin.

 

Poslanec Martin Kolovratník: Já bych možná ten čas zaokrouhlil, to znamená do 16 hodin a 35 minut budeme vydávat volební lístky.

 

Předsedající Jan Hamáček: Takže výdej lístků končí v 16.35 hodin, pak to komise spočítá a my se tady v 16.55 hodin znovu sejdeme. Přerušuji jednání pro konání volby předsedy Poslanecké sněmovny.

 

(Jednání přerušeno v 16.14 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP