(17.50 hodin)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Děkuji. Ty procedurální návrhy registruji. Hlásil se mi pan předseda Michálek, potom pan předseda Kalousek. (Velký hluk v sále.)

 

Poslanec Jakub Michálek: Děkuju. Já si tedy chci ujasnit, že komunisti teď v tenhle okamžik navrhují vyřadit všechny body včetně toho nominačního zákona, který jsme teď doprojednali po 14 dnech, co o něm jednáme. Teď jste vymysleli, že to tedy ukončíme hodinu a deset minut před koncem pracovní doby? Je to opravdu ten návrh, který KSČM tady představila? Děkuju. (Potlesk z lavic Pirátů.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Prosím pana předsedu Kalouska a potom pan předseda Kováčik.

 

Poslanec Miroslav Kalousek: Já jenom abych doplnil pana předsedu Kováčika. Za předpokladu, že se rozhodneme nevyřadit ty body a komunisté si vezmou onu přestávku v délce 45 minut, pak bude následovat moje žádost o přestávku v délce 27, popřípadě méně minut podle toho, jak dlouho ještě budeme diskutovat. (Smích v sále.)

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Děkuji. Myslím, že vše je jasné. Prosím ještě pana předsedu Kováčika.

 

Poslanec Pavel Kováčik: Já bych rád odpověděl naprosto jasně panu kolegovi Michálkovi. Ano, je to tak. Nebýt vašeho útoku na KSČM, mohli jsme mít hlasování už dávno za sebou. Děkuji.

 

Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Také děkuji. Doufám, že je to vše. Takže abych to shrnul podruhé a teď už snad správně. Nejdříve budeme hlasovat o vyřazení všech bodů z 13. schůze. Pokud tento návrh neprojde, následuje přestávka na poradu klubu KSČM a potom přestávka na poradu klubu TOP 09, a tím bude jednací den vyčerpán.

Všichni víme, o čem se teď bude hlasovat. Myslím, že je nás tady v tuhle chvíli dost... A je tady žádost o odhlášení, takže vás všechny odhlásím. Prosím, přihlaste se znovu svými kartami.

 

Až se nám počet ustálí, budeme hlasovat o vyřazení zbývajících neprojednaných bodů ze schváleného pořadu 13. schůze... Počet se nám ustálil.

Já zahajuji hlasování a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti? Děkuji vám.

hlasování číslo 234 bylo přihlášeno 139 poslanců, pro bylo 87, proti 30. Návrh byl přijat.

 

Tímto jsme tedy vyčerpali schválený pořad 13. schůze Poslanecké sněmovny a já tuto schůzi končím.

Připomínám, že zítra, to jest ve čtvrtek 14. června, bude v 9 hodin zahájena 15. schůze Poslanecké sněmovny.

 

(Schůze skončila v 17.53 hodin.) ***
Přihlásit/registrovat se do ISP